سوالات مطالعات اجتماعی نهم همراه با پاسخ

این گاز تنها 13/0 درصد از کل اتمسفر مریخ را تشکیل می دهد در حالیکه 21 درصد از جو زمین ما از اکسیژن تشکیل شده است. دو کاوشگر یکسان به نام وایکینگ 1 و وایکینگ 2 درست پس از یک سال طی مسیر به سیاره ی مریخ رسیدند و دور زدن این سیاره را آغاز کردند. برای تعیین حجم نمونه از فرمول کوکران استفاده شده است، تعداد 150پرسشنامه که از دو بخش سؤالات عمومی و اختصاصی بین ساکنین این محلات توزیع شده است.حجم نمونه شامل سرپرستان خانوار کاشانی است. بنیاد کشه، قصد دارد دانش و فناوری جدیدی را نشان دهد و توسط نوع جدیدی از رآکتورهای پلاسمایی، راهحلهایی را برای حل مشکلات عمده جهانی مانند خشکسالی، کمبود آب و برق، تغییر آب و هوا و درمان بیماریها ارائه دهد.

خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، کتاب «آرایش جهانی خلقت مواد» به زبان انگلیسی به قلم مهران توکلی کشه؛ دارای مدرک مهندسی هستهای از دانشگاه ملکه مری لندن، موسس و رئیس بنیاد تحقیقات فضایی کشه، تألیف شده و محمد ثابتی رضوانی آنرا به فارسی ترجمه کرده است. به گزارش گروه رسانههای خبرگزاری تسنیم، پروب فضایی Horizons به تازگی موفق به ارسال نخستین تصاویر رنگی از سیاره پلوتون شده است. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از نیواطلس، تجمع نیتروژن جامد در قلب پلوتون به وزش بادهای دائمی در دیگر بخشهای سیاره مذکور انجامیده که نتیجه آن تغییر رنگ و تیرهتر شدن دیگر بخشهای پلوتون است.

این کاوشگر اولین تصاویر با کیفیت را از این سیاره، حلقهها و قمرهای آن منتشر کرد. اولین قدم در این مسیر، قبول عمق بحران زیست محیطی حال حاضر است. مشتری پنجمین سیاره نزدیک به خورشید و اولین غول از چهار غول گازی است. در حالی که برای خروج از ابر اورت، بیشتر از یک سال زمان نیاز خواهیم داشت. بیشتر گونه های حیات به گرما و نور خورشید برای ادامه زندگی خود نیاز دارند. متعاق این امر، سخنگوی گوگل -مارا هریس- در گفتگو با واشنگتن پست از اپل پوزش خواست و اظهار کرد که این امر تجربهای برای گوگل شده است، تا در آینده به سرعت این خرابکاریهای را شناسایی و حذف کند یا اینکه اصلا از آنها پیشگیری کند.

امیلی دود (Emily Dodd) در مجموعهی پیش رو تلاش میکند تا بیشترین اطلاعات را با شکل و ظاهری جذاب در اختیار کودکان و نوجوانان قرار دهد تا علاوه بر یادگیری، آنها از مطالعهی این اثر لذت ببرند. این منطقه آکنده از ذرات باردار الکتریکی می باشد که توسط خورشید تولید شده اند. ذرات در امتداد خطی عمود بر خط انتشار موج نوسان می کنند. هسته ی داخلی شعاعی در حدود 1500 کیلومتر دارد. و سایر منابع به صورت بی وقفه و پیوسته بر عهده دارد. این بحرانها اختلالات آب و هوایی، کاهش تنوع گونههای زیستی و همچنین افزایش شدید جمعیت انسانها و به تبع آن استفاده بیش از حد از منابع سیاره هستند.

سرعت این امواج با افزایش چگالی ماده ای که از آن می گذرند، زیاد می شود. وجود این کانالها و رسوبات حاکی از این است که زمانی قسمتهایی از این دره ها پر از آب بوده است. اگر زمین اندکی به خورشید نزدیک تر بود گرما و حرارت زیاد آن همه این گونه ها را می سوزاند و اگر قدری از خورشید دورتر بود بر اثر کمبود انرژی خورشید حیات در روی آن از بین می رفت. آمدیم و یک شب حباب یادش رفت یا بَرّه شب نصفشبى بىسروصدا از جعبه زد بیرون… «برای تولید انرژی در شکافت هستهای امروز، مدرنترین فناوریها از اثر برخورد نوترونها و اتمها استفاده میکنند تا یک ساختار اتمی را بشکنند و انرژی آنرا آزاد کنند.

غزالی دسته دوم را افرادی خشن، انعطاف­ناپذیر، دارای عقلی ضعیف و پیرو مقلدانه امور باطل از جوانی تا پیری می­داند که چاره کارشان جز تیغ و تازیانه نیست و البته اغلب ایشان به زور شمشیر، تسلیم می­شوند (همان). گفته شده است که هرکدام از این سه بحران مرگبار در دهههای آینده بدتر خواهند شد. اینطور که به نظر میرسد، در این آینده تاریک، انقراضهای جمعی زیادی رخ میدهند. به علت تفاوتهای درون قدرت میدان مغناطیسیشان هر بسته کروی، دارای قدرت متفاوتی خواهد شد که هر قدرت میدان مغناطیسی به بزرگی سه نوع اساسی ماده (ماده تاریک، پادماده و ماده) خواهد بود.

این برهان – که امروزه به نام”برهان وجودشناختی“ (The Ontological Argument) خوانده میشود – نخست توسط سنت انسلم (1109-1033 م) اقامه شد و سپس توسط فلاسفه ای چون دکارت، لایب نیتز و هم چنین فلاسفۀ معاصر، چون نورمن مالکوم (1960) و الوین پلانتینجا (1965) بازسازی و ارائه شد. به مرور زمان، شرایط روی کره زمین برای حیات مساعد شد. رصد خانه هایی که در اکناف زمین پراکنده اند زمان دریافت امواج گوناگون زمین لرزه را به دقت تمام ثبت می کنند. آ. موج سطحی: چنان که از نامش بر می آید، مانند امواج اقیانوس بر سطح زمین گذر می کند و در میان سه موج بالا از همه کند تر و بسیار خطرناک تر است.

مقالههایی هم دربارهی مدلسازی تعامل میدان مغناطیسی مشتری و کالیستو (این بررسی شواهدی دربارهی اقیانوس زیرسطحی کالیستو ارائه میکند) و یافتن اکسیژن اتمی در جو این قمر منتشر شدهاند. موجی است عرضی، شبیه به امواج اقیانوس. دانش ما از لایه هایی که زیر این پوسته قرار دارد از تحلیل امواج زمین لرزه حاصل آمده است. جمعی از دانشمندان آمریکا، مکزیک و استرالیا سه بحران اساسی که اشکال مختلف حیات روی زمین با آنها رو به رو هستند را توصیف کردهاند. این سیاره که در فاصله 40 سال نوری از ما به دور ستاره مادرش که اتفاقا شبیه به خورشید ماست، در حال چرخش است متفاوت از چیزی است که از یک سیاره زمین مانند انتظار داریم.

شکل زمین خیلی نزدیک به کره است .کوه ها و دره ها این شکل کروی را اندکی تغییر داده اند .در واقع اگر زمین را به گوی کروی مقیاس کنیم ، از گوی بیلیارد مقیاس کنیم از گوی بیلیار کامل تر خواهد بود .این کره اندکی در قسب ها پخ است :قطر قطبی زمین 40 کیلومتر کم تر از قطر آن در استوا است .بنابر این شکل زمین یک کره وار پخ است .

بله، اما رشد آن ها به گونه ای نیست که ما بتوانیم با چشم آن را مشاهده کنیم. مدار حركت دنباله دار ها بيضي بسيار كشيده است كه گاهي از حاشيه منظومه شمسي نيز خارج مي شود. به گزارش اسپیس، محققان مقادیر قابل توجهی آب در اتمسفر یک سیاره بزرگ خارج از منظومه شمسی کشف کردند. مرگ سیاره زمین زودتر از آنچه تصور میکنیم، فرا خواهد رسید. زمین لرزه ها معلول لغزش قسمتی ازپوسته ی زمین نسبت به قسمت های مجاور است. به ترتيب نزديكی به زحل، حلقه ها و شكاف ها عبارتند از: D ،C ، B ، شكاف كاسينی، A ، شكاف انكه، و F كه زير مجموعه آن G و E است و آخری يک حلقه با انبوه ماده قابل مشاهده به نام کیلر است.

عکس بعدی از تصاویر منظومه شمسی هم متعلق به عطارد است؛ با تحلیل دادههای کاوشگر مسنجر در سال 2016 دانشمندان درهای قابلتوجه در سطح این سیاره را کشف کردند که بر اساس تحلیل محققان با سرد شدن و متراکم شدن عطارد به وجود آمده است. آنها میتوانند در روی زمین به حیات ادامه دهند چرا که این سیاره در فاصله مناسبی نسبت به خورشید قرار گرفته است(کمربند سبز منظومه شمسی). چون جسمی که در قطب باشد به مرکز زمین نزدیک تر است ، وزن آن بیشتر است. ت. هسته ی بیرونی بیش از 1900 کیلومتر ضخامت دارد و به احتمال زیاد از نیکل و آهن تشکیل شده است و چون امواج ثانوی نمیتوانند از آن بگذرند، احتمالا باید به حالت مایع باشد.

کشف اولیه این اصول در فیزیک، فواید زیادی دارد، چون واکنش انواع مختلف سه ماده پایه و نیروهای میدانهای آنها در محیطشان منجر به خلقت و کنترل مواد (جامد، مایع و گاز) میشود. 7ـ کشف فسیل در شهابسنگ مریخی : محققان در سال 1996، نشانههایی از فسیل نانوباکتریها را در یک شهابسنگ مریخی پیدا کردند. سپس مدیر مدرسه از اداره راهنمایی رانندگی توضیح علایم راهنمایی رانندگی را درخواست کرد . از آن جایی که بحران آلودگی هوا به یکی از ملموسترین معضلات زیست محیطی تبدیل شده است، که در ذیل به بررسی مطالعات صورت گرفته با سنجنده MODIS و سپس مدل HYSPLIT پرداخته می شود.

این نتیجه مقالهای بوده که دانشمندان به تازگی منتشر کردهاند و در آن تاثیرات حیات بشری روی اکوسیستم و وضعیت کلی سیاره ما را از دیدی تازه، مورد بررسی قرار دادهاند. این کتاب در 28 فصل تدوین شده که «واکنش میدانهای مغناطیسی پلاسمایی»، «پدیده نور تاریک»، «مَفس پادماده»، «انرژی مَفس پادماده»، «انرژی تاریک»، «ذرات مجازی»، «تفاوت بنیادی میان لختی و جاذبه»، «پلاسماها و واپاشی هستهای»، «فناوری رقیقسازی پلاسما» و «میدانهای مغناطیسی غیرفعال»، موضوع برخی از این فصلهاست. Aluminum Wire ها از خروجی برق رو میگیرند و به وروردی میدهند. نکته ی قابل توجه اینه که تو سایت بازی جهان های بیگانه و همچنین شبکه های اجتماعی این بازی، این شرکت به عنوان سازنده معرفی شده و اسمی از برنامه نویس ها و توسعه دهنده هایی که تو پروسه ساخت این بازی نقش داشتن، برده نشده.

اگرچه مفهوم ضرورت (امکان) جایگاهی متمایز در اندیشه فیلسوفان غربی دارد اما فیلسوفان تحلیلی در قرن بیستم بیش از ادوار گذشته، توجه جدی به آن داشته اند. تصور میشود زمین و سیارات دیگر، زمانی شکل گرفتند که نیروی گرانش، مواد را به صورت ابرهایی از گاز و گرد و غبار درآورد و تودههای سنگی را به وجود آورد. اندازه مساحت سطحی آن با مساحت خشکی های زمین برابر است. افزون بر سیارات، در این منظومه اقمار، ستاره های دنباله دار، سیارک ها، خرد سیارات و گرد و غبار و گاز نیز حضور دارند. برای ناظر زمینی هم وضع بر همین منوال است .برای پی بردن به حرکات واقعی زمین مرجع باید حرکت جرم های سماوی دیگر باشد .

دیدگاهتان را بنویسید