منظومه شمسی – آويداک

فضاپیمای کاسینی در یکی از بینظیرترین تصاویر ماموریت هفت ساله خود، ژانوس، پاندورا، انسلادوس، رهآ و میماس، پنج قمر سیاره زحل را در زمینه حلقههای زیبای این سیاره به تصویر کشیده است. زحل ۸۲ قمر دارد و لذا تعداد قمرهای آن بیش از سایر سیارات است. سیارات درونی (سیاره های نزدیک به خورشید) قمرهای کمی دارند. و در نتیجه خاک گرمای کافی به دست می آورد. آن قدر جیک سالی به مردم این سرزمین علاقه مند می شود که دوست ندارد از بدن آواتاری خودش بیرون بیاید، ولی ارتش امریکا که نقش اصلی را در کشف معادن و نابودی موجودات سیاره ها دارد، دست به کشتار بزرگی می زند و با بولدزرهای غول پیکر، جنگل های پاندورا را نابود می کند.

جیک به رهبر این سرزمین تبدیل می شود و در مبارزه با انسان ها، سفینه ها و هواپیماها و بولدزرها آن ها را نابود می کند و تصمیم می گیرد در آن سرزمین بماند. او در جایی بین حوادث Tales from the Borderlands و Commander Lilith & the Fight for Sanctuary، بسته الحاقی جدید Borderlands، تبدیل به رئیس گروهی از راهزنان میشود. رهآ (Rea)، دومین قمر بزرگ منظومه زحل که 1528 کیلومتر قطر دارد، در گوشه راست تصویر نصف شده و میماس (Mimas) با 396 کیلومتر قطر، پشت رهآ دیده میشود.

رئا در فاصلهی ۵۲۷ هزار کیلومتر از زحل قرار دارد و قدری از دیون و تتیس دورتر است. مشتری دقیقا در فاصلهی ۳.۵ واحد نجومی از خورشید تشکیل شده است و پس از انتقال دومرحلهای در موقعیت فعلی ۵٫۲ واحد نجومی قرار گرفته است.تصور میرود مشتری در طول این نقل و انتقالات بسیاری از اجرام از جمله بعضی سیارههای نسل اول منظومهی شمسی را از بین برده است. گیم Borderlands نیز یکی از بازی هایی بود که پس از این اتفاق فقط به صورت آفلاین قابلیت استفاده داشت ولی حالا پس از مدت ها کاربران کنسول پلی استیشن ۳ می توانند مجدداً به صورت آنلاین با دوستان خود از این بازی استفاده کنند.

امروز پس از گذشت حدود یک سال استودیو گیرباکس که سازنده این بازی است اعلام کرده در آپدیت بعدی با عرضه یک بسته به روزرسانی برای نسخه پلی استیشن ۳ بار دیگر بخش بازی چند نفره برای بازیکنان فعال خواهد شد. ناسا ساعتی پیش اعلام نموده برای اولین بار موفق به کشف سیاره ای در خارج از منظومه ی شمسی شده که بر روی آن حیات انسان امکان پذیر است.

محققان قصد دارند که مشاهدات بیشتری از این سیاره داشته باشند تا به طور قطع احتمال وجود اتمسفر هیدروژنی برای گلیس 1214 بی را اعلام کنند. برای یادگیری همه چیز درباره آواتار: مرزهای پاندورا به ادامه مطلب بروید. در مورد Avatar: Frontiers of Pandora هنوز چیزهای زیادی برای یادگیری وجود دارد ، اما این مجموعه کاملاً همگام سازی شده است و اولین چهار دنباله جدید Avatar در سال 2022 اکران می شود. در همان ابتدای بازی،شخصی به نام مارکوس ، نقل می کند که در زمان های دور موجودات فضایی وارد سیاره پاندورا شدند و یک گنجینه از خود را در مکانی به نام Vault مخفی کردند.به همین دلیل در سیاره پاندورا، هرج و مرج حکم فرماست زیرا هرکسی در پندورا به فکر پیدا کردن این گنجینه است و هر کسی این گنج را برای خودش می خواهد.بعد از سال ها مردم هنوز هم به دنبال گنجینه هستند و گروه های زیادی برای به دست آوردن گنج با همدیگر جنگ دارند.یکی از این گروه ها ، گروه Crimson Raiders هست که کمی از گروه های دیگر شرافت بیشتری دارند و توسط یک پری به نام Lilith رهبری می شوند.شما در اول بازی به عنوان یک عضو جدید وارد گروه Crimson Raiders می شوید و باید خودتان را به اعضای گروه ثابت کنید و این اولین ماموریت شما در بازی است.فضای سیاره پاندورا بسیار شبیه فیلم Mad Max Fury Road است.افرادی مشابه در دو دنیا با دیدگاه هایی شبیه به هم که همگی به دنبال بقا هستند.این را به شما می گویم که بازی تنها به سیاره پاندورا ختم نمی شود و شما یک سفر دور و دراز را در کهکشان ها خواهید داشت.

درون حلقه F قمری به نام پرومتوس (Prometheus) جای دارد و قمر دیگری به نام پاندروا (Pandora) بیرون آن واقع شده است. به فاصله ای که نور در مدت زمان یک سال طی می کند سال نوری می نامند. بازی Odd Planet که به تازگی نسخه جدید آن ارایه شده است قرار است طی چند فصل مختلف عرضه گردد و هر سری محیط های جذاب تر و مراحل بیشتری به ان اضافه گردد. دلیل دوم هم اینکه با سیاره ی مورد بحث ۱۴۰۰ سال نوری فاصله داریم و لذا اگر روزی قادر شویم با سرعت نور سفر نماییم احتمالاً فضانوردانمان برای رسیدن به دنیایی جدید بیش از یک هزاره در راه خواهند بود.

در زمان عکسبرداری این تصویر که 29 جولای 2011 / 7 مرداد 1390 گرفته شده، رهآ با 1.1 میلیون کیلومتر، نزدیکترین قمر به کاسینی بود. با این حساب، هر نقطه روی عکس قمر رهآ متناظر با دایرهای به قطر 7 کیلومتر و هر نقطه روی تصویر انسلادوس متناظر با قطر 11 کیلومتر است. به نظر می رسد ناوی ها با دم خود با شاخه های درخت ارواح به یک ذهن جمعی تبدیل می شوند که اراده آن تابع یک هدف است. در خلسه عمومی خود، مراقبهگران ناوی سعی میکنند از ایوا راهنمایی بخواهند که خدایشان و مادر مشترکشان برای محافظت از سیاره در برابر مهاجمان انسانی چه کار میخواهند انجام دهند.

کلید دیگر مورد محافظت کسی قرار ندارد و احتمالا همین موضوع نیز حوادث این بسته الحاقی را با Borderlands 3 مرتبط میسازد. این حلقهها توسط اقمار کیوان که به دور آن در چرخشاند در جای خود حفظ میشوند. مناطقی مانند اینها به طور سنتی برای حفظ نرخ فریم و کیفیت بافت پایدار به دلیل تعداد زیاد اشیایی که باید در هر زمان معین روی صفحه نمایش داده شوند، تلاش میکنند.

فیونا (Fiona) و خواهرش ساشا یک هنرمند پاندورایی هستند که بعد از تلاش برای فروش یک کلید گنجینه تقلبی به هایپریون، گذرشان به رایس میافتد. همچنین به نظر می رسد که نوعی مرکز برای گرد هم آمدن Na’Vi وجود دارد. • خورشید فقط یکی از صدها میلیارد ستاره در کهکشانی است که ما در آن زندگی می کنیم، که “راه شیری” نامیده می شود. اصفهانی، عبدالغفار؛ «رساله تعریف ستاره زهره»، سال انتشار 1291 قمری. از هم اکنون چهار نسخه دیگر برای این فرانچایز در نظر گرفته شده است و انتظار میرود تا انتهای سال 2028 شاهد انتشار شماره پنجم از این فیلم باشیم.

آن دو در کنار هم زندگی شادی را تجربه میکنند اما با دوباره پیدا شدن سروکله بیگانگان در سیاره پاندورا آنها باید برای نجات خود به مکانهای مختلف این سیاره پا بگذارند… ایده سفر به فضا با هدف کشف منابع طلا، سنگ های قیمتی و عناصر کمیاب به طور جدی کمتر از پنج سال است که در دنیا مطرح شده، با این حال بسیار جالب است که خیلی زود مقدمات انجام آن فراهم شده است. به این ترتیب انسان ها می توانند در آن سیاره رفت و آمد کنند و بعد از کشف منابع آن دست به غارت بزنند.

بازی بردرلندز که یکی از محبوب ترین بازی های سبک شوتر اول شخص و نقش آفرینی است تا کنون مخاطبین زیادی را برای خود دست و پا کرده است. اما اگر دو عنصر اصلی از حق رای دادن وجود داشته باشد ، حداقل بر اساس فیلم اول ساخته شده است ، این رابطه بین انسان و نائو و طبیعت شگفت انگیز سیاره پاندورا است. چیز دیگری که ما دوست داریم مانند فیلم ببینیم، تعامل بین انسان ها و ناوی ها است. نه بدون کمک Aiva، شخصیت اصلی به جای بدن انسان درمانده سابق، در بدن ناوی باقی می ماند. احتمال دارد که در نسخه بعدی این سری یعنی Borderlands 3، کلید به دست دشمن بیافتد.

این موضوع از مقدار متغییر دی اکسید گوگرد در جو به دست آمده است. برای همین آن ها با استفاده از دی ان ای موجودات آن سیاره، بدن هایی می سازند که می توان روح انسان ها را به آن منتقل کرد. واژه سیِاره در فارسی از عربی (به معنی «راهپیما») گرفته شده که ترجمه دقیقی است برای واژه πλανήτης (پلانِتِس) یونانی. این باوری است که در پذیرش آن، لاک خودش را با آگوستین نیز همراه میبیند (Locke, III, II, § 8)؛ حتی کانت نیز در پذیرش این باور تردیدی به خود راه نمیدهد16. تریلر نگاهی اجمالی به پاندورا به ما می دهد، احتمالاً حتی تاثیرگذارتر از فیلم 2009، از موجودات عجیب و غریب آن گرفته تا گیاهان و جانوران پر رونق آن.

گیاهان میتوانند اکسیژن را به جو سیاره اضافه کنند و هوایی شبیه زمین برایمان بسازند البته این کار حسابی زمانبَر است چرا که احتمالا گیاهان کفاف این کار را نمیدهند و نیاز به پمپاژ اکسیژن به جو هم وجود دارد. در استوا سریعترین و در قطبین آهستهترین (خورشید نیز به مدار جزئی میچرخد، زیرا آن هم یک سیال است) است. درحال حاضر نیز فضاپیمای «جونو» ناسا در حال مطالعه این سیاره از مدار است. درک این موضوع که همه چیز در این دنیا به هم مرتبط است، همیشه ذهن بشر را به هیجان آورده است. آنها او را به عنوان چیزی بسیار طبیعی، بخشی از یک چرخه پیوسته از رویدادها و بازگشت به Euwe می دانند تا برای همیشه با او ارتباط برقرار کنند یا در یک موجود زنده تازه متولد شده مجسم شوند.

كپسولهاي كاوشگردرسياره پياده شدند اما قبل از ورود به اتمسفر از بين رفتند. به این دلیل که میتوانید قبل از طلوع خورشید آن را تماشا کنید، سپس بعد از طلوع خورشید آن را دنبال کنید. قبل از این، بارها نشریه های امریکایی، با افتخار از پیوستن کارگردان ها و بازیگران هالیوودی به فرقه کابالا حرف زده بودند. تغییر می کند تغییرات قدر این سیاره به دلیل تغییر فاصله ی آن از زمین است. تا این که مردی به نام هکتور (Hector) به همراه گروهی از سربازان Dahl به Sanctuary حمله میکند تا کلید گنجینه را بدزدد.

نام این سیاره در زبان لاتین ونوس برگرفته از نام خدای عشق و زیبایی روم باستان است و در یونان باستان نام خدای آفرودیته بر آن نهاده شده است. اگر باور داشته باشیم که آواتار فیلم بسیار دیدنی ای است، اما این را هم باید بپذیریم که افکار خطرناکی پشت آن قرار دارد. به گفته محققان، تفکر حاکم بر این فیلم، براساس تفکرات کابالایی است که فرقه ای صهیونیسمی به شمار می آید. در طرف شبش نیز دمای عطارد تا ۱۸۳-درجه سانتی گراد پائین می آید.

دیدگاهتان را بنویسید