مفهوم ضرب المثل کوه به کوه نمیرسد آدم به آدم میرسد – ❤️ هاب گرام

واقعا مردم کوهدشت لایق نیستند که انارشان در بهترین شکل معرفی شود؟ تعبیر عصاره فضائل ملت، واقعا برازنده آن دوره بود و از نظر کیفی، بهترین مجلس پس از انقلاب بوده است. بر اساس اسناد تاریخی، قدمت ساخت این پل به دوران خسروپرویز و ساسانیان باز میگردد و به همین خاطر آن را پل خسرو مینامند. آثار باستانی به جای مانده از ادوار کهن تاریخی نظیر قلعه فلک الافلاک در مرکز شهر خرم آباد، مجموعه پل های تاریخی پلدختر بر فراز رودخانه های کشکان و سمیره، بافت تاریخی 280 هکتاری شهر بروجرد و غارهای کلماکره و کوگان در پلدختر، نقوش صخره ای هومیان و میرملاس در شهرستان کوهدشت تنها بخشی از صدها اثر فرهنگی و تاریخی لرستان به شمار می آیند که در سرتاسر نقاط مختلف استان از گزند حوادث روزگار بر جای مانده اند.

آزادراه خرمزال که با نام آزادراه خرمآباد – پل زال نیز شناخته میشود و عملیات ساخت آن از سال ۱۳۸۴ آغاز شده بود در حد فاصل دو شهر خرمآباد و اندیمشک به طول ۱۰۴ کیلومتر قرار گرفته است. از مشخصههای این غار وجود رسوبات فراوان درون غاری است که حجم بالای این رسوبات باعث نسبتاً محدود شدن دهانه آن شدهاند. ارتفاع دهانه غار تا سطح دره نزديك به 20 متر است. این کوه بر خلاف زیبایی شگفت انگیزش به عنوان یکی از کوههای آتشفشانی خطرناک شناخته میشود و از آنجا که از دهانه این کوه نیز دود غلیظی خارج میشود.

البرز غربی – از جنوب غرب دریای خزر با کوههای طوالش شروع شد می شود. به گزارش تابناک به نقل از شفقنا؛ برادر فرمانده سابق جبهه مقاومت گفت که پنجشیر با داشتن درههای فرعی زیاد و کوهستانی بودن کار را برای طالبان دشوار کرده است. او که در دوره پنجم از حوزه انتخابیه کوهدشت وارد مجلس شد، ازجمله چهرههای سیاسی اصلاحطلب است که هم با کار هیأتهای اجرائی آشناست و هم تجربیاتی از گفتوگو با هیأتهای نظارت شورای نگهبان دارد. دوستی به اصلاحطلبان توصیه کرد «ژنرال»های خود را که در دولتهای مختلف وزیر بودهاند و در فرایند بررسی صلاحیتها هم مشکلی ندارند وارد صحنه کنند و درعینحال، رئیسجمهور و اصلاحطلبان، رایزنی با نهادهای مختلف و مسئولان عالی نظام را در دستور کار قرار دهند.

اصلاحطلبان از اتمام تعیین راهبردها خبر میدهند و البته وارد مصادیق نشدهاند، اما این شبها در هر محفل و جلسهای، سخن از چهرههایی است که خود را برای انتخابات آماده میکنند. همه مصوبه ها را تقسیم کرده اند ٬ و فقط ته دیگش برای ما مانده است ٬ ما بابت این چرت ناگهانی که باعث از دست دادن حق شما مردم از مصوبه ها شده و ضمن آرزوی صبر جزیل از همه کسانی که مصوبه درد گرفته اند معذرت خواهی کرده و قول می دهیم گل هم بر سر بمالیم و با تمام قوا گریه کنیم٬ البته شما مردم خیلی هم باید ممنون ما باشید که در همین حالت چرت کاری کردیم کارستان و از نور آباد و الیگودرز جلو افتادیم و در اینجا همدری خود را با مردم داغدیده و مصوب ندیده نور آباد که باید اکنون شورآبادش باید نامید اعلام و همچنین قول میدهیم همچون صاحبان عزا در مجلس ختم مصوبه در الیگودرز حضوری کامل داشته باشیم ٬ کمی گریه کنیم و حداقل بتوانیم چای پخش کن مجلس باشیم .

استان لرستان یکی از استانهای غربی ایران میباشد.این استان دارای ایلات و طوایف مختلف است ،عمده مردم جامعه لرستان لک زبان هستند(زبان لکی فارق از لری یا کردی است)اما قرابت فرهنگی زیادی بینشان وجود دارد بخاطر همجواری با یکدیگر.از مهم ترین ایلات لرستان ایل بیرانوند میباشد که در سرشماری سال ۱۳۹۵ دولت وقت ایران ۴۰۰۰۰۰چهارصد هزار نفر جمعیت را برخوردار است که از شهرستان بروجرد تا اندیمشک اهواز تراکم جمعیتی دارد.

سیف محله، روستایی است از روستاهای تنکابن از توابع بخش مرکزی که در استان مازندران واقع شده است. مرکز این شهرستان، شهر چقابل است. درخواست احداث مرکز انتقال خون در کوهدشت زیادهخواهی است؟ رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان کوهدشت، تصریح کرد: متاسفانه چندی پیش مشخص شد که مدیران سازمان انتقال خون لرستان در نامهای خطاب به مدیران ارشد، درخواست قانونی ما را زیادهخواهی توصیف کرده و نوشتهاند، شبکه بهداشت و درمان کوهدشت در ذهن مردم توقع بیجا ایجاد کرده است چرا که این شهرستان، شرایط احداث و راهاندازی مرکز انتقال خون را ندارد !

فاصله این شهر تا مرکز استان سمنان، 119 کیلومتر و تا تهران، 100کیلومتر است. عضو فعلی شورای شهر تهران، در دوران اصلاحات شهردار منطقه٣ تهران و استاندار کهگیلویهوبویراحمد بود. عضو حقوقدان شورای راهبردی حقوقی دانشگاه آزاد اسلامی. در این بازدید احمد فتایی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان طی سخنانی کوتاه اظهار داشت : اداره کل ارشاد لرستان با پشتیبانی از تولیدات فاخر هنرمندان در حوزههای مختلف همواره خود را اصلیترین حامی جامعه هنرمندان این استان میداند و در این راستا تمام قد آماده همکاری در راستای برگزاری جشنوارهها و رخدادهای مهتلف فرهگی و هنری در سطح استان و شهرستان کوهدشت است.

انار کوهدشت یکی از مرغوبترین و خوشمزهترین انارهای ایران است اما این انار فقط در لرستان به نام کوهدشت عرضه میشود در خارج از استان به آن هر چیزی میگویند جز انار کوهدشت. انار سیاو میتواند یک برند باشد اما مسئولان لرستان هیچ برنامهای برای آن ندارند. هر علمی که انجام دهیم چه خوب چه بد به دنبالش حتما عکس العملی خواهد داشت وقتی که ما به کسی خوبی میکنیم مطمئن باشیم که یک روز حتما در یک جایی جواب خوبی ما داده خواهد شد و اگر بدی کنیم پاسخ بدی خواهیم گرفت، همه بشریت در مقابل یکدیگر مسئول هستند و هیچ کس نمیتواند از زیر بار گناهان خویش فرار کند.

جالبترین جاذبههای غار را میتوان به قندیلها و ستونهای آهکی مرتفع و تنومند آن که به شکل بتهای ایستادهاند منسوب داشت. بله، اما رقابت جدی میان افراد وجود داشت ضمن اینکه با وجود نبود اختلاف بین هیأتهای نظارت و اجرائی، مکانیسم نامزدشدن افراد و فضای بازی که برای کاندیداتوری وجود داشت و از آن مهمتر، پایبندی همه اضلاع انتخابات به قانون و شرع، اجازه تضییع حقوق نامزدها یا بروز تخلفات در انتخابات را نمیداد. آيت الله کوهستاني پس از اتمام علوم پايه و آموختن ادبيات عرب و مقداري از فقه و اصول جهت ادامه تحصيل عازم حوزه مشهد گرديد و در مدرسه « ميرزا جعفر» که از مدارس بزرگ و در مجاورت حرم مطهر بود اسکان يافت تا در جوار ملکوتي حضرت علي بن موسي الرضا عليه السلام از فيوضات و برکات معنوي آن امام رئوف بهره مند گردد.

در انتهاي بن بست دره ، دريچهاي است كه پلّههاي سنگي آن به طرف غار منتهي ميشود و تا محوطه غار امتداد دارد. این غار از دو بخش شمالی و جنوبی تشکیل شده که قسمت شمالی آن وسیعتر است. به گزارش پایگاه خبری گلونی، غار بتخانه در موقعیت جغرافیایی ۴۱،۲۵،۳۳ درجه عرض شرقی و ۳۸،۴۶،۴۷ درجه طول شمالی و در ارتفاع حدود ۱۵۰۰ متری در ۲۱ کیلومتری جنوب شرقی شهر کوهدشت و در گردلکوه یا دمچهر واقع است. طول غار حدود ۲۰۰ متر و عرض آن به طور متوسط ۲۰ متر است. از جمله اهداف ساخت این آزادراه کاهش تصادفات، کاهش زمان سفر و همچنین صرفه جویی سالانه ۴۰۰ میلیارد ریال در مصرف سوخت، کاهش ۶۰ کیلومتری طول آزاد راه نسبت به مسیر قدیمی خرمآباد – پلدختر – اندیمشک، کاهش بار ترافیکی و افزایش سرعت مطمئن در این محور عنوان شده است.

مجالس براساس شرایط حاکم بر جامعه و مقتضیات زمان شکل میگیرند. بههرحال تا مجلس ششم شرایط حاکم بر کشور و انتخاباتها به نحوی بود که انتخابات، «خودکنترل» بود و دو گرایش سیاسی موجود، یکدیگر را کنترل میکردند. مانند «واسئل القرية» و مراد از اُحد اهل آن است، يعني افرادي که در کنار اين کوه به شهادت رسيده اند و پيکر خونين آنها در دامنه اين کوه به خاک سپرده شده، ما را دوست مي دارند و ما هم آنها را دوست مي داريم و بر شهادت و از خودگذشتگي آنان ارج مي نهيم و مسلمانان نيز بايد به پيروي از رسول خدا(صلي الله عليه وآله) تا قيامت در حفظ اين ارزش معنوي کوشا باشند.

واین شهر توسط لشکریان مغول تخریب شده که بعد ازآن نام “غلغله” به معنی غوغا وفریاد است برآن نهادند چون خان مغول همه را قتل کرد که در آن جريان غوغا و غلغلهء مقتولين به آسمان برپا بود. از مجلس سوم این وضع تغییر کرد. نظر شما بهعنوان نماینده دوره پنجم مجلس از جناح چپ آن زمان، چیست؟ وحشت و رعب و ترس در جان افرادی که در آن جا بودند رخنه کرد و همه کسانی که با موسی (ع) آمده بودند هلاک شدند و حضرت موسی (ع) بی هوش شد.

شاعری قهار که اشعاری بسیار زیبا و پرمفهوم را با استفاده از حس قوی طبیعت گرایی خویش به زبان لکی و فارسی می سراید. عدهای از جوانان نیز با زبان انگلیسی آشنایی ناچیزی دارند. به عنوان بخشی از ایران مردم این استان همه به زبان فارسی،لکی و لهجه لری آشنایی کامل و تسلط کافی دارند. انجیری که در کشور بینظیر است ولی در استان خراسان رضوی یا شمال غرب کشور بستهبندی و حتی صادر میشود.

انگار که مسئولان این جشنواره و صاحبان این سیاهچادر حتی توانایی ایجاد یک غرفه کوچک ولی باکیفیت برای معرفی انار سیاُو را ندارند. صاحبان این نمایشگاه و سیاهچادر آیا پول چاپ بنر نداشتند؟ سوال من این است که آیا درخواست احداث و راهاندازی یک مرکز انتقال خون در شهرستانی مثل کوهدشت، زیادهخواهی است ؟ آیا فقط بلدیم انار کوهدشت را بفروشیم؟ لرستان انارستانهای بسیاری دارد اما مهمتر و خاصتر از همه انارستانها، انار تنگه سیاُو کوهدشت است. دره غار ويزنهار – كوهدشت: كوهه (ويزنهار) رومشكان از توابع كوهدشت سه دره عميق با چين خوردگيهاي گوناگون دارد. قریش به تلافی شکست در جنگ بدر و خونخواهی کشتگان خود با سه هزار مرد جنگی و دویست اسب و هزار شتر، به همراه جمعی از زنان از جمله هند جگرخوار، به قصد جنگ با مسمانان راهی مدینه شدند و پس از ده روز راهپیمایی در دامنه کوه احد که در شمال مدینه و جای خوش آب و هوایی بود چادر زدند.

در آخرین تلاشها، کاوشگران سعی کردند لایه های گل و لای خشک شده اطراف کشتی را در هم بشکنند و از میان بردارند تا شاید راهی برای ورود به اتاقکهای زیرین کشتی پیدا کنند، اما خیلی موفق نبودند. نشانه های استخراج با بیل و کلنگ هنوز در بعضی از معادن قدیمی موجود است . همه اینها و شرایط سیاسی کشور، موضوع گفتوگوی «شرق» با «اسماعیل دوستی» است. طرح این موضوع با واکنشهایی مواجه شد و مخالفان آن، تشکیل هر مجلسی را مطابق با شرایط همان مقطع دانستند و اعلام کردند «مجلس دهم میخواهیم نه مجلس پنجم». این کارشناس ارشد مسائل افغانستان سپس با انتشار صوت مکالمه خود با یکی از خبرنگاران محلی حاضر در پنجشیر اخبار جدید و لحظهای منطقه درگیری را گزارش کرد.

دیدگاهتان را بنویسید