معنی ریدینگ درس دوم زبان دهم – ❤️ هاب گرام

در سپتامبر ۲۰۰۸، اتحادیهٔ بینالمللی اخترشناسی هائومیا را به عنوان پنجمین سیارهٔ کوتوله و چهارمین پلوتونئید به رسمیت شناخت. به عبارتی معنای نزدیکترینها در اخترشناسی متفاوت با چیزی است که در زندگی روزمره از آن استفاده میکنیم! سیاره ای اسرارآمیز ، هفتمین سیاره ، که به دلایلی نامعلوم به پهلو قرار گرفته و به شکلی کاملاً متفاوت از سایر سیارات می چرخد. بر خلاف بسیاری از سیارات منظومه شمسی ، اورانوس هسته مذاب سنگی ندارد. اورانوس دارای رنگ آبی غیرمعمول است و شبیه یک توپ گرد با سطح صاف است. بر روی این سیاره یک نقطه ی قرمز رنگ مانند چشم وجود دارد که ستاره شناسان معتقد اند یک گرد باد است.

بسیاری از علاقه مندان به نجوم تصور می کنند که تایتان بزرگترین قمر در منظومه شمسی است و شاید دلیلش هم این باشد که تایتان بیش از هر قمر دیگری مورد توجه دانشمندان است. تقریباً هیچ آبی وجود ندارد ، اگرچه دانشمندان دائماً به دنبال آن هستند ، زیرا ممکن است زمانی در مریخ زیاد بوده باشد. منظومه شمسی هیچ لبهی بیرونی مشخصی ندارد. بیشتر ماهوارههای سیارات بیرونی زمانی کشف شدند که عکسهای گرفته شده توسط فضاپیمای روباتیک را دریافت کردند. اما گاهی اطلاعاتی که به دست می آورند آنقدر پیچیده و علمی هستند که به جای راهنمایی، بیشتر آن ها را گیج می کنند.

این پژوهشگر نجوم با تاکید بر اینکه سیاره نپتون با وجود اندازه بزرگ آن، بدون چشم غیرمسلح در آسمان قابل مشاهده نیست، گفت: نپتون دورترین سیاره به خورشید است. سیاره اورانوس تقریبا هم اندازه سیاره نپتون است. مشتری، زحل، اورانوس و نپتون سیاراتی هستند که بخش های خارجی منظومه شمسی ما را تشکیل می دهند. قوی ترین بادها بر نپتون می وزد ، و بنابراین آب و هوا روی آن فقط زمستان نیست ، بلکه با استانداردهای کیهانی ، کاملاً سرد است ، به طوری که همه چیز روی آن ، حتی گاز ، به یخ تبدیل می شود.

به منظور نمایش دقیق فاصله بین سیارات و خورشید در نقاشی خود ، ابتدا باید هر فاصله را به واحدهای نجومی (AU) تبدیل کنید. برای کشیدن عطارد یا مرکوری ، یک دایره کوچک بکشید (به یاد داشته باشید که باید کوچکتر از بقیه سیاره هایی باشد که ترسیم می کنید) و آن را به رنگ خاکستری تیره رنگ کنید. ستاره شناسان خبر ندارند که آیا بروی مریخ باران می بارد یا خیر، اما آن ها این موضوع را می دانند که بروی مریخ باد و گردباد های بزرگ وجود دارد. امروزه وجود یک مرکز آموزشی یا آموزشگاه معتبر که بتواند نیازهای آموزشی طیف وسیعی از علاقه مندان زبان انگلیسی را پوشش دهد کمی دشوار است.

او در طی این سفر طولانی در زمین با یک خلبان که نویسنده کتاب شازده کوچولو یعنی آنتوان دو سنت اگزوپری است، هم صحبت شده و این داستان از زبان همان خلبان روایت می شود. بنابر احتمالی که این مدافع پیش میکشد، اگرچه ممکن است آواهای چنین فردی بسیار عجیب به نظر برسند، با این همه، تنها تفاوتی که میان زبان خصوصی این فرد و زبان زرگری وجود دارد این است که در زبان خصوصی صرفاً از قاعدهی عجیبتری برای بیان منظور استفاده میشود.

دنباله ی این ستاره ها همواره از خورشید دور می شوند علت این امر باد های قدرتمند منظومه است. برخی از آن ها به دور خود حلقه ها و قمر های بسیار زیادی دارند. برخی از این تکه ها کوچکتر از یک دانه ریز شن و برخی بزرگ تر از یک خانه است. دمای این سیاره به خاطر تاثیر متان در سطح سردتر از جو است و همین امر باعث وارونگی دما میشود. روزی متوجه روییدنِ گل زیبایی در سیارهاش میشود و بعد از بگومگویی که با گلش میکند، قصد میکند که سیارهاش را ترک کند.

این رنگ را گاز متان حاضر در جو نپتون که رنگ سرخ را جذب میکند و آبیحاصل از طیف نوری خورشید که بازتابیده میشود پدید میآید. اتمسفر نپتون حاوی متان است که نور قرمز خورشید را جذب کرده و نور آبی را منعکس می کند. 165 سال زمینی به طول می انجامد تا یک بار نپتون به دور خورشید بگردد. ستاره های دنباله دار در یک مدار تخم مرغی شکل به دور خورشید سفر می کنند. پس از گالیله، یک ستارهشناس ایتالیایی دیگر به نام جووانی دومنیکو کاسینی (۱۷۲۱-۱۶۲۵) اندازهٔ مدار زمین را تعیینکرد. • زمین در اطراف خورشید در یک حلقه حرکت می کند که کمی شبیه بیضی است و ما آن را مدار زمین می نامیم.

سوال بسیار حساس و چالش برانگیزی است و شاید تنها سوالی باشد که در دنیای ادبیات ، با پاسخ دادن آن می توانیم تمامی پرده هایی که موجب غفلت ما در مورد ادبیات شده است را برداریم و نوع نگاهمان را به ادبیات به کلی عوض کنیم. خانه ی ما تنها سیاره ای است که درون منظومه شمسی قابل سکونت است. منظومه شمسی ما از خورشید، هشت سیاره، حدود 160 قمر و بی شمار خرده سیارک، ستاره دنباله دار و شهاب واره، تشکیل شده است. آن ها متشکل از 26 خرده سیارک بسیار بزرگ و میلیون ها خرده سیارک کوچک هستند.

این سیاره از هشت سیاره ی دیگر بسیار کوچک تر است. این قطببندیها میان قهرمانان حکایتهای نخست و آخر با زنان آن حکایتها قابل مشاهده است. ویژگی شگفت انگیز آن ، که از طریق تلسکوپ از زمین قابل مشاهده است ، یک حلقه در اطراف این سیاره است. رنگ این سیاره سبز آبی است. خورشید در مرکز همه مدارهای این نه سیاره واقع شده است. وی معتقد است که اکثر این تلسکوپها از قدرت کافی برای اکتشفات فضایی برخوردار نیستند به همین دلیل نمیتوان به طور قطع درباره سیاره نهم اظهار نظر کرد.

اما یکی از کاوشگرهای روز پس از برخورد با سطح سیاره سالم ماند و تا 67 دقیقه بعد که باتریهایش از کار افتادند، درباره دمای سطح دادههایی به زمین فرستاد. زمین سومین سیارهٔ منظومهٔ شمسی است .فاصلهٔ زمین ازخورشید به اندازهای است که کره دمای مناسبی را برای زندگی انسان ماگیاهان و جانوران فراهم میسازد. به دمای -224 درجه سانتیگراد می رسد. سپس ، آن را به رنگ آبی تیره رنگ کنید. 31 -دو مورد از خصوصیات ماه را بیان کنید. تیر، کوچکترین سیاره منظومه خورشیدی است و همانگونه که یک رخ از کره ماه همیشه رو به زمین است، یک رخ از تیر نیز به حالتی ابدی رو به خورشید و رخ دیگر آن پشت به خورشید است.

مناطق تیره نیز به طور حتم متان منجمد است که به دلیل پرتوهای فرابنفش خورشیدی دچار تغییرات شیمیایی شده است. سیاره زمین سومین سیاره منظومه خورشیدی است.تمامیما انسان ها رو سیاره زمین زندگی می کنیم. نظریه دیگری در مورد سیاره ناهید حاکی از آن است که احتمالاً میلیونها سال پیش حیات در این سیاره وجود داشته ولی به مرور زمان و به دلیل بدتر شدن شرایط آبوهوایی در این سیاره اکنون موجود زندهای روی آن زندگی نمیکند.

ولی باید توجه داشت که آماده شدن برای شناختن، خودش بهمنزلهی شناختن نیست. با کشف اجسام بیشتر در منظومه شمسی و اجسام بزرگ در اطراف ستارگان دیگر که در خلال نیمهٔ دوم قرن بیستم رخ داد، بحثهایی دربارهٔ این که چه چیزی را باید سیاره دانست، آغاز شد. میزان آب موجود در سیاره ی زمین بسیار بیشتر از خشکی است. زحل دومین سیاره ی بزرگ موجود در منظومه شمسی است.

رنگ زحل و حلقه های آن با استفاده از زرد ، خاکستری ، قهوه ای و نارنجی انجام می شود. زهره رنگ قهوه ای مایل به زرد خود را از ابرهای دی اکسید گوگرد که سطح آن را پوشانده اند می گیرد. رنگ در زهره با سایه های مختلف زرد و قهوه ای. زمین را در سمت راست زهره بکشید. یک دایره بزرگتر در سمت راست عطارد برای زهره ترسیم کنید. بر روی سیاره ی زهره آب یافت نمی شود و با ابر پوشیده شده است. زهره دومین سیاره ی نزدیک به خورشید و داغ ترین سیاره در منظومه شمسی است.

یعنی 365 روز طول می کشد تا زمین یک دور کامل به دور خورشید بچرخد. یک چرخش کامل به دور خورشید یک سال نامیده می شود. ويليام هر شل موسیقی دان و منجم انگلیسی با تلسكوپ دست ساز خود در سال 1781 سياره جديدي را كشف كرد، او نام سياره كشف شده را ژرژيوس سیدم نهاد كه نام ژرژ سوم پادشاه انگليس بود، ولي هنگامی که پادشاه عقل خود را از دست داد، هرشل نام سياره را به اورانوس، يكي از اساطیر رومي تغيير داد. در یک نبرد سخت که در ابتدای بازی رخ می دهد پدر wayne کشته می شود و Wayne نیز بعد از ضرباتی که به او برخورد می کند بیهوش می شود و حافظه خود را از دست می دهد.

مادهی با ارزشی در فضا برای استخراج هست که بر روی زمین فراوان است، آب، آب نه تنها میتواند به بقای گیاهان و انسان در ماموریت های فضایی کمک کند. دلیل آن هم این است که فرسایش زیست محیطی نوعی «تهدید» را به وجود آورده که نه تنها معضلی برای دولت ها است، بلکه تهدیدی برای بشریت به عنوان یک کل محسوب می شود. پیش از دهه ۱۹۹۰ تنها ۹ سیاره (سیاره) (و همگی در منظومه شمسی ما) شناخته شده بودند، ولی امروزه (در سال ۲۰۰۴) تعداد ۱۳۰ سیاره شناسایی شدهاست. مواد فلزی که این روزها در زمین ما به دنبالشان هستیم و روز به روز کم و کمتر میشود در این سنگها وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید