مکان هابل بالا جو زمین است

این همه میلیون چى؟ از دید آنتوان دوسنت اگزوپری ، انسانی می تواند خودش را بشناسد و خودش را پیدا کند که پیش از همه چیز ابتدا به آگاهی برسد و این آگاهی آنگاه او را به سمت خودشناسی ، عشق و دیگر مفاهیم بالای خلقت می رساند. وقتی گالیله تلسکوپ خود را به سمت مشتری چرخاند، هر جسم متحرک بزرگ در آسمان یک سیاره در نظر گرفته شد، از جمله قمرها. به علاوه، هشت سیاره به وضوح بر منظومه شمسی ما مسلط هستند. هامیلتون گفت: “ذرات یخی در حلقههای معروف کیوان خیلی بزرگتر و سنگینتر از آن هستند که به طور قابل ملاحظهای با این روند شکل گیرند، به همین دلیل بیهنجاریهای مشابه در آنجا مشاهده نمیشود.” “یافتههای ما بر طبق اثرات سایه ممکن است جنبههایی از شکل گیری سیارهای را روشن کند. زیرا ذرات غبار باردار باید به صورت تودههای بزرگتر ترکیب شوند، تا این که در نهایت سیارات و ماهها شکل گیرند.” غباری که حلقههای کم رنگ هرمز را تشکیل میدهد، در زمانی که ذرات باقی مانده در فضا به صورت ماههای داخلی کوچک به ترتیب از نزدیکترین تا دورترین: آدراستیا، متیس، آمالتیا و تبه فروپاشی کردند، شکل گرفتند.

بنابراین، روند جهان براساس «تقدیر» است. او میگوید که داشتن نیروی گرانشی برای هدایت دیگر اجسام در داخل و خارج از خط، ویژگی مهم یک جهان است. علم احساسی نیست. مهم نیست که به چه چیزی علاقه دارید یا در دوران ابتدایی چه اصطلاحاتی را یاد گرفته اید. ۱نابرابری جهانی به چه معناست ؟ به این معنی که از نظر ثروت و درآمد ، کیفیت زندگی مردم و دسترسی به مسکن مناسب ، آموزش ، بهداشت ، اشتغال ، گذراندن اوقات فراغت ، و نظایر آن تفاوت های زیادی بین کشورها دیده می شود . حال سوال اینجاست که چه کسی مسئول نامگذاری سیاره زمین (Earth) در زبان انگلیسی است؟

یک تعریف جامعتر از سیاره همچنین مفهوم دقیق تری از آنچه منظومه شمسی است ارائه میدهد. این منطقه همچنین خانه بزرگترین یخچال طبیعی شناخته شده در منظومه شمسی است. و فراتر از آن سیاره آبی-آبی اورانوس است. اورانوس 27 ماهواره دارد. دیسنومیا ‪ ۱۵۰‬کیلومتر قطر دارد و فاصله آن از جرم مادر ‪ ۳۷‬هزار کیلومتر است. زمین با سرعت ۲۹.۸ کیلومتر در ثانیه بدور خورشید می گردد، طول مدار زمین بدور خورشید ۹۶۵ میلیون کیلومتر است. همچنین بادهایی که با سرعت 400 کیلومتر بر ساعت در مریخ می وزند، موجب بروز طوفان های شَدید در دشت های این سیاره می شوند.

سطح زهره همچنین دارای مناطق تکتونیکی برشدار است که در زمین نقاط رایج فعالیت آتشفشانی هستند. متزگر میگوید تعریف سیاره که شامل قمرها، سیارکها و اجسام کمربند کوئیپر میشود، به دلیل مفید بودن، دارای قدرت پایداری است. به گفته وی، داشتن کلمهای برای توصیف اجرام کیهانی که در آن ژئوفیزیک جالب، از جمله شرایطی که زندگی را امکان پذیر میکند، رخ میدهد، مفید است. به طرز شگفت انگیزی، انتشارات غیرعلمی، به ویژه الماناکهای نجومی که از موقعیت اجرام آسمانی برای خواندن طالع بینی استفاده میکردند، بر سادگی تعداد محدودی از سیارات که در حوزه ثابت ستارهها حرکت میکردند، اصرار داشتند.

به گزارش خبرنگار حوزه دریچه فناوری گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از فیز؛ پاییز سال گذشته، دانشمندان اعلام کردند که مقدار کمی گاز فسفین در جو بالایی سیاره زهره کشف شده است. پلوتون یک سیاره عجیب و غریب بود. خوب ، آخرین سیاره یک پلوتون قهوه ای ریز است. غیرمعمول بودن آنها این است که فوبوس به تدریج چرخش خود را کند می کند و به سیاره نزدیک می شود ، در حالی که برعکس ، دیموس دور می شود.

حرکت آن از افق غربی زمین به جانب افق شرقی در حدود 4 درجه در هر سال است. به هر سمتی که میچرخیم اسرار جدید است. در حقیقت، پلوتو به قدری خنک است که دمای آن در حدود 400 درجه فارنهایت زیر صفر میباشد. بد نیست به این نکته اشاره داشته باشیم که سازمان ملل متحد دربارهی سفر بی بازگشت این افراد اطلاعاتی را خواستار شده زیرا ناسا و دیگر سازمانهای فضایی در سال چندین محموله برای آنان ارسال خواهد کرد پس چرا سفر این افراد باید یک طرفه باشد؟ البته به هیچ عنوان نباید طنز شیرین و خوب پرداخت شده آن را فراموش کرد که بهطور مداوم شما را به خنده میاندازد.

اخترشناسان در سال ۲۰۰۶ نام آن را تغییر داده و سیاره کوتوله قلمداد کردند، اگرچه برخی از ستاره شناسان دوست دارند سرس را به عنوان دهمین سیاره در نظر بگیرند (نباید با نیبرو یا سیاره ایکس اشتباه گرفته شود). وی در ادامه گفت: “من مدتها این نظر را داشتم. یکی از دانشمندان سیارهای این اتفاق را پیروزی علم بر احساسات نامید. علم این است که تشخیص دهد ایدههای قبلی ممکن است اشتباه بوده باشند. پلوتون به همان جایی رفت که به آن تعلق دارد. “. اما جیم بل یکی دیگر از دانشمندان سیارهای تصور میکرد که این یک تصمیم مسخره است.

کریستوفر کروکت درباره پلوتون گفت: “پلوتون سیارهای پویا و پیچیده است که به دور خورشید نمیچرخد. ” مأموریت New Horizons ناسا نشان داد که پلوتون زمین شناسی جذاب و فعالی دارد و میتواند با هر جهان سنگی در منظومه شمسی رقابت کند. هنوز تلسکوپها آنقدر خوب نبودند که بتوانند کاوش زمین شناسی سیارکها را آغاز کنند. شاید به خاطر خونسردی غیرقابل انکار آن باشد که مردم 13 سال بعد، هنوز هم تحت تاثیر طبقهبندی آن قرار گرفتهاند. شاید به خاطر آنکه خود آمریکا، از دید «هرژه» سرزمین پیچیدهای است.

از سال ۲۰۰۶، گفته شده که پلوتون دارای جو و شاید حتی ابر است. سیاره زهره (ونوس) دارای اتمسفری ضخیم است که بیشتر از ۹۶ درصد آن از دی اکسید کربن تشکیل شده است. عطارد یا تیر نخستین و نزدیکترنی سیاره منظومه شمسی به خورشید است . زحل صاحب افسانهایترین سرزمین یخزدهٔ منظومهٔ شمسی است. از روی زمین قطر زاویهای زحل در نقطه مقابله حدود 20 دقیقه است. یک سال نپتون، 165 سال زمین است.

عطارد یا تیر که نزدیکترین سیاره به خورشید و کوچکترین سیاره منظومه شمسی است ، اغلب در اوایل شب یا اوایل صبح به صورت یک ستاره درخشان در آسمان ما ظاهر می شود. دانشمندان سیارهای از تعریف IAU در انتشار مقالات استفاده نمیکنند و ما آن را نادیده میگیریم. کار دانشمندان سیارهای مقایسه مکانی مانند مریخ (یک سیاره) با تایتان (یک ماه) با تریتون (قمری است که احتمالاً در کمربند کوپر متولد شده و مدتها پیش توسط نپتون اسیر شده است) با پلوتون (یک سیاره کوتوله) است. به منظومه شمسی را ترسیم کنید، ابتدا باید منظومه شمسی را به خوبی بدانید و مطالعه کنید ، و سپس کاغذ خالی سفید ، مدادهای رنگی ، تصویر اصلی از منظومه شمسی (مانند یک زندگی هنوز هم) بگیرید و با کانتور سیارات و خورشید شروع کنید ، سیاره ها را به طور صحیح مرتب کنید و سپس آنها را بکشید.

در بالا ، عکس های گرافیکی بسیار خوبی در حال حاضر وجود دارد ، بنابراین من فقط تصاویری را که می توانید با استفاده از دستورالعمل های من شروع به طراحی کنید ، ضمیمه کردم. باشگاه خبرنگاران جوان – به رغم اینکه علم پرده از اسرار زیادی برداشته، باز هم رازهای بیشماری وجود دارد که انتظار داریم دیر یا زود به لطف پیشرفت دانش، برملا شود. حداقل جرم و اندازه لازم برای اینکه یک جسم فراخورشیدی را سیاره بنامیم، همان مقداری است که در مورد منظومه شمسی در نظر گرفته میشود. هنگامی که کلاید تامبو، منجم آماتوری عکسهای گرفته شده در ژانویه ۱۹۳۰ مشاهده کرد، به سرعت به رصدخانه رفت و اعلام کرد: “من سیاره X شما را پیدا کرده ام. ” این کشف تصادفی نبود.

دیدگاهتان را بنویسید