لایق اداره ی ولایت پنجشیر چه کسی است؟

شهر اصفهان جزو مکانهایی است که به علت فراوانی جاذبههای گردشگری شهرت زیادی دارد. و با جاذبههای گردشگری بینظیری که دارد گردشگران زیادی را به سوی خود جلب کرده است. قله جنوبی بلندتر از قله شمالی است؛ اما در قله شمالی منظرهای بهتر و گستردهتر از شهر را خواهید دید. بهطورکلی کوه صفه دارای دو قله است؛ قله جنوبی و شمالی که قله جنوبی بلندتر از قله شمالی است؛ اما قله شمالی منظره بهتر و گستردهتری از شهر را دارد. و در کنار تله کابین کوه صفه قرار گرفته است.

به طور کلی صفه کوه دارای دو قلعه است، یکی قلعه شمالی و دیگری قلعه جنوبی که بر روی هر کدام چندین دکل مخابراتی قرار دارد. کوه صفه یکی از زیباترین و محبوب ترین تفریح گاه ها است که آن را با نام بام اصفهان می شناسند. برخی همنوردان با حرکات ژانگولر (پشتک و وارو و بالانس) اشتیاق خود را نشان دادند. مردم در گذشته برای پنهان شدن از غارهای این کوه استفاده کرده اند و نحوه معماری قلعه هایی که در این کوه وجود دارد نشان دهنده قلعه های ساسانی است. مقاومت سرسختانهای که مردم دره پنجشیر بر علیه روسها از خود نشان دادند این دره کوچک و زیبا را شهره آفاق و زبانزد خاص و عام کرد.

مردم زمان طلوع و غروب خورشید بر روی کوه به تماشا منظره زیبا مینشینند و ساعاتی را با آرامش سپری میکنند. اگر اهل طبیعت گردی، کوهنوردی و یا پیک نیک هستید و می خواهید در اصفهان چنین تجربهای را برای خود رقم بزنید؛ همراه ما باشید تا برای شما از یک گزینه جذاب خوش گذرانی در این شهر سخن بگوییم. چنانچه در سفر به اصفهان به دنبال تفریحی متفاوت و جذاب بودید، پیشنهاد میکنم حتماً سری به مجموعه تفریحی کوه صفه اصفهان بزنید. اگر از افرادی هستید که به کوه نوردی علاقه دارید می توانید در اصفهان به بازدید از کوه صفه بپردازید، از امکاناتی که در آن جا وجود دارد نهایت لذت را ببرید.

آسمان را که می نگریم چشمانمان از ستاره پر میشود . شگفتی های تنگه تمامی ندارد در طول حرکت در مسیر تنگه چشمتان به یک غار زیبا و پرآب نیز خواهد افتاد که پر از چکیده ها و چکنده های زیبای چند هزار ساله است و البته رودخانه ای پرآب نیز از میان آن عبور می کند. به طور کلی صفه دارای دو قله است؛ قله جنوبی و شمالی که بر روی هر یک چند دکل مخابراتی دیده می شود.

اگر کمر همت ببندید و رنج کوهنوردی را به جان بخرید بالاتر از چشمه گل زرد، با عبور از چند پيچ و خم به قله می رسید. امروز شما را به کوه صفه اصفهان میبریم که یکی از تفرجگاههای محبوب اهالی شهر به حساب میآید. کوه صفه یکی از جاذبهای پر طرفدار اصفهان میباشد. بام اصفهان: از پر طرفدار ترین مکان های کوه صفه چشم انداز هایی است که در این مکان می توان مشاهده کرد در قسمت هایی از کوه می توان منظره ای از رودخانه زاینده رود را مشاهده کرد، به همین علت است که کوه صفه را یکی از نشانه های شهر اصفهان می دانند همچنین از تمامی نقاط شهر می توان آن را دید.

در هنگام طلوع و غروب خورشید هوا بر روی کوه صفه بسیار دلانگیز میشود. زیرا هم آب و هوای بسیار عالی دارد و هم منظره زیبایی را برایتان به ارمغان میآورد. اصفهان شهری محبوب است که جاذبه های گردشگری و تفریحی زیادی را درون خود جای داده است. که عده ای بر این باورند که جنگ اسکندر و دارا در آنجا رخ داده است. این تپهها دارای خاک سرخ هستند که زیبایی خاصی به آن داده است.

مقبره بابا کوهی اکنون تبدیل به گردشگاه زیبایی شده است که با نام پارک کوهستانی بابا کوهی نیز شناخته میشود. با سفر به اصفهان بدون شک از زیبایی های آن حیرت زده خواهید شد. شكل آن ها به صورت سرپوش يا كلاهك پهني است كه يخسار ناميده مي شود. گردنه باد: در قسمت جنوبی کوه صفه دره ای وجود دارد که آن را گردنه باد نامیده اند. در قدیم، زمانی که کوه صفه اصفهان به مکانی تفریحی تبدیل شود، این کوه به عنوان بهترین مکان برای فرار از یک روز پر دغدغه و رسیدن به آرامش بود. کوه صفه علاوه بر اینکه مکانی تفریحی و دلپذیر برای گردشگران به شمار می رود از ارزش تاریخی هم برخوردار است.

پل رنگین کمانی: در پشت کوه صفه محلی قرار دارد که به آن پل رنگین کمانی و پل سنگی می گویند و در قسمت غربی از کوه قرار گرفته است که یکی از منحصر به فرد ترین جاذبه های این کوه به شمار می رود. در قسمت شمال و جنوب این گردنه ارتفاعات کوه صفه را می توانید مشاهده کنید و کوه مشرف به سپاهان قرار گرفته است. هنگامی که قصد دارید برای بازدید از کوه صفه راهی اصفهان شوید قادر خواهید بود تمامی اطلاعات مربوط به کوه را در مجله مستر بلیط بخوانید.

به طور کلی زمانی که بر روی بام قرار می گیرید می توانید شهر اصفهان را در دیدی کلی ببینید. در همین قسمت نمایی از کوه کلاه قاضی را می توانید ببینید. این کوه در قسمت های انتهایی به فضایی صاف منتهی می شود که باعث شده اسم آن را صفه بگذارند. اگر بتوانید با کوهنوردی خود را به قسمت های بالاتر کوه برسانید به محلی می رسید که به چشمه گل زرد معروف است و با عبور از پیچ و خم هایی به قلعه خواهید رسید. در سال 1384 قلعه شاهدژ را که در کوه صفه قرار دارد به عنوان یک اثر تاریخی در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسانده اند.

کوه صفه در کدام شهر است؟ در ادامه به شرح هر کدام از دیدنی های اطراف کوه خواهیم پرداخت. برای بازدید از این مکان نیازی به پرداخت هزینه ندارید، اما باید برای استفاده از وسیله هایی مثل تله کابین هزینه ای را پرداخت کنید. وی اقتصاد تک قطبی کوهدشت را از دیگر مشکلات توسعه شهری دانست و گفت : اقتصاد کوهدشت بر پایه کشاورزی و دامپروری بسته شده است و همین امر سبب شده که درآمد مردم در نوسان باشد و به موازات آن شهرداری در سالهایی که خشکسالی باشد نمیتواند از مردم انتظار پرداخت عوارض به موقع را داشته باشد .

مردم اصفهان به این کوه لقب بام را دادهاند. نگهبانان نیز جز ده نفر از آنان بقیه فرصت را مغتنم دانسته با مخالفت با فرمانده خود از جبل الرمات پایین آمده به جمع آورى غنیمت پرداختند. اما شاخه ای از آریایی ها که وارد فلات ایران شدند در حدود سال 1650 پیش از میلاد وارد بخش شمال خاور فلات ایران شدند و نشانه های حضور آنان پس از سال 1600 پیش از میلاد در جنوب آسیایی صغیر وجود دارد .

دردوره سرما وارد ایران می شود و باعث سردی و خشکی هوا درزمستان می شودوموجب ریزش بارش درسواحل شمالی می گردد. نکته جالب توجه درباره این تندیس این است که تندیس هرکول کاملاً برهنه بوده است؛ به همین خاطر پس از انقلاب اسلامی، به این تندیس آسیب وارد شد تا ظاهری معقول داشته باشد. با توجه به اینکه دهستان گلمکان در سرشماری 1385 با افزایش جمعیت به شهر ارتقاء پیدا کرده است شایسته است از این به بعد به عنوان شهر مدنظر قرارگیرد. کوه فوجی واقع در کشور ژاپن به عنوان بلندترین کوه ژاپن با بلندای ۳۷۷۶ شناخته شده است.

حادثه مزبور در شهر «افِسوس» واقع شده و غار مزبور نيز در همان جا قرار دارد و افسوس (افسيس) از شهرهای معروف آسيای صغير (ترکیه کنونی و قسمتی از روم شرقی قديم) است. کوههای حدفاصل دره هراز در شرق و دره رودخانه کرج – چالوس در غرب که از شمال در حدفاصل آمل و چالوس و دریای مازندران و در جنوب به شهرهای کرج، تهران و دماوند ختم می شود بخش البرز مرکزی را تشکیل می دهند. که امکان تفریح همزمان خانمها و آقایان را در گروههای 4 نفره فراهم میکند.

دیدگاهتان را بنویسید