علمي – ورزشي

و این به خاطر آن است که ستاره ها و کهکشان ها امواج رادیویی را بخوبی نور تولید می کنند. از آن زمان تا به امروز ، ده ها سیاره ی دیگر یافت شدند که به دور ستارگانی مانند ستاره ی ما ( خورشید ) می گردند . بخش بزرگ و رو به گسترشی از سطح زمین را صحرا ها پوشانده اند که هر کدام از انها دارای اقلیم و خشکی متفاوتی هستند .

این میزان از پایین بودن دما در این سیاره به این دلیل است که برخلاف سایر سیارات بزرگ منظومه شمسی، اورانوس گرما و انرژی کمتری را از خورشید جذب می کند. این سیارات با استفاده از تلسکوپ فضاییTESS کشف شده اند که در سال ۲۰۱۸ میلادی برای کشف سیارات دور ستاره های نزدیک زمین به آسمان فرستاده شد. ایستگاههای فضایی فضا پیمایی است که سرنشینی ندارد و به سمت ماه یا سیارات پرواز میکند. اما اولین سفینه فضایی واقعی، ماهواره ای بود که به مدار زمین فرستاده شد این ماهواره روسی اسپوتنیک یک نام داشت و بدون هیچ سرنشینی “انسان یا حیوان” در چهارم اکتبر 1957 به فضا فرستاده شد.

یخفشانهای انسلادوس از شکافهای نسبتا گرمی در پوسته آن سرچشمه میگیرند که دانشمندان به آنها نوارهای ببری میگویند. روی زمین این ذرات باردار از بادهای خورشیدی سرچشمه میگیرند. از این رو به دشواری بسیار در شرایط بسیار مساعد می توان آن را با چشم برهنه دید. او گفته است که میخواستم همه چیزهایی که در کتابها خوانده بودم و دوست داشتم بتوانم آنها را ببینم را در فیلمم بگنجانم و موفق شدم. در اینجا همه آنچه تاکنون درباره آواتار می دانیم: مرزهای پاندورا.

اما این تفاوت اندک در اندازه، کافی بود تا هرشل شک کند که این شئ یک ستاره است. ستاره ها نیز آنقدر از ما دور هستند که اگر بخواهیم با فضاپیمایی که بالاترین سرعت ممکن را دارد به نزدیکترین ستاره سفر کنیم، این سفر 20000 سال طول خواهد کشید و بعید به نظر می رسد که انسان هرگز قادر شود به ستاره ها سفر کند. سم ورثینگتون نیز بار دیگر در نقش جیک سالی که حالا دیگر کاملاً به یکی از اعضای گونه ناویها تبدیل شده، بازی خواهد کرد. در سال 1931 کارل یانسکی مهندس آمریکایی یک صدای عجیب رادیویی شنید، وقتی صدا را تعقیب کرد متوجه شد که این صدا از ستاره ها می آید.

این علائم از یک نوع ستاره نوترونی به نام پالسار می آمد. این شیارها احتمالا ترکهایی هستند که پس از برخورد بزرگترین سنگ آسمانی با این قمر به وجود آمده اند. در دنیای سپیایی (Sepia – سبک طراحی که در آن از رنگ قهوهای روشن استفاده میشود) بازی موجودات عجیب و منحصربهفردی وجود دارد که نامهای عجیب و غریبتری دارند: Werepig، Bearger، Deerclopse و بسیاری هیولاهای دیگر که در سرتاسر دنیای Don’t Starve به دنبال بازماندههای بیچاره و تنهایی مثل شما هستند. گرچه تهدیداتی هم مثل خرس ها در اطراف شما وجود دارند که باید خود را در امان نگه دارید …

چه خطراتی در یک پرواز فضایی وجود دارد؟ در حقیقت بیشتر خطرات در پایان سفر فضایی وجود دارد. اگر شما به فضا سفر کنید، ممکن است در بیشتر طول سفر ابدا وزنی نداشته باشید. در مقابل، دمای ابر در اورانوس (که برای غول های گازی به عنوان دمای سطح تعریف می شود) به طور متوسط -197.2 درجه سانتیگراد است، اما ممکن است تا -226 درجه سانتی گراد نیز کاهش یابد.

در واقعیت، بسیاری از سنگهای مریخی با نمونههای موجود بر زمین شباهت دارند. در خارج از فضا پیما ، فضانورد بایستی لباس مخصوص فضانورد ها را بپوشد که این لباسها با خود مخزن های هوا یا اکسیژن دارند. این راکت آمریکایی است و برای پرتاب فضانورد های آپولو در پرواز به ماه از 1969 تا 1972 مورد استفاده قرار گرفت. ایستگاه فضایی دارای دوربین ها و سایر ابزار آلاتی است که از طریق رادیو تصاویر و اطلاعات را به زمین می فرستد. حتی این اقمار می توانند تصاویر تلویزیونی و پیامهای تلفنی را از یک قاره به قاره دیگر ارسال نمایند.

وقتی یک سفینه فضایی از فضا به سمت کره زمین بر میگردد بایستی با سرعت بسیار زیاد حرکت کند. برای سرد نگاه داشتن و مراقبت از فضانوردان در داخل سفینه یک سپر گرمایی تعبیه می شود. قسمتهایی از این مقاله حذف شده و نسخه کامل آن فقط در فایلهای word و Pdf قابل دانلود است. در این مقاله به ده نکته و حقیقت جالب در مورد این پدیده شکفت انگیز اشاره می کنیم و ما تضمین می کنیم که حداقل یکی از آن ها شما را به شدت شگفت زده خواهد کرد. این مدرک شامل مواد موجود در سنگ های آسمانی پیدا شده در زمین می باشد.

چون آفتاب که زد پیکرش را پیدا نکردم. حفرههای دایرهای در این لایه از یخها، هر ساله چندین متر گسترش پیدا میکنند. و در نهایت باید اعلام کرد که جو سیاره مریخ یک جو بسیار رقیق و سمی میباشد. این سیاره به غول یخی نیز شهرت دارد و دمای آن به دلیل قرار گرفتن در فواصل انتهایی منظومه شمسی و دوری از خورشید، بسیار پایین میباشد. هانس لیپرشی عینک ساز هلندی در سال 1608 میلادی تلسکوپ را اختراع کرد.

ایرانیان و رومیان علاوه بر تقسیم جهان به هفت اقلیم، هر کشور را به یکی از سیارات هفتگانه نسبت دادند. در سال ۱۷۶۹، لاپلاس کتابی بنام شرح سیستم جهان منتشر کرد که نظریاتی راجع به منشأ سیارات بیان شده است. و چون داخل لایه های اتمسفر شد با هوای اطراف برخورد می کند و این برخورد باعث ایجاد گرمای شدیدی در سفینه می شود و ممکن است سفینه به گرمای سرخ برسد و سرنشینان آن را هلاک کند. برای اینکه هوای آنجا ممکن است خیلی سرد یا خیلی گرم باشد و این بستگی به آن دارد که فضانورد در زیر نور خورشید است یا نه.

و دیگر محققان کار خود را در دهه ۲۰۲۰، پس از راه اندازی تلسکوپ فضایی جیمز وب در سال ۲۰۲۱ دنبال خواهند کرد. در سال 1781 ستاره شناس انگلیسی سر ویلیام هرشل در حالی که با تلسکوپ خود در جستجوی ستاره ها بود به طور اتفاقی یک سیاره جدید را کشف کرد که آن را اورانوس نامیدند. به علت سرعت حرکت کیوان به دور خود در قطبهای آن نوعی حالت تختی مشاهده میشود. دانشمندان توانستند گرداب های شش ضلعی مشابه با این پدیده را در محیط های آزمایشگاهی با آب شبیه سازی کنند.

تمامی عوامل بازی بصورت واقعی شبیه سازی شده اند و تمام مکانیک قابل قبول هستند و شما را در یک سیاره جدید به چالش دعوت میکنید. ساکنان بومی پاندورا مانع بزرگی در دسترسی به تمام منابع آنوپتانیوم هستند. اما یک هشدار: “آیا جعبه پاندورا باز نمی شود!” – آن را برای تلفن های موبایل در همه زمان و تحت هر شرایطی بسیار قانع کننده. اگزوپری در این کتاب روایتی از یک تحول بنیادین در یک انسان را به ما نشان میدهد که منتهی به عشق می شود و این دقیقا همان چیزی است که عطار به آن اشاره دارد.

به همین خاطر با کلی ضرر، بازار سرمایه را میبوسیم و با آن خداحافظی میکنیم و از آن بهعنوان خاطره بد در زندگی یاد میکنیم. او و ویا دستیارش متوجه شدند که اشیا از میان دو عدسی نزدیکتر به نظر می رسد. انتشار این تصویر در میان عموم، سر و صدای بسیاری را به راه انداخت؛ چرا که در اولین نگاه چهرهای از صورت یک موجود عجیب به چشم میخورد.

البته احتمال میرود با نزدیک شدن نیوهورایزنز اقمار جدیدی نیز در اطراف پلوتو کشف شود. از آنجا که محور سیارهٔ بهرام همانند زمین ۲۴ درجه کج است در این سیاره نیز فصلهای سال وجود دارند. او واژه سیاره قمری را برای اقمار با جرم در حد سیاره، پیشنهاد میکند. سیاره ی زحل با چشم غیر مسلح از روی کره ی زمین قابل مشاهده است. سالها قبل حدود 240 سال قبل از میلاد ستاره شناس یونانی اراتوستنیز برای محاسبه دقیق محیط زمین کار می کرد. چگونه ستاره شناسان کشف دو سیاره را قبلا پیشگویی کرده بودند؟ برای رسیدن به ماه یا هر سیاره دیگر سفینه فضایی بایستی با سرعت زیادی به فضا فرستاده شود.

و قطر نپتون ۵۰۷۰۰ کیلومتر است و با سرعت ۵.۴ کیلومتر در ثانیه بدور خورشید می گردد. بزرگترین و قوی ترین تلسکوپ ستاره شناسی در کجا است؟ جیمز برادلی ستاره شناس انگلیسی ، با بکار بردن تلسکوپ بسیار بزرگ مشاهده کرد که ستارگان بسیار کند حرکت میکنند و بنابراین زمین به دور خورشید می چرخد. نیسن میگوید: «من به وجود چنان نسبت بالای کربن به اکسیژن مشکوک بودم.» به همین دلیل وی تحلیل جدید و دقیقتری روی طیف ستارگان انجام داد و آنها را با طیف خورشید مقایسه کرد.

دیدگاهتان را بنویسید