متن كامل شازده كوچولو

کیتی با عصبانیت از او میخواهد تا همه چیز را در مورد گذشتهاش تعریف کند. از آغاز گسترش اسلام، ادبیات به ویژه شعر مورد توجه قرار گرفت و پیروزیهای اسلام در شعر عرب بازتاب یافت به تدریج با ظهور شاعران برجستهای چون عبداللّه بن رواحه، کعب بن مالک، حسان بن ثابت و دیگران، کلمات و مضامین قرآنی در شعر عرب نفوذ کرد. تمدن ايرانزميني بايد رابطه اي دوستانه و بر اساس احترام متقابل با تمدنهاي اسياي شرقي و جنوب شرقي داشته باشد. تمدن ايرانزميني از انجايي كه به سبب تهاجمات گسترده اقوام وحشي عرب و مغول ، دچار تغيير مسير رشد طبيعي خود شده است بايد از تمدنهاي ديگر هندو اروپايي كه دچار تغيير مسير ساختگي نشده اند يا كمتر شده اند مانند تمدن هند و تمدن اروپا الگو برداري كند و اين الگو ها را بومي كند.

اصطلاح «کد فرهنگی» در اندیشکده ایرانزمین به مفهوم «ارزش» ها و «الگو» های فرهنگی رفتار انسانی است که در اندیشکده ایرانزمین باید برگرفته از «فرهنگ اصیل ایران باستان» ، «فرهنگ هندو ایرانی» و «فرهنگ هندو اروپایی» باشند. اندیشکده ایرانزمین باور به کانسپت ( تئوری) جامعه شناسی « من ایرانی» دارد که بوسیله رضا هازلی ( کی اشکان اردلان افشارنادری) بیان شده است۰ در تئوری جامعه شناسی « من ایرانی»، « هویت ایرانی» بر پایه ارزشهای مدرن و تئوری « من خودانگاره» در جامعه شناسی و روانشناسی و ریشه های زبان شناسی، تاریخی، فرهنگی و آنتروپولوژیک خود باز تعریف می شود.

گالیلو سفر طولانی خود را از اکتبر 1989 آغاز کرد. در روم باستان آنرا با سیاره کیوان در ارتباط می دیدند اما پس از مدتی هم در ایران باستان و هم در روم باستان خورشید را سمبل آن دانسته اند در صورتی که در آغاز «میترا» تنها روشنایی ارغوانی رنگ پیش از طلوع خورشید بوده است. هنگامی که او در سیاره به کاوش می پردازد با ناوی ها برخورد می کند و عاشق یکی از آنها می شود همین مسئله موجب می شود تا او به موجودات این سیاره کمک کند تا جلوی نابودی سیاره و تصاحب آن توسط انسان ها را بگیرد و نبرد بین انسان ها و موجودات پاندورا آغاز می شود.

سبکی که علاوه بر سرگرم کردن، در اکثر مواقع، شبیه به کلاس درسی است که در آن خطا و اشتباه جزایی نابخشودنی ندارد (کجا چنین کلاسی پیدا میکنید؟) سبکی که مثل معلمی دوست داشتنی، و به شیوه پدر و مادرها، درسهای زیادی را به مخاطبانش میآموزد. همچنين از نقطه نظر ديگر شاخص هاي فرهنگي و تاريخي و انتروپولوژيكي اين دو گروه مردمان همواره بخشي جدايي ناپذير از تمدن إيراني بوده اند تا جايي كه براي نمونه فرهنگ ارمني وامدار فرهنگ هندواروپايي كهن اورارتو و هيتي باستان است كه خود از عوامل سازنده تمدن إيراني بوده اند.

زبان ارمني يك زبان هند و اروپايي است كه بسيار تحت تاثير زبان پهلوي و اوستايي است. اما، مرحله چهارم که برخی کشورها دارند به آن وارد میشوند، باید از میان بردن مرزهای «ساینس فیزیک» با «فلسفه» باشد که تنها از راه «فلسفه تحلیلی» میسر است. همچنین برخی از کشورهای آسیای شرقی و جنوب شرقی نیز وارد این مرحله علمی شده اند. جهان تک ملیتی یا جهان بی ملیت آنگونه که در برخی مکتب های فکری گفته می شود مانند جام جهانی فوتبال یا مسابقات المپیک تنها با یک تیم خواهد بود. بصیرنیوز، از سال ۲۰۱۱ میلادی به بعد که مدار پیمای «شناسایی» مریخ ناسا موفق به رصد رگه هایی تیره رنگ در دره ها و تپه های سیاره سرخ مبنی بر وجود آب در این سیاره شد، تحقیقات گسترده ای راجع به چگونگی پیدایش و ویژگی آن صورت گرفته است.

در سال های آغازین جنگ سرد، شوروی موفق به پرتاب یک کاوشگر به سطح این سیاره شد و در نهایت بهت بعد از 127 دقیقه به یکباره متلاشی و به مایع تبدیل گردید. اورانوس حدود 84 سال طول می کشد تا یک چرخش منفرد به دور خورشید انجام دهد، اما فقط 10 ساعت و 49 دقیقه طول می کشد تا حول محور خود بچرخد. افرادی که عزت نفس پایین دارند مدام احساس میکنند باعث ناراحتی و آزار دیگران شدهاند بنابراین برای بالا بردن عزت نفس، حس گناهکار بودن را از خود دور کنید. این احتمال وجود دارد که ظاهر حلقهی B ناشی از قمرهای کوچکی در حلقه باشد که هنوز کشف نشدهاند.

بزرگترین دستاورد این دو فضاپیما کشف آتشفشانهای فعال در قمر آیو بود. زمین از نظر آتشفشانی کاملا غیرفعال نیست پس میتوان انتظار داشت زهره هم دارای آتشفشانهای فعال باشد. این فضاپیما با مطالعه الگوهای آب و هوای این سیاره و جستجوی آتشفشانهای فعال تا به امروز نیز در مدار ونوس قرار دارد. اصطلاح «ابرتمدن هندوایرانی و اروپایی»، در اندیشکده ایرانزمین به معنای بزرگ ترین تمدن ها و فرهنگ های بشری است، که در طول هزاران سال ، از هندوستان تا ایران و روم و اسکاتلند امتداد داشته اند و بزرگ ترین و پیشرفته ترین تمدنهای بشری را بوجود آورده اند و در «ارزش » های بنیادین و دستاوردها و ویژگیهایی مانند «آزادی»، «حقوق بشر»، «حقوق جانوران»، «حقوق گیاهان» ، «اندیشیدن و تفکر عمیق برای شناخت جهان و ماهیت آن و فرگشت و تکامل آن»، «ریشه مشترک زبانی»، «ریشه مشترک آنتروپولوژیک»، «ریشه مشترک در ژرفای تاریخ» ، « برترین دستاوردهای علمی و ادبی و فلسفی و دینی و آیینی و هنری» و «زیبایی شناسی» و «میل به حقیقت و راستی» مشترکند و بزرگترین دستاوردهای تاریخ بشری را تا به امروز داشته اند.

هویت انسانی باید به هویت های تمدنی و ملی تقسیم شود تا این تکثر زمینه و انگیزه رقابت و پیشرفت جامعه بشری را مهیا کند . هویت انسانی باید به هویت های ملی و تمدنی تقسیم شود تا این تکثر زمینه و انگیزه رقابت و پیشرفت جامعه بشری را مهیا کند . اندیشکده ایرانزمین باور دارد که جامعه های بشری چهار مرحله رشد و نمو را از نظر بلوغ فکری و جهانبینی طی می کنند؛ مرحله نخست که عقب افتاده ترین و دگم اندیش ترین جوامع هستند، جوامع مذهبی (دینی) نامیده می شوند. اندیشکده ایرانزمین معتقد به دیالکتیک ایرانی تاریخ و تمدن بشری به عنوان بخشی مهم از دیالکتیک هندوایرانی و اروپایی تاریخ و تمدن بشری و اصالت تاریخی آن است.

میترا ی مهریشت اوستا که در ایرانویچ ستایش می شده معادل ستاره قطبی بوده است و گردونه های آن برابر با مجموعه ستارگان خرس بزرگ و خرس کوچک. ماه یا قمر زمین نه سیاره است و نه ستاره. اندیشکده ایرانزمین باورمند به «ارزش ها» و «روابط اجتماعی» ویژه «فرهنگ و تمدن ایرانی» به عنوان بخشی از ارزش ها و روابط اجتماعی «ابر تمدن هندوایرانی و اروپایی» است. «هویت ایرانی» و «من ایرانی» باید افزون بر ذهن خودآگاه در ذهن ناخودآگاه هر انسان «تمدن ایرانی» در جریان پروسه آموزش و پرورش و آموزش عالی بنشیند تا «کدهای فرهنگی» و «ارزش ها» و «روابط اجتماعی » مشابه و هماهنگ و پیشرفته ایجاد کند.

این دو سیاره هنگامی که هر دو در دورترین فاصله از خورشید، در دو طرف ستاره قرار داشته باشند، از یکدیگر فاصله دارند. پاسخ: تمام ستاره ها و سیّاره ها ومنظومه ها به همراه گرد و غبارو گازهای موجود میان آن ها، به دلیل وجود نیروی جاذبه در بین خودشان؛ درمجموعه ی بسیاربزرگ تری به نام کهکشان قرار دارند. در زمانهای دیگر، ونوس آخرین سیاره یا ستاره ایست که پس از طلوع آفتاب در قسمت شرقی آسمان وجود دارد. اندیشکده ایرانزمین معتقد به «انقلاب ایرانی » در همه حوزه ها بویژه حوزه فرهنگ و آیین هاست و باوردارد که بدون انقلاب ایرانی جدی «رنسانس» ایرانی تضمین اجرایی در دستگاه فرهنگ و قدرت ایران نخواهد داشت.

انديشكده ايرانزمين معتقد به سكولاريسم فرانسوی یا «لائيسيته» يا جدايي دين و مذهب هم از حكومت و هم از سياست مي باشد. انديشكده ايرانزمين گيتي گرايي ( سكولاريسم ) را نه تنها دستاورد عصر روشنگري بلكه از ويژگيهاي فرهنگ اصيل إيراني نيز مي داند. انديشكده ايرانزمين سكولاريسم را شرط لازم و لائيسيته را شرط كافي براي بهبود كشورها و سرزمین های به شدت مذهب زده إيراني مي داند. نمونه چنین جوامعی را می توان جامعه ایران باستان در زمان زرتشت ( البته نه دین نوزرتشتی که زمان ساسانیان پدید آمد) با اندیشه های خردمندانه و خردسالار و فلسفی اش نامید و یا جامعه یونان باستان با اندیشه های فلسفی شان.

اندیشکده و فرهنگ ايرانزمين ، فلسفه كهن زرواني و زرواني -مهري را منطبق ترين فلسفه ها ي ايران باستان از نظر هستي شناسي يا انتولوژي با فيزيك مدرن و تئوري هاي انفجاربزرگ و مهبانگ و ماده و ضد ماده و دوگانگي جهان هستي و اصالت زمان مي داند . ناسا اگرچه زمان آماده شدن این مأموریت را سال ۲۰۲۵ اعلام کرده، اما قصد دارد تا سال ۲۰۲۳ میلادی برای کاهش هزینهها آن را آماده کند. با این حال مغناطیسکره (مگنتوسفر) مشتری ۲۰۰۰ برابر قویتر از مغناطیسکرهی زمین است.تصویر تلسکوپ هابل از شفقهای قطبی مشتریحقایقی جدید از نقاط داغ مشتری: یک نسل پس از کشف جو داغ و متراکم در مشتری، مأموریت جونو به پاسخهای جدیدتری دربارهی این نقاط رسید.

این سیارات هنوز به طور فیزیکی کشف و مشاهده نشدهاند اما براساس محاسبات علمی فرض وجود آنها قابل بررسی است. این تجربه نمونه موفقیت آمیزی از وحدت و ترکیب فرهنگ بزرگ هند و ایرانی و اروپایی ( فرهنگ ایرانی و غربی) است. ملت ها و كشورهاي متعلق به فرهنگ و تمدن ايران زميني بايد در راه ايجاد و گسترش اتحاديه هاي اقتصادي و سياسي و نظامي گام بردارند. همچنين كشور ايران به عنوان بزرگ ترين وثروتمند ترين كشور اين تمدن موظف است به ديگر كشورهاي ايران زميني كمك هاي نظامي و امنيتي دهد . «من ایرانی» ، بخشی از «ابرمن هندوایرانی و اروپایی» است و در امتداد و به موازات آن است نه در تضاد با آن.

اندیشکده ایرانزمین باورمند به «تمدن ایرانی» به عنوان بخشی از «ابر تمدن هندوایرانی و اروپایی» است. «هویت ایرانی» ، بخشی از «ابرهویت هندوایرانی و اروپایی» است و در امتداد و به موازات آن است نه در تضاد با آن. اندیشکده ایرانزمین معتقد به «انقلاب ایرانی» در حوزه فرهنگی و ارزش های اجتماعی و تمدنی وآیینی ایران و تغییر جهت تمدنی از توحش عربی به ابر تمدن هندوایرانی و اروپایی است. هویت ایرانی یک هویت تمدنی و فرا ملی خواهد بود که کشورهای نه گانه تمدن ایرانی (تاجیکستان، افغانستان، ایران، کردستان (در عراق، سوریه و ترکیه) ، بلوچستان (در پاکستان) ، آران (باکو)، ارمنستان، ایریستون ( استیا و آلانیا)، تالش شمالی) را فرا خواهد گرفت و از آنجایی که در سطحی بالاتر از هویت های ملی و محلی است، با این هویت های کوچکتر برخورد پیدا نمی کند بلکه همه هویت های ملی و محلی کوچکتر زیر مجموعه ای از این فرا هویت تمدنی خواهند بود.

از نمونه های چنین جوامعی می توان تقریبا به همه کشورهای حوزه تمدنی غرب و بیش تر کشورهای شرقی تمدن اروپایی اشاره کرد. نظامی به جنس ساختمان گنبد ایهام گونه اشاره کرده است. از پیشگامان این کاوش می توان به پرسیوال لاول از فلگستاف آریزونا ، پیکرینگ و کلاید تامباو که دانشجوی دستیار رصد خانه فلگستاف بود اشاره کرد. انديشكده ايرانزمين بر اين باور است كه در خوشبينانه ترين حالت فلسفه براي افراد ي با ضريب هوشي زير هشتاد قابل درك نيست بنابراين اين افراد را ازاد مي گذارد تا اين فلسفه زرواني-مهري را بصورت دين و مذهب در اورند به شرطی که از خرافات و تفکر جزم اندیش فقهی به دورباشد.

دیدگاهتان را بنویسید