مشاهده ۷ سیاره با چشم غیرمسلح در منظومه شمسی

حقیقت این است که دیدن بازسازیهای فیلمها هم لطف خاص خودش را دارد و همه ما با اینکه داستان آنها را میدانیم، باز هم در پی دیدن آنها هستیم، مثلا من منتظر هستم که بازسازی جدید «جین ایر» را با بازی «میا واسیکوسکا» ببینم! تکه های یاقوت سرخ درشت بندرت یافت شده است و یاقوت همیشه با کانی هایی مانند یاقوت کبود توپاز، تورمالین همراه می باشد.هیچ ضابطه ای برای مشخص کردن یاقوت سرخ از یاقوت کبود وجود نداردو به همین دلیل به سنگ های قرمز روشن، صورتی یا بنفش هم معمولا با واژه یاقوت کبود خوانده می شود.عنصر رنگ دهنده در یاقوت کبود آهن و تیتانیوم است و در انواع بنفش رنگ وانادیوم است.

دانشمندان همچنین گمان میکنند، ساختار داخلی پلوتون هم با مواد سنگی که در هسته متراکمی قرارگرفتهاند و با گوشته یخی احاطهشدهاند، دارای تمایز است. این دو سیاره از مواد ستارهای یکسان ساخته شده اند، اما زمین سیارهای سبز با حیات انسانی شده و زهره سیارهای داغ و جهنمی است که حتی سرب هم در جو آن ذوب میشود. علاوه بر این، ماموریت مذکور اولین تصاویر با وضوح بالا از ویژگیهای منحصر به فرد زمین شناسی در زهره معروف به “tesserae” را که ممکن است قابل مقایسه با قارههای زمین باشد و نشان دهنده این باشد که سیاره زهره دارای زمینساخت صفحهای است، خواهد فرستاد.

ساینسیو – به نقل از ایسنا، این ماموریت که بخشی از “برنامه دیسکاوری” ناسا است، هدف آن درک شرایط جوی سیاره زهره است و اینکه چگونه این سیاره که دارای بسیاری از ویژگیهای سیاره زمین است و ممکن است اولین جهان قابل سکونت در منظومه شمسی باشد، تا این حد گرم شده است. تحقیقات اخیر محققان حاکی از آن است که سیاره زهره هرگز اقیانوس نداشته است. اما مدل آنها نشان داد که درجه حرارت این سیاره هرگز به اندازه کافی پایین نیامده است تا این اتفاق بیفتد و آب سیاره زهره به عنوان گاز در جو باقی مانده است.

به دلیل کوچکی سیاره تیر نسبت به زمین و نیروی جاذبه کمتر این سیاره، وزن در سیاره تیر کمتر از زمین است . با استفاده از سنگ گرانیت به عنوان سنگ نمای ساختمان و همچنین به کارگیری آن در فضای باز، به دلیل وجود آهن در سورت این سنگها، بارانهای اسیدی و بارش برف کیفیت این سنگها را کاهش داده و با به وجود آمدن حالت زنگ زدگی بر روی این سنگها، نما زیبایی خود را از دست می دهد.

مواد فلزی که این روزها در زمین ما به دنبالشان هستیم و روز به روز کم و کمتر میشود در این سنگها وجود دارد. سایر شباهتها بین نام روزها و سیارات در کشورهای مختلف نیز در جدول زیر قابل مشاهده می باشد. بنابراین، آنها اعتقاد داشتند که اولین روز توسط زحل اداره شده و نامش را از آن می گیرد (Saturday) و حاکم دومین روز خورشید بوده و نامش را از آن می گرفته و جالب است بدانید این اجرام منظومه شمسی، و با همین ترتیب، در دوران باستان توسط هندیان، تبتیها و برمه ای ها برای نام گذاری روزها استفاده می شده.

اما گردش عطارد به دور خورشید سریع است و در طول 88 روز زمینی ( تقریبا معادل سه ماه)، عطارد یک دور به دور خورشید میچرخد. به علت داشتن مدار کوچکتر، هر سال زهره (زمان لازم برای گردش به دور خورشید) برابر با حدود ۲۲۵ روز زمین است. لازم به ذکر است که این بررسی همان طور که قبل تر خدمت شما عزیزان عرض کردم بر اساس نسخه پلی استیشن ۴ بازی انجام شده است. شاید این مقدمه ای باشد تا در اینده نیز در این مورد تحقیقات بیش تری انجام بدهیم .

در طول این ماموریت کوتاه مدت، کاوشگر کروی “داوینچی پلاس” از یک چتر نجات استفاده میکند تا به آهستگی بر روی سطح سیاره زهره فرود بیاید و طی این مدت اندازهگیریهای مختلفی را انجام خواهد داد. سال ۲۰۱۹ ناسا اعلام کرد به عنوان بخشی از “برنامه دیسکاوری”(Discovery Program)، چهار ماموریت که دانشمندان در حال کار بر روی آن هستند را انتخاب کرده است و قصد دارد تا سال آینده یک الی دو مورد از چهار ماموریت مذکور را به عنوان ماموریت رسمی انتخاب کند که حال آن دو ماموریت انتخاب شده است. ماموریت دیگر نیز “وریتاس” (VERITAS) نام دارد که مخفف عبارت “قابلیت انتشار زهره، علوم رادیویی، تداخلسنجی رادار دهانه ترکیبی، توپوگرافی و طیف سنجی” است.

البته باید بدانید که ماه دومین جرم نورانی در منظومه شمسی است و میزان نوردهی ماه با توجه به حرکت وضعی آن متفاوت است. من با اراده آزاد، از ابعاد نوری سیستم ستاره ای پلیادیان بر روی بعد فیزیکی سیاره زمین تناسخ پیدا کرده ام، تا دانش و خرد و آگاهی را با انسان های زمینی به اشتراک بگذارم و به رشد انسانهای زمینی کمک کنم. برخی دانشمندان دلیل سرخ بودن مریخ را اینگونه بیان کرده اند که در سطح مریخ ماده ای وجود دارد که حاوی مقدار زیادی اکسید آن بوده و تنها علت سرخ بودن این سیاره زنگ زدن آهن موجود در آن می باشد.

18. اقیانوسها 70 درصد سطح کره ی زمین را می پوشانند و بیشتر این اقیانوسها تا به حال مورد تفحص قرار نگرفته اند. ابتدای دهه ۱۹۹۰ رادارهای کاوشگر Magellan برای گذشتن از جو زهره و رصد سطح این سیاره مورد استفاده قرار میگرفت. لایههای آب یخ به اندازه کالیفرنیا در زیر سطح مریخ قرار دارد و در هر دو قطب کلاهکهای یخی ساختهشده از آب یخ زده وجود دارد. مصریان همچنین باور داشتند که بعد از هر هفت ساعت ترتیب حکمرانی این اجرام تکرار شده بنابراین مجدداً با زحل آغاز می شود.

در همین زمان، مصریها فکر می کردند دورترین سیاره زحل است، که در پائین شکل نشان داده شده، و گمان می کردند که ترتیب نزدیکترین عضوها (مخالف عقربه های ساعت پس از زحل)، مشتری، مریخ، خورشید، زهره، عطارد و نزدیکترین آنها، ماه می باشند. حال تیمی از اخترفیزیکدان به رهبری محققان دانشگاه ژنو و مرکز ملی صلاحیت در تحقیقات سوئیس، یک مدل آب و هوایی ایجاد کردند تا شرایط سیاره زهره جوان را بازسازی کند. دو سیاره زمین و زهره در اندازه شبیه به هم هستند و در کنار یکدیگر قرار دارند. آیا تو می دانی آن ها با هم چه تقاوتی بدارند؟

اما شما در باقی آثار هالیوود از جمله همین فیلم «هرت لاکر» همواره فرهنگ غرب را یک فرهنگ مهاجم می یابید که خود را برتر از دیگر فرهنگها می داند و به خود حق می دهد به سادگی فرهنگ دیگر کشورها را به سخره بگیرد و مورد هجوم قرار دهد. اکتاویان (سزار آگوستوین) و حاکمان رومی پس از او، این رسم را مجاز دانستند ولی تا زمان امپراطور کنستانتین در سال 321 بعد از میلاد بطور رسمی مورد استفاده قرار نگرفت. که هرکدام را یک خدا می دانستند.

ازهمین جاست که وقتی امتی از نظر معنوی میخواهد احیا شود، به سرزمین بومی خود باز می گردد، در واقع به خویشتن خویش باز می گردد. در واقع از مدتها پیش هدف دانشمندان از بررسی وضعیت گرمایش زمین و تغییرات آب و هوایی، رسیدن به نقشه راهی بوده که به توقف تغییرات مخرب به وجود آمده کمک کند و قبل از آنکه دیر شود، جلوی بدتر شدن اوضاع را بگیرد. بنابراین آنها فکر می کردند اولین ساعت توسط زحل اداره می شود، دومین ساعت توسط مشتری و به همین ترتیب. سربازان رومی مقیم در مصر به هفته هفت روزه کافران خو گرفتند و آن را به سرزمین اصلی خود معرفی برای جایگزینی با هفته هشت روزه خود معرفی کردند.

باور بر این بود که هفت عضو منظومه شمسی تا ابد بدور ما می گردند. نامهای انگلیسی ایام هفته، از نامهای انگلوساکسون همان هفت اجرام آسمانی که مورد احترام مردم باستان بود گرفته شده نامها انگلیسی و انگلوساکسون ایام هفته را در جدول زیر مقایسه کنید. در جغرافیا شناخت محیط در جهت بهره گیری، بهینه انسان از محیط و تحلیل رفتار انسان در محیط مورد تاکید می باشد. شما اگر بتوانید بر این موجودات وحشی و خطرناک تسلط بیابید می توانید از صدمات وارده به جسم و جان دخترک پیشگیری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید