منظومه شمسی ما به زبان ساده – سیارک

بیشتر آتشفشان ها خاموش هستند؛ اما به گمان دانشمندان برخی از آنها می توانند همچنان فعال باشند. این آتشفشان را اولمپوس می نامند. سفینه ویه جر 2 در سفر بی پایان خود به نواحی دوردست منظومه شمسی ، از نزدیکی اورانوس عبور کرد وعکس های واضحی از پنج قمر بزرگ اورانوس به زمین فرستاد به علاوه از ده قمر خرد این سیاره نیز عکس برداری کرد . این فیلم که براساس کتاب تام ولف ساخته شده نقش چاک ییگر در بین فضانوردان سفینه عطارد 7 را نشان می دهد، درحالی که کسی نمی دانست یک برنامه فضایی باید چگونه طراحی شده یا فضانوردان چگونه انتخاب شوند.

فیلم های این چندگانه به صورت سه گانه اصلی (قسمت چهار تا شش)، سه گانه پیشین (قسمت اول تا سوم)، و سه گانه بعدی (قسمت پنجم تا نهم) اکران شدند و البته هنوز منتظر قسمت نهم هستیم. فیلم اول این مجموعه که بعدها قسمت چهارم نامیده شد، در سال 1977 اکران شد و حتی تا به امروز هم شیوه فیلمسازی جرج لوکاس بیننده را متحیر می کند. تنها فیلم انیمیشن این فهرست که تمام مرزهای ژانر فضایی را کنار زده و اغلب به عنوان بهترین فیلم پیکسار شناخته می شود.

ما چرخش زمین را به دور خودش احساس نمی کنیم و به نظرمان می آید که خورشید در آسمان حرکت می کند. بیشتر این اجرام در فضایی به نام کمربند سنگهای آسمانی، در فضایی بین مدارهای سیاره های مریخ و مشتری در حال گردش به دور خورشیدند. مدارهای این قمرها تمایلات زیادی دارند و قاعدهی چندانی برای گردش خود ندارند. برگشت به ایووکس، در جنگ ستارگان اپیزود سوم: برگشت جِدای (Jedi)، در اینجا درختان انبوه جنگلی ساکت را میبینید که بزرگترین و تازهترین درختان سرخس را در خود جای داده است، اینجا پارک ایالتی Jedediah Smith Redwoods در کرسنت سی تی، کالیفرنیا است.

خانه یکی از بهترین شخصیتهای جنگ ستارگان در Djerba Ajim در تونس واقع است. مریخ بخاطر رنگ قرمز خون خود از خدای جنگ روم باستان نامگذاری شده است که اصلاً خونین نیست بلکه در حقیقت آهن است. روزی که همکارش دستور نابودی گلخانه ها را داده، چند عدد از آن ها را نبود کرده و می خواهد از بارکش ها برای مقاصد خود استفاده کند، صبر لوول به سر رسیده، همکارش را کشته و به همراه دو گلخانه باقی مانده و سه ربات به نام هوی، دوی و لویی و یک پای مجروح، به سمت زحل می رود.

این داستان پس از فیلم “پرومته” را نشان می دهد که یک ربات اندروید به نام والتر یک سفینه با 15 خدمه و کلون های منجمد را اداره می کند. سلام.دنبال فیلمی هستم که در اون ربات سفینه در جایی از فیلم که سرنشینهای ایستگاه فضایی نسبت به اون بدبین میشن و اون رو درون شیشه ای قرار میدن،غافل از اینکه ربات میتونه صحبتهای اون دو نفر رو لبخوانی کنه و نهایتا به اونها غلبه کنه.ممنون میشم اگه فیلم رو تشخیص دادین نامش رو بگین. چندگانه “جنگ های ستارگان” بیشتر یک پدیده است تا چند سری فیلم.

تنها مشخصاتی که تا کنون مشاهده شدهاند چند ابر متانی هستند که در سال 1986 بوسیله کاوشگر فضایی ویجر2 کشف شدند. پیشتازان فضای سال 2009 به کارگردانی جی.جی.آبرامز ساخته شد و قرن 24 را نشان می دهد که جیمز تی.کیرک کارآموز، پسر قهرمان پیشین، به همراه اسپاک کاپیتان که بعدا افسر ارشد می شود، به یواساس اینترپرایز می رود و با نرو، با یک مبارز و مسافر زمان مبارزه می کند.

قهرمان های اصلی این فیلم عبارت اند از لوک اسکای واکر، هان سولو، لیا اورگانا، مستر یودا و غیره، و شخصیت های منفی ( که به دلیل مرگ دائم تغییر می کنند) عبارت اند از آناکین اسکای واکر، دارت وادر، کیلو رن. این فیلم هم وحشت و ترس فضای بیگانه را نشان داده و بروس درن در نقش این مسافر فضا خود می درخشد. پس از موفقیت فیلم های پیشتازان فضا، به دلیل وجود ستارگانی چون کریس پاین، زکری کوینتو، لئونارد نیموی، زو سالدانا، سری های دیگر آن با عنوان “خط زمانی کلوین” ساخته شدند و “پیشتازان فضا” (2009) به عنوان فیلم یازدهم از سیزده فیلم ساخته شد و “فراتر از پیشتازان فضا” (Star Trek: Beyond – 2016) هم فیلم پایانی بود.

اگر فیلم معروف ترمیناتور در سال ۱۹۸۴ میلادی را به یاد داشته باشید لازم نیست خیلی به حافظهتان فشار بیاورید تا این صحنه را بشناسید. لطفا اگر نامش را میدانید به من اطلاع دهید. اورانوس دارای ۵ ماه به نامهای میراندا، آریل، آمبریل، تیتانیا و ابرون است. این موضوع نشان میدهد که امکان دارد زحل و مشتری، جدا از سیارات یخی اورانوس و نپتون و همه این سیارات نیز جدا از سیارات سنگی عطارد، ونوس، زمین و مریخ شکل گرفته باشند. یکی از پرفروش ترین چندگانه های سینمایی تاریخ با موضوع سفر در زمان.

این موضوع أصلا به قصد حذف پلوتو نبود، بلکه برعکس، پلوتو به رده جدیدی از اجرام منظومه شمسی ارتقا پیدا کرد. از نظر او همه این اجرام در دسته سیارات قرار میگیرند. ببخشید من چند سال پیش دقایق پایانی یک فیلم یا سریالی را از یکی از شبکه های ماهواره به طور اتفاقی دیدم که صحنه ای از جنگ و نزا در صحرایی را نشان میداد که بازیگران لباسهایی شبیه دوران صدر اسلم به تن دارند. این ساختمان در آن فیلم کاملاً سرد و بی روح بود اما اکنون کاملاً زیبا و چشم نواز است.

معماری و طرح کلی این ساختمان بسیار جذاب است، حتی ویژگیهای بصری آن مانند بام، فضای داخلی و حتی حیاط آن تداعی کننده معماری آیندگان ما است. انجام موفقیت آمیز این طرح ایران را پس از 800 سال صاحب رصدخانه ای پیشرفته می کند. چند سال هست هر چقدر میگردم پیداش نمیکنم . تلاش مرد سفید در درک فرهنگ سرخپوستان و مانند آنها شدن که اساس قصه پوکاهونتاس است و اینکه هر پدیدهای دارای روح است و همه این ارواح در ارتباط با هم هستند (اندیشه کلیدی سرخپوستان و دیگر ساکنان قاره جدید که مشخصا در برابر اندیشه کلیسای کاتولیک قرار داشت و همواره اعتراض آنها را برانگیخته است.) حتی سکانس جشن پایانی برای ورود جیک به جرگه سلحشوران قبیله از همین سینما گرفته شده است.

در حقیقت این سیاره خیلی هم از شما دور نیست، پارک ملی صخرهای واسکوئز (Vasquez) در کالیفرنیا. یعنی پس از کشف در سال 1846، آخرین دور کامل شده در سال 2011 به پایان رسیده است. كهكشان راه شيري مانند چرخي بزرگ به دور خود مي چرخد. به طور کلی خاکستری است ، اما “دریاها” خاکستری تیره تری نسبت به بقیه دارند ، زیرا آنها با گدازه جامد پوشانده شده اند. شما در این بازی ، قادر به نبرد با سرزمین های دیگر به همراه ارتش خود هستید …

بعد از ظهر روز بعد مجدداً توانست ستارهها را مشاهده کند اما این بار در سمت دیگر سیاره قرار گرفته بودند. اینا ناچار مجبور شدن زنو بفرستن دوباره از اول صفینه رو مخفیانه ساختن و وقتی این زن میخواست بره دورش پر دود شد این زن همون جا بی هوش شد به مدت ۵ ساعت ولی وقتی به هوش اومد خودش گفت من بهشتو با چشم دیدم خدارو دیدمو من به مدت ۳ روز سفر کردم و اینگونه بود که خدا خودشو بهش ثابت کرد. ماموریت کاسینی به مدت 13 سال در اطراف سیاره زحل و قمرهای آن در حال انجام بود و روز جمعه 24 شهریور سال جاری با برخورد این فضاپیما با جو این سیاره به پایان رسید.

دمای سطح تایتان به منفی ۱۷۹ درجه سانتیگراد میرسد. در این فشار آب بر روی سطح این سیاره به سرعت به بخار تبدیل میشود. از آن­جا که ساخت و تولید آثار و عناصر نجومی نظیر اسطرلاب، ساعت نجومی و دیگر عناصر این پدیده مربوط به حوزه فلزکاری می شد؛ “هنرفلزکاری” در پیوند نزدیک و تنگاتنگی با علم نجوم و اخترشناسی قرار گرفت. فیلم های دیگر نشانگر ماموریت های اسپاک و کیرک که در داخل و خارج فدراسیون با مخالفان شان مبارزه می کنند. رابطه کمرون و تکنولوژی یکی از پیچیدهترین وجوه فعالیتهای هنری و زندگی وی است و از این نظر شاید با هیچ کدام دیگر از کارگردانان سینما قابل مقایسه نباشد.

نهاد بسیار قدرتمندی است که برای رسیدن به هدف اصلی اش یعنی ثروت هر چه بیشتر از دو عامل مهم نیروی دانشمند و نیروی نظامی بدون هیچ محدودیتی بهره میگیرد. اما مهم تر از آن رابطه پدر و دختری داستان است که احساسات بیننده را تحت تاثیر قرار می دهد. اجرای زیبای رایان گاسلینگ و کلر فوی (در نقش جانت آرمسترانگ، همسر نیل)، جلوه های ویژه و روایت زیبای فیلم، بیننده را مبهوت می سازد. آلفونسو کراون با این فیلم، نگرش ما به فیلم های فضایی را دگرگون کرد.

بهترین فیلم فضایی که بر بسیاری از آثار علمی تخیلی آینده تاثیر گذاشت. در میان بسیاری از گزینه ها برای حل این مشکل، چندین گزینه جالب و کاربردی وجود دارد. میتواند طلاییترین کشتیگیر تمام تاریخ ایران باشد اما اگر همین حالا هم کشتی را رها کند، دستاوردهایی بزرگتر از بسیاری از ستارههای دنیای کشتی داشته است. بشقاب پرنده ای هم در آسمان دیده می شود که افرادی با لباس امروزی از داخل آن در حال تماشای این زد و خورد هستند. مایکل فاسبندر اینبار هم در نقش خود درخشید و اجراهای زیبا و جلوه های ویژه این فیلم را به یک اثر موفق بدل کرد.

دیدگاهتان را بنویسید