تا «شرلوک هولمز در فرار بزرگ

البته باید تا سال 2015 میلادی (1394 خورشیدی) به انتظار خبر فضا پیما به پلوتن باشیم. اما اگر اندازه بزرگی از جهان دیگر باشد که در انتظار اکتشاف است، تمام به اشتراک گذاری تقریبا مشابه منطقه مداری است، پس سیاره خاموش است. پس از آن بررسی مادون قرمز این را تایید کرد. مقالات شکار این صاحبه مشکوک به کوتوله قرمز و یا کوتوله قهوه ای را آغاز کردند. بررسی مادون قرمز از سال 1997 تا 2001 باید هر کدام از این انواع ستاره ای را کشف می کرد اما اطلاعات با ارزشی حاصل نشد.

متاسفانه باید بگوییم خورشید هیچ صحابه ای ندارد. دو مقاله در سال 1984 به ماهیت اندیشه این سوال پاسخ دادند: خورشید یک ستاره صحابه دوتایی کم نور دارد که بیش از یک سال نوری از ما فاصله دارد، در فواصل تقریبا هر 26 میلیون سال، اجسام و ستاره های دنباله دار را به منظومه شمسی پرتاب می کند که سپس زمین را بمباران می کنند. Konstantin Batygin و Mike Brown روی ویژگی مداری سدنا ، یک جسم”ابر ائورت درونی” و دیگر کاندیداهای سیاره کوتوله و ستاره های دنباله دار در منطقه خاصی از آسمان کار می کردند.

Batygin و Brown یک مقاله در مجله نجوم تنظیم کردند که یک نقشه راه برای یافتن جهان بزرگ تری از زمین اما کوچکتر از نپتون، در درون ابر ائورت بود. در واقع، انیشتین سهواً Vulcan را با ارائه مدل فیزیک خود برای اختلاف مداری عطارد، نابود کرد. با این توضیحات می رسیم سر وقت بحث اصلی خودمان یعنی کارهایی که برای بهبود وضعیت آن می خواهیم ارائه دهیم. برای اولین بار بزرگتر از مشتری بود. تیر تندروترین سیارهٔ سامانه خورشیدی است که با سرعتی حدود ۴۸ کیلومتر در ثانیه،هر۸۸ روز یک بار خورشید را دور میزند.از این رو سیارهای گریزپاست که دیدنش آسان نیست و به همین دلیل است که شاید، ایرانیان باستان آنرا «تیر» نامیده و در یونان «مرکوری» یا «پیک خدایان» لقبش داده بودند.

پیدا کردن این می تواند دشوار باشد، دور و سرد. این دمای بالا تقریبا همه جای سیاره ثابت است حتی در قطبها. سطح سیاره از ابرهای ضخیم زرد، قرمز، قهوهای و سفید رنگ پوشیده شدهاست. سطح این سیاره ترکیبی است از ابرهای متراکم و غلیظ قرمز، قهوه ای، زرد و سفید رنگ. برخی از سرمقاله ها ادعا کردند که “سیاره دهم” است اما هرگز به طور رسمی حتی به عنوان یک سیاره کوتوله تعیین نشد. این شاه اجسام کمربند کوییپر بود، و به عنوان بزرگترین سیاره کوتوله با افق های جدید تعیین شد. شکار تا دهه 1980 ادامه یافت: زمانی که فضاپیمایVoyager 2 با دقت بیشتری نپتون را کمی با جرم کمتری از آنچه تصور می شد تعیین کرد، که حل و فصل اختلاف بدون نیاز به نیروی بیرونی مقابله با آن دنباله پایان یافت.

این اجسام می توانند به شکل گرد دست یابند اما بدون نفوذ در نیروی گرانشی برای روشن کردن همسایگان خود. نیروی جاذبهای که یک سیاره در سطحش بر یک جسم وارد میکند، با جرمش و معکوس شعاع به توان ۲ تناسب دارد. به عبارت دیگر، احتمال دارد در آغاز ده ها سیاره وجود داشته اند. کشف Brown و Trujillo در سال 2005 ، اریس را تایید کرد که تنها دیگر اجرام یخی در کمربند کوییپر وجود ندارد، بلکه آنها می توانند به اندازه پلوتن باشند. اما جدا از پلوتن و شارون، همگی ساختار بسیار کوچک یخ زده داشتند.

اطلاعات کمی درباره پلوتون وجود دارد ، اما ، یکی نزدیکتر به سیارات گروه زمینی است. هشتمین ، آخرین سیاره منظومه شمسی به اندازه کافی به همسایه خود اورانوس نزدیک است. با این حال ، اطلاعات بدست آمده از کاوشگرها نشان می دهد که این سیاره بیابانی است و جو نازکی دارد. اکسی اینفینیتی هماکنون برای ویندوز و اندروید قابل دانلود است، اما نسخه رسمی آن هنوز برای آیاواس آیفون منتشر نشده و تنها از طریق دعوت TestFlight اپل قابل دسترسی است. برای مثال، اگر شما در نمودار تولد مربع اورانوس سان را بدست آورید، به عنوان مثال، تغییرات ثابت زمانی که اهداف خود را دنبال می کنید، باعث می شود شما انعطاف پذیر باشید و با جریان حرکت کنید.

نکته مثبت فیلم، سرگرم کننده بودن آن است و تلاش میکند که از یک روند داستانی متوسط در نهایت به یک پایان بندی صحیح دست پیدا کند. زیر سیارهی میمونها تنها اثری از میان 5 فیلم اصلی است که بدون حضور رادی مکداول فیلمبرداری شده و غیاب او کاملا حس میشود. الکترون هستند که به اتم های متصل دارای مجموعه ای از سطوح انرژی پایدار، و یا اوربیتال، و می تواند انتقال بین آنها با جذب یا ساطع فوتون ها که تحت مطابقت با اختلاف انرژی میان سطوح.

اگرچه، گاهی اوقات از نظر عاطفی و احساسی به شدت سرخورده میشوند چون آرمانهای بالای خاص خودشان را در نظر دارند و در نتیجه بیشتر از حد معقول ازدیگران متوقع میشوند. مشاهدات بیشتر می تواند چیزی را نشان دهد، اما بعید است که اَبَر زمین یا غول گازی باشد، که این هم رد شده است. در بالاترین نقطه این لایههای انباشته شده در قطبها، انباشتههایی به شکل کلاه و از جنس یخ وجود دارد که ممکن است برای مدت زمان طولانی در آنجا بوده باشند. مشتری را چندین قمر احاطه کردهاند، همچنین این سیاره دارای چندین حلقه است اما برخلاف حلقههای معروف زحل حلقههای سیاره مشتری بسیار ضعیف بوده و جنس آنها بر خلاف حلقه زحل که از یخ ساخته شده، متشکل از گرد و غبار است.

۴ سیاره اول بافتی سنگی، جرم زیاد و قطر کمی دارند و در مقابل ۲ سیاره بعدی غول هایی از جنس گاز و دو سیاره آخر غول هایی از جنس یخ هستند. اما مشاهدات پیگیری این عبورها هیچ وقت عملی نشد و در دهه 1870 اعتقاد به این سیاره رو به افول نهاد. کهنترین متن اخترشناسی سیارهای برجای مانده، لوحی بابلی به نام لوح زهره امیصدوقا است؛ رونوشتی مربوط به سده هفتم پیش از میلاد از لیست مشاهدات حرکات سیاره زهره است که احتمالاً تاریخ آن به هزاره دوم پیش از میلاد میرسد.

به منظور ضبط حرکات صورت بازیگران، این نقطهها در راستای ماهیچههای اصلی جایگذاری میشد و این حرکات به وسیله دوربین مخصوصی که تنها چند سانتیمتر با صورت فرد فاصله داشت ضبط میشد. اما هیچ کدام خیلی در مورد وضعیت سیاره پلوتون به عنوان اریس شک نداشتند، جهانی در کمربند خارجی کویپر ، بر خلاف دیگران، به اندازه پلوتون. قطر این سیاره 139,822 کیلومتر (86,881 مایل) است. دارای نیمی از قطر زمین است.

به طور کلی ، روند در استان است. همه آنها یک ویژگی مشترک دارند: به نظر می رسد تمایل همان مداری (sameorbital ) داشته و به یک منطقه از آسمان محدود می شوند. چرا به نظر می رسد گزارشات انقراض در فسیل ها در زمان مشابه رخ داده اند؟ اما اگر یک جسم در منظومه شمسی ما وجود داشته باشد، به احتمال بسیار زیاد جسم کوچکی است، اکثراً یک سیاره کوتوله. مدت کوتاهی پس از کشف نپتون، جامعه نجومی معتقد بود که به تنهایی برای توصیف خصلت مداری اورانوس کافی نیست، و شکار برای سیاره نهم آغاز شد.

دیدگاهتان را بنویسید