بخش 7وعلوم پایه چهارم

عکس دیگر از گالری تصاویر منظومه شمسی که زمین را از دید ایستگاه فضایی بین المللی (ISS) نشان میدهد. خورشید بسیار داغتر از هر یک از نه سیاره است و مهم ترین بخش منظومه شمسی به حساب می آید. به همین دلیل قمر زمین نه یک ستاره و نه یک سیاره است، بلکه آن را یک ماهواره میدانند. گیم پلی، به سبک بازیهای استراتژیک همزمان در جمع اوری منابع، کنترل آن ها، ساخت یک ناوگان فضایی و سپس حمله به دشمن و دستیابی به اهداف مشخص شده خلاصه میشود.

همچنین قابلیت Pause یا توقف زمان در Sudden Strike ۴ به شما این امکان را میدهد که به بهترین نحو سمت دشمن را آنالیز و بررسی کنید و بتوانید بهترین استفاده را از موقعیتهای ممکن ببرید. به طور مثال نیروهای زرهی و تانکها برای تخریب موانع سنگین و اسحکامات و توپخانهها برای دفاع از تهاجمهای سنگین دشمن استفاده میشود. در واقع هوش نیروهای این نژاد از قدرت بالایی برخوردار است. هرچند که بازی در وبسایتهای مختلف نمرات بالایی دریافت نکرد، اما در خاطرات گیمرهای ایرانی به عنوان یکی از بازیهای خوب و خاطرهانگیز یاد میشود.

Sudden Strike ۴ نیز در ارائه محتوا بسیار عالی عمل کرده بود و بیش از ۱۰۰ یگان مختلف در بازی وجود داشت. وجود شباهتهایی بین ترکیبات و مدارهای پلوتون و یکی از قمرهای نپتون به نام تراتیون، نشانگر آن است که احتمالا هر دوی آنها قبلا در مدارهای مستقلی به دور خورشید حرکت می کرده اند و سپس سیاره نپتون، تراتیون را به دام انداخته است. سربازان این گروه از ترکیبات بیولوژیکی موجودات مختلف تشکیل شدهاند و بدن آنها فقط برای جنگیدن و نابود کردن دشمنانشان ساخته شده است. فوبوس و دیموس از زمین همچون دو نقطه نورانی ضعیف دیده میشوند، ولی کاوشگرها آنها را واضحتر نشان میدهند، شکل آنها شبیه سیبزمینی است و از دهانههای متعدد پوشیده شدهاند.

اندازه دقیق این ماهها هنوز مشخص نیست زیرا ابعاد آنها به قدری کوچک است که به سختی با تلسکوپ قابل رصد هستند. دلیل این امر نزدیکی بیش از حد تیر به خورشید است که بدلیل روشنایی خورشید میتواند در صورت چرخیدن هابل به سمت خورشید به قطعات الکترونیکی تلسکوپ صدمه بزند. خير چون در اين صورت با سوختن يا قطع كردن جريان در يك وسيله الكتريكي، ساير وسايل الكتريكي نيز خاموش مي شوند. Dawn of War II دارای یک بخش تک نفره به صورت غیرخطی است که در میان سیارات مختلف اتفاق میافتاد و شما باید به عنوان یک نیروی ارتش فضایی مستقل با دشمنان به مبارزه بپردازید.

بازیهای زیادی در ژانرهای مختلف هستند که طرفدارانشان انتظار نسخههای بازسازیشده آنها را میکشند که قطعا سری Stronghold همیشه پای ثابت آنها بوده است. پیدایش تمدنها و دنبال کردن سیر تاریخی تحولات آنها تا نقطهای که در آن حضور داریم، یکی از زیباترین تجربیاتی است که بازیهای ویدئویی در اختیارمان قرار دادهاند. در میان افراد گروه تحقیق، خواهر یا برادر او حضور داشته است. همچنین سلاحهای اعضای این گروه با جسمشان ترکیب شده است؛ به عنوان مثال برخی از سربازان این گروه پنجههایی مانند شمشیر دارند. سربازان این گروه از نیروهای شاخص و برتر Dawn of War II هستند و پس از سالها نبرد توانستهاند در مقابل دشمنان ایستادگی کنند.

شما در ابتدای بازی این فرصت را داشتید که از میان سربازان و نیروهای نظامی و یا مواد اولیه و پول موردنیاز، یکی را انتخاب کنید. اما با این وجود، چهار تیپ پیادهنظام، تانک، هواپیما و توپخانه در میان تمامی نیروهای جنگی حاضر در بازی یکسان است. در دهه 1920، منجم سیارهای معروف فرانسوی برنارد لیوت چندین رصد قطبشسنجی انجام داد؛ اما توضیح این رصدها تا دهههای بعد طول کشید. اورانوس مانند زحل حلقه دارد ولی این حلقه ها بسیار نازک تر و کم نور تر هستند. قطعا نیروی انسانی نیز نیاز به مواد غذایی دارد.

در حقیقت این تفنگداران اصلیترین گروه در این بازی هستند و حالت تک نفره بازی نیز در اختیار این گروه قرار گرفته است. شاخصترین گروه میان این مبارزان، دستهای از تفنگداران فضایی هستند. اعضای این گروه موجوداتی بیگانه هستند که به غارت و نابودی سیارات دیگر شهرت دارند. یکی از ویژگیهای مهم دیگر بازی، شیوه حکومت و پادشاهی بود. این قلمرو به وسیله ساخت شهرها، قلعه ها، پیشرفت تکنولوژی در درخت تکنولوژی بازی، جنگیدن و یافتن منابع گسترش پیدا میکرد و میتوانست منابع و ثروت بیشتری برای تمدن مورد نظر به ارمغان بیاورد. البته ایجاد بناهای تفریحی مانند بار و یا پارک میتوانست تا حدی مردم را راضی نگه دارد.

این دره مریخی در عظیمترین حالت 320 کیلومتر (200 مایل) عرض و 7 کیلومتر (4.3 مایل) عمق دارد و این اندازه تقریباً 10 برابر Grand Canyon در زمین است. نتیجتاً زمین، مغناطیسسپهر یا مگنتوسفر مقاومی دارد که از آن در برابر بادهای خورشیدی محافظت میکند. قطر آن در خط استوا برابر با 1392000 کیلومتر است که 109 برابر بزرگتر از زمین است. قرار است که به مدت ۲۰ ماه در مدار مشتری قرار بگیرد و آن را مطالعه کند. این ماهواره که به «سنتینل دو A» پیوسته است، قرار است طی مدت ماموریت خود، تصاویری را از شرایط جوی اتمسفر زمین و تغییرات آب و هوایی این سیاره به زمین ارسال کند.

فشار جو در سیاره سرخ بسیار کمتر از زمین است و همین طور میزان جاذبه مریخ هم در مقایسه با زمین کمتر است که احتمالا میتواند تغییراتی در نحوه رشد گیاهان ایجاد کند و مشکلاتی را هم برای حرکت انسانها به وجود بیاورد. توضیحات و توصیفات زیادی آورده شده است که بیان می کند در چه زمانی می بایست شما از کاما استفاده کنید. عجیب است که چطور یک بازی در حدود ۱۵ سال پیش توانسته تا اینقدر خلاقانه عمل کند. اما شاید این سوال پیش بیاید که آیا این حداکثر تعداد سیاراتی است که میتوانند به دور خورشید بچرخند یا فضای کافی برای گردش سیارات بیشتری هم وجود دارد؟

اگر سؤالاتی در خصوص مبحث نور در ذهنتان وجود دارد، حتماً مقالهی چرا نور سایه ندارد؟ یادت می آید ستارگان چیست، ماه چگونه به یک ماه تبدیل می شود، چرا در زمستان سرد و در تابستان گرم است. ، ستارهشناس دانشگاه استکهلم سوئد و نویسنده اصلی این مطالعه در بیانیهای گفت: پیدا کردن سیارهای در اطراف بی قنطورس بسیار هیجان انگیز بود، چرا که این موضوع کاملا درک ما از ستارههای پرجرم به عنوان میزبان سیارات را تغییر داد. است، گفت: یکی از برکات زمین، سیاره مشتری محسوب می شود.

مردم ساکن سیاره Kharak که با نام کوشان شناخته میشوند. در قرن هجدهم شخصی به نام ویلیام هارشل (William Herschel) طی گزارشی به تغییر حجم یخ ها در اثر تغییرات جوی هر نیمکره این سیاره، در فصول تابستان و زمستان اشاره کرد. از نظر هر شخصی میتواند این معیار متفاوت باشد. به این ترتیب خورشید روی هم نه سیاره دارد. یک بازی کاملاً استاندارد در سبک استراتژی همزمان که داستان جست و جوی بازماندگان سیاره Kharak به دنبال خانهای جدید را روایت میکند.

استراتژی نبرد و شیوه جنگاوری شما، در این بازی اهمیت بهسزایی دارد. با آغاز عصر فضا دهها کاوشگر برای کاوش منظومه شمسی راهاندازی شدند که ماجراجوییهای آنها هنوز هم ادامه دارد. در واقع آن دومين قمر بزرگ منظومه ي شمسي بعد از گانیمد (قمر مشتری) محسوب می شود. ۵ قمر بزرگ این سیاره عبارتند از ابرون، آمبریل، آریل، میراندا و تیتانا است که بزرگترین آن تیتانا با قطر ۱۵۸۰ کیلومتر است. این سیاره به حالتی بسیار عجیب به پهلو خوابیده است یعنی محور چرخشش با صفحۀ مدارش به دور خورشید زاویه ای حدود ۹۷ درجه می سازد. در سال 1978 ، ستاره شناسان رصد خانه نوال در آریزونا موفق به کشف قمر پلوتون یعنی کارون شدند قطر این قمر 1210 کیلومتر است.

همچنین برای ساختن دژ مستحکم و قلعه خود باید یک معدن سنگ را کشف کنید و همه این منابع را در همان انبار مواد اولیه ذخیره کنید. با همه این تفاسیر، آنها بسیار جنگطلب هستند و این روحیه جنگندگی، آنها را به زیرمجموعههای زیادی تقسیم کرده و آتش جنگ سالهاست که میان آنها شعلهور است. من فکر نمیکنم یک استارتاپ، یک آژانس فضایی یا یک شرکت حفاری معدن این کار را انجام دهد اما فکر میکنم شرکت بزرگی خواهد بود که فردی با دارایی های بسیار زیاد پشت آن خواهد بود شرکتی مانند بلو اوریجین یا اسپیس اکس لزوما آنها نخواهند بود.

من وجود داشته باشد، بیهیچ تردیدی باید از آن آگاه باشم»(Descartes, 1984, pp. با اینکه در خیلی از سرورهای Rust بازیکنان به محض دیدن یکدیگر به هم شلیک میکنند، همچنان سرورهای بسیاری از آن وجود دارد که تجربه یک تعامل متمدنانه را ممکن کردهاند. تجربه ناب میان نژادهای گوناگون و فراز و نشیبهای درگیریهای چندنفره. در یک کلام، اگر قصد تجربه یک بازی استراتژی فانتزی با رگههای نقشآفرینی و یک نبرد پرچالش معرکه را دارید، Warhammer ۴۰,۰۰۰: Dawn of War II یک پیشنهاد عالی برای شماست.

دیدگاهتان را بنویسید