در سیاره زحل چه خبر است؟

آنها بلندتر از انسان هستند، پوست آنها آبی است و همچنین دمی دارند که با آن می توانند با تمام زندگی در پاندورا ارتباط برقرار کنند. فرضیه گایا که درواقع مجموعهای از فرضیههاست که در فرضیه اول بیان میکند که، هر چیزی بر روی زمین بخشی از یک سیستم درهمتنیده، رو به تکامل و خودکنترلی میباشد؛ در فرضیه دوم؛ اجزای کرۀ زمین (محیط موجودات) به هم وابسته میداند بهطوریکه بین آنها رابطه برقرار است و قابلیت خودتنظیمی دارند (بوتکین، ترجمه، وهاب زاده،1382)؛ و در فرضیه سوم بیان میکند که کره زمین بهطور عمده، آگاهانه میتواند کنترل محیطزیست را در اختیار بگیرد، بهطوری که ارتباط یا پیوند حال و آینده تا حدودی بر اساس این نظریه (نقش آگاهانه گایا در کنترل محیطزیست) باشد (بوتکین، ترجمه وهاب زاده،1382).

حال به نظر شما انسانها با در اختیار داشتن تکنولوژی های امروزی میتوانند در مریخ سکونت کنند؟ روزی انسانها به کرهی مریخ قدم خواهند گذاشت. این موجودات ساکنان سیاره سرخ بودند و ممکن بود هر لحظه به زمین و انسانها حمله کنند. به عبارتی، آبی که منشأ خلقت آسمان شد و روح خدا بر سطح آن معلّق بود (پیدایش، 1: 2) در فضایی خالی نبوده است؛ بلکه سرتاسر سطح این کره خاکی را پوشانده بود و اثری از خشکی نبود. اولین بانک ابر است که به طور موثر کل کره زمین را در بر می گیرد.

ابر زمین به سیاراتی گفته می شوند که بزرگتر از زمین هستند جرم یک ابر زمین که معمولا سیاره های خارج از منظومه شمسی از بالاتر از زمین اما پایین تر از غولهای گازی منظومه شمسی یعنی اورانوس و نپتون هستند. آسمان اورانوس و نپتون به رنگ آبی روشن است. اورانوس در مقايسه با گاز هاي ديگر مشتري ، زحل ، نپتون گرماي کمي بيرون مي دهد . فقط مدت ۲ ساعت طول میکشه تا شما به عمق ۴۰۰ کیلومتری زحل فرو برین! محاسبات اختر فیزیک دانها نشان می دهد شرایط در مشتری و کیوان به گونهای است که امکان تولید اقیانوسهایی دائمی الماس مذاب در آنها وجود دارد.

تصویرنگاری سفینههای فضایی از میدان جاذبهی مریخ نشان میدهد که این سیاره هستهی سرشار از آهن و جبهای کوچکتر از جبهی زمین دارد. دانشمندان به تازگی به این نتیجه رسیدهاند که کهکشان راه شیری احتمالاً دارای دو بازوی مارپیچی بزرگ -بازوی برساووش و بازوی سپر-قنطورس- و چندین بازوی کوچکتر است. حداقل این چیزی است که دانشمندان فکر میکنند. بیشتر آتشفشانهای مریخ در بخش شمالی تارسیس (Tharsis) میباشند که در آنجا تغییرات پوسته به قدری شگرف است که به نظر برخی دانشمندان این بخش از کرهی مریخ بعد از مدتی از آن جدا خواهد شد. بعد از سال 2000 میلادی و با شروع سفرهای مریخنوردهایی نظیر کنجکاوی و …

ناسا که به شدت قصد داشت از دیگر رقبا پیش بیفتد توانست برای اولین بار با استفاده از ماهواره نگاهی ژرف و بس دقیق به سیاره سرخ بیندازد. این گروه پژوهشی که “پاتریک ایروین”(Patrick Irwin)، فیزیکدان سیارهای “دانشگاه آکسفورد”(University of Oxford) انگلستان، سرپرستی آن را بر عهده دارد، از این تلسکوپ هشت متری برای تحلیل طیفبینی دقیق ابرها استفاده کرد. چندین شرکت تولیدکننده خوراکهای آبزیپروری در دنیـــا، از Chlorella و Spirulina و یا ترکیب آن دو برای تولید­محصولات استفاده می کنند. به خاطر اینکه عطارد اتمسفر ندارد و یا میزان آن خیلی کم است، چشم انداز آسمان در این سیاره تفاوتی با چشم انداز فضا در مدار این سیاره ندارد.

به خاطر مدار عجیب و غیر عادی این سیاره، اندازه ظاهری خورشید در عطارد دو برابر اندازهای که بر روی زمین به نظر میرسد، دیده میشود. اگر ذهن خلاقی داشته باشید، با اولین نگاه دو چشم، بینی و دهان این صورتک عجیب توجهتان را جلب خواهد کرد. رسیدن به حیوانات می تواند زندگی را شروع کند.انسانها – به شما امکان می دهد سیاره خود را در کنار انسان ها قرار دهید.آلودگی – اگر آلودگی بیشتر از نقاط زندگی باشد ، سیاره شما می میرد!

تک تک قابلیت ها و مهارت های این شخصیت ها با هم فرق می کند و بازی با هر کدام یک حس کاملا جدید را به بازیباز القا می کند. در «نوادرالتبادر» هم ویژگیهایی به ماه منسوب است که میتواند با داستان گنبد سبز همسو باشد. در شب به خاطر اینکه ابری در آسمان مریخ وجود ندارد، تماشای میلیاردها ستارهی درخشان در آسمان میتواند شگفت انگیز باشد. خورشید آنچنان درخشان است که غیر ممکن است که بتوان ستارهها را در طول روز دید. با این حال سیاره درخشان زهره در سنجش با بیشتر سیارهها در سامانه خورشیدی از جمله زمین ، کرویتر است و به علت چرخش بسیار آهسته دور محوری آن، پدیده تورفتگی یا مسطح شدن قطبها و برآمدگی یا تورم نواحی استوایی در آن، کمتر از دیگر سیارات رخ میدهد.

با وجود اینکه سطح کرهی مریخ را با کوه ها، دره ها، شکاف ها، تپهها و همچنین قطب هایش شبیه زمین است باز هم کرهی مریخ برای زندگی بسیار مشکل است. از طرفی، رژیم غذایی پرکــالری در کنار سبک زندگی مدرن انسان ها، منجر به ایجاد چالش­های مربوط به سلامتی مانند چاقی، بیماری های قلبی، دیابت و غیره گشته است. ای بی نیز باید مانند پدرش خرگوش رویاهای آبنباتی شود ولی او به موسیقی علاقه بیشتری دارد، به همین دلیل از جزیره شان فرار می کند تا بتواند آینده ای بهتر داشته باشد.

بد نیست به این نکته اشاره داشته باشیم که سازمان ملل متحد دربارهی سفر بی بازگشت این افراد اطلاعاتی را خواستار شده زیرا ناسا و دیگر سازمانهای فضایی در سال چندین محموله برای آنان ارسال خواهد کرد پس چرا سفر این افراد باید یک طرفه باشد؟ فقط هنگام طلوع خورشید در صبح زود میتوان یک آسمان نسبتا آبی را مشاهده کرد. حلقههای زحل کاملا نازک میباشند، بنابراین در خط استوای این سیاره میتوان تقریبا این حلقهها را مشاهده کرد. این فضاپیما تاکنون ۳۲ مرتبه دور مشتری چرخیده است و تقریبا به مدت یک سال در فاصلهی ۵۰۰۰ کیلومتری بالای ابرهای مشتری قرار گرفت.هدف مأموریت جونو اندازهگیری ترکیب، میدان جاذبهای، میدان مغناطیسی و مگنتوسفر قطبی این سیاره است.

نامش را مریخ نهادند و برخی نیز به آن سیاره سرخ میگفتند و می گویند. تلسکوپها از زمین نگاهشان را به این سیاره دوختند و کار بر روی ارسال ماهواره و مریخنورد آغاز شد. در دهههای 60 تا 80 میلادی به لطف نظریه پردازان و نویسندگان داستانهای علمی و تخیلی موجوداتی را بر روی مریخ متصور شدند و نامشان را مریخی گذاشتند. این دوربین همچنین تصاویر را در طولموجهای نزدیک فروسرخ جمعآوری کرده که به پژوهشگران در یادگیری کانیشناسی مریخ کمک میکند. سپس مریخنورد در ماه سپتامبر صخرههایی زیر سطح مریخ یافت که چهار برابر آنچه که پیش از آن تصور میشد مرطوب بود.

هدف این مطالعه بررسی چالش های ژئومورفولوژیستی نگرش سیستمی بود. به همین دلیل تومبو در حال جستجو در این مکان بود. ۳۶. برای مطالعه دلیل دیویدسون بر اینهمانی موردی، بنگرید به: (Davidson, 1970, p. به خاطر این که در فیلمهای جدید، گودزیلا دیگر با بشر کاری ندارد و برعکس برای جنگ و مقابله با هیولاهای مضر دیگر وارد عمل میشود و همه او را به عنوان یک قهرمان میشناسند. ضمناً نام ماه سوم میلادی هم از نام خدای جنگ یا همان مارس گرفته شده است. جالب است که بدانید تصاویری که توسط مریخنوردها و یا ماهوارهها از این سیاره بهدست میآید گاهی اوقات بسیار عجیب و غریب هستند.

دیدگاهتان را بنویسید