داستان جویندگان طلا در فضا – پادکست ایستگاه فضایی

در سال ۲۰۰۶ رسماً نام پلوتو از لیست سیارات منظومه شمسی حذف شد. پلوتو نیز تا سال ۲۰۰۶ در فهرست سیاره ها قرار داشت که از لیست خارج شد. کاسینی در حالی که در سال 2004 به زحل نزدیک شد، دریافت که دوره چرخش رادیویی زحل به طرز قابل توجهی افزایش یافته است، تا حدود 10 ساعت 45 دقیقه 45 ثانیه (36 ± ثانیه). پلوتون از زمان کشف تا سال 2006 یک سیاره در نظر گرفته می شد، اما بعداً در قسمت بیرونی منظومه شمسی اجرام آسمانی زیادی کشف شد که از نظر اندازه با پلوتون و حتی فراتر از آن قابل مقایسه بودند.

ستارگان در نتیجه رمبش گرانشی ابرهای گاز پدید میآیند، اما اجسام کوچکتری نیز ممکن است بر اثر رمبش ابر به وجود آید. مدتهاست که به این سیاره قرمز معروف است به دلیل رنگ قرمز رنگی که در سطح آن وجود دارد. ستاره ها موقعیت خود را دائم تغییر می دهند اما این مسئله به دلیل فاصله بسیار زیاد فقط پس از مدت ها قابل مشاهده است ولی سیارات در مدارهای خود بطور ثابت حرکت می کنند. بسیاری از دانشمندان هستند که تمام ویژگی های منظومه شمسی را مطالعه می کنند تا علاوه بر سایر ویژگی های اساسی ، از ترتیب سیارات نیز آگاه شوند.

بلکه بیشتر گازها و مایعات در حال چرخش هستند که برای زندگی بشر و سفینه های فضایی که می خواهند به درون سیاره پرواز کنند میزبان خوبی نیستند. زحل: این سیاره برای حلقه خود مشهورترین سیاره منظومه شمسی است. دسته سوم: در اینجا اجرامی که اصطلاحاً جزئی منظومه شمسی هستند شامل می شوند. مواد فرار که شامل آب، متان کربن دی اکسید و دیگر مواد با ارزش که بر روی زمین زیاد و ارزان هستند اما در فضا خیلی با ارزش هستند در تلهی انجمادی ما گرفتار شده اند ما در ماموریت های حفاری فضایی سیارک ها را دقیقا اینطور حفاری خواهیم کرد.

این باید گفته شود که ما هنوز هیچ دستاورد مستقیمی که به دست خود بشر باشد کاوه میبره فضاپیماها ترین دستاوردی که از فضا داشتیم و سفر مسافران آپلود که تکه سنگهای را از کره ماه به زمین برگردند. اما اطلاعات جدیدی منتشر شده كه مطلقا حاكی از آن است كه عنوان بزرگترین سیاره كوتوله باید در اختیار اریس باشد. گرچه از بسیاری جهات به پلوتو شباهت دارد ، اما به نظر می رسد فضای قابل توجهی ندارد. این مطالب بخشیش که درباره اینکه قبلا زهره قابل سکونت بوده درست و مهم ولی بخشی از اون هم که درباره جهنم بوده غلط بود چون اگه اونجا جهنم بود از اول باید گرم میبود و درضمن اونجا بخاطر اینکه لایه ی ازونش ترک خورده گرم شده.

متولدین بهمن ماه علیرغم دارا بودن ذهنی باز و جذاب و با اینکه همیشه مایل به همکاری هستند و برونگرا محسوب میشوند و مایلند همیشه به هم نوعان خود کمک کنند، به راحتی با هر کسی دوست نمیشوند. جو این سیاره بسیار سنگین است و ممکن است احساس کنید که 1٫6 کیلومتر (1٫6 مایل) در عمق آب هستید. احتمالا هرمز دارای هستهای از عناصر سنگین میباشد. بر این اساس ستاره جسمی است که دارای نور است و می تواند آنرا از سطح خود منعکس کند. کهکشان راه شیری از میلیاردها ستاره تشکیل شده است و منظومه شمسی در یکی از بازوهای آن قرار دارد به آن جبار گفته می شود.

V علم مدرناین نظریه اشمیت است که نظریه اصلی است.منظومه شمسی تنها بخش کوچکی از یک کهکشان بزرگ به نام راه شیری است. مجموعه کل این عناصر چیزی را تشکیل می دهد که ما به عنوان آن می شناسیم راه شیری. از جمله ویژگیهای اصلی منظومه شمسی این است که خورشید 99٪ کل جرم منظومه را تشکیل می دهد قطر 1.500.000 کیلومتر. کل جهان حداقل 100 میلیارد کهکشان در آن است. این جسم در سال ۱۹۳۰ کشف و به عنوان خدای رومی جهان زیرین نامگذاری شد. نام سرس از الهه دانه رومی که الهه حامی سیسیل بود ، گرفته شده است و توسط آن سنت نامگذاری سیارک های کمربند اصلی به نام شخصیت های زن از اساطیر یونان و روم آغاز شد.

اتحادیه بین المللی ستاره شناسان از سال ۱۹۱۹، مرجع رسمی نامگذاری ها در دنیای ستاره شناسی است. اریس به نام الهه یونانی نامگذاری شد که با ایجاد درگیری در میان برخی دیگر از الهه ها جنگ تروا را آغاز کرد. ترتیب سیارات با توجه به فاصله مدار آنها به دور خورشید تعیین می شود. طبق یک مطالعه جدید از دانشگاه کالیفرنیا ، ریورساید ، اگر مشتری مدار خود را به دور خورشید تغییر نمی داد ، امروز زهره یک سیاره بی آب و علف نبود. چون زهره 43 مرتبه آهستهتر از زمین میچرخد، انتظار داریم که دیناموی ذاتی آن ضعیفتر و ((شدت میدان مغناطیسی)) آن کمتر از زمین باشد، اما تا به امروز هیچ وسیلهای هیچگونه میدان مغناطیسیای را آشکار نکرده است.

پلوتونتصمیم MAC (اتحادیه بین المللی نجوم) دیگر برای سیارات اعمال نمی شود منظومه شمسی، اما یک سیاره کوتوله است و حتی از نظر قطر کمتر از سیاره کوتوله دیگر اریس است. این برنامه برای پلتفرم های مختلفی از جمله اندروید، آیفون و ipad طراحی شده و طرز کار با آن هم بسیار ساده است. این بدان معناست که یک روز در ناهید برابر است با ۲۴۳ روز در روی زمین است!

دمای تقریبی این جرم در روز و شب تفاوت محسوسی ندارد و حدود ۲۴۳ درجه سانتیگراد زیر صفر برآورد شده است و همانطور كه بدیهی به نظر میرسد به سبب فاصله زیاد آن از خورشید، بسیار تاریك باشد. به این معنی که سیارات درونی نزدیکتر به خورشید، مانند عطارد، زهره و زمین، نسبت به سایر سیاراتی، چون نپتون یا اورانوس دمای بالاتری دارند. زهره گرمترین سیاره منظومه شمسی با متوسط دمای ۸۸۰ درجه فارنهایت است. او با تلسکوپ کوچک خود توانست اهله زهره را رصد کند و متوجه شد که درصد بخش روشن زهره مانند ماه تغییر میکند.

سطح سیاره زهره چگونه است؟ اورانوس: این سیاره ای است که یکی از اولین سیاراتی است که توسط تلسکوپ کشف شده است. پس از این كمربند سنگی، سیارات عظیم گازی(مشتری، كیوان،اورانوس و نپتون) قرار دارند. دانستن تفاوت های اصلی بین ستارگان و سیارات ضروری است زیرا آنها هر دو اجرام آسمانی هستند و در فضای خارجی قرار دارند. DAI مشتقی از رمزارز پایدار MakerDAO، یعنی DAI میباشد که بر روی یک چین فرعی دو لایه اتریومی هاست شده است. ناهید با سرعت باورنکردنی آهسته و تقریباً ایستاده روی محور خود می چرخد و طولانی ترین چرخش سیارات را دارد و تقریباً هیچ اثر فصلی را تجربه نمی کند.

نکته : حروف تعریف با حروف اضافه متفاوت است برای بیشتر دانستن در مورد حروف تعریف این مطلب را بخوانید. اصطلاح “سیاره کوتوله” توسط اتحادیه نجوم بین المللی (IAU) چنین تعریف شده است: “جسمی آسمانی که در مدار خورشید قرار دارد و جرم کافی برای گرانش خود را دارد تا بر نیروهای صلب غلبه کند به طوری که یک حالت تعادل هیدرواستاتیک (تقریباً گرد) را به خود می گیرد. زمین: این سیاره بزرگترین سیاره به اصطلاح صخره ای است و 4600 میلیارد سال پیش شکل گرفته است. در عین حال، ماموریت “داوینچی” که آن هم برای پرتاب در سال ۲۰۳۰ برنامهریزی شده است، بر جو زهره تمرکز خواهد کرد و از یک فضاپیمای اصلی و یک کاوشگر جوی تشکیل شده است.

اینها شامل خورشید ، ماه و زمین و همچنین پنج سیاره به مفهوم مدرن – عطارد ، زهره ، مریخ ، مشتری و زحل – بودند که قبل از اختراع تلسکوپ به راحتی به عنوان اجرام آسمانی قابل مشاهده بودند. علاوه بر خورشید و سیارات، منظومه ما شامل ماهواره های سیاره ای، دنباله دارها، شهاب سنگ ها و سیارک ها نیز می شود. منظومه شمسی- اینها 8 سیاره و بیش از 63 ماهواره آنها هستند که بیشتر و بیشتر باز می شوند، چندین ده ستاره دنباله دار و تعداد زیادی سیارک.

تصور می شود سیارات و سایر اجرام گرد خورشیدی هنگامی تشکیل شده اند که بخشی از ابر میان ستاره ای که از گاز و گرد و غبار تشکیل شده در اثر جاذبه دچار فروپاشی شده و یک سحابی دیسک شکل را تشکیل داده است. بزرگ تریندره سامانهٔ خورشیدی در این سیاره پیدا شدهاست. شکل و ترکیب خاص آن را از سایر اجسام موجود در کمربند کویپر متمایز می کند و یکی از سریعترین اجرام بزرگ چرخشی در منظومه شمسی است. پایه اصلی مطالعه منظومه شمسی دانش درباره زمین بود. را مطالعه کنید. در این مقاله مفاهیم پایهای نور به زبان ساده بیان شده است.

این کمبود، اندازهگیری جرم ماکیماکی را سختتر میکند، هر چند قطر آن مشخصشده و دو سوم پلوتون است. استیکینگ NFT و فروش هر دو امکانپذیر است. دو سیاره کوتوله ، پلوتو و اریس ، پلوتوئید هستند ولی سرس ، به دلیل قرار گرفتن در کمربند سیارکی چنین نیست. به عنوان مثال ، در زمان مخالفت 17 دسامبر 2002 ، زحل به دلیل جهت گیری مطلوب از حلقه های خود درخشان ترین ظاهر شدنسبت به زمین حتی اگر زحل در اواخر سال 2003 به زمین و خورشید نزدیکتر باشد.

بنابراین ، در ابتدا ، به نظر می رسید که برای پلوتو نیز چنین است وقتی که هنگام جستجوی هماهنگ برای یافتن یک سیاره نهم ، در سال ۱۹۳۰ به عنوان یک جسم به ظاهر تنها ، فراتر از مدار نپتون مشاهده شد. براساس بررسیهای محققان اگر سیاره پروکسیما-ب حتی جو سادهتری نسبت به زمین داشته باشد که فقط از نیتروژن و کربن دیاکسید تشکیل شده باشد، میتواند شرایط فوقالعاده مناسبی برای حیات و دمای مناسبی برای مایع بودن آب داشته باشد. بیشتر گازها روی سطح سیاره متراکم و تبدیل به مایع میشوند. که خود باعث ایجاد بادهای بیشتری میشوند .

دیدگاهتان را بنویسید