نام سیارات منظومه شمسی به ترتیب. اطلاعات مختصر در مورد سیارات غول پیکر

هرچند دوربین های دیجیتالی دارای نوعی نرم افزار آنبورد هستند که کار تفسیر کد ماتریکس خاکستری رنگ را بر عهده دارد اما برخی از داده های Bayer که از طریق کاوشگر کنجکاوی به زمین مخابره می شوند باید روی زمین دی کد شوند و اینگونه است که ما می توانیم داده های رنگی را از تصویری که به نظر سیاه و سفید می آید تفسیر کنیم. رنگ خون که مایه زندگی است.همچنین نماد عشق است، این رنگ به شدت احساسات را بر می انگیزد و هدایایی که عشاق به یکدیگر هدیه میدهند ( گل رز قرمز، قلب ولنتاین ) به رنگ قرمز است.نور قرمز بیان کننده لذت، حساسیت، عشق و هوای نفس و شهوت است.این رنگ به طور گسترده برای نمایش خطر به کار می رود.

استفاده از رنگ قرمز در محیط کار شما را مضطرب می کند، استفاده نادرست از رنگ قرمز میتواند در فرد ایجاد تب و خستگی کند.این رنگ میتواند عصبانیت، خشونت و احساس دشمنی را افزایش دهد.این رنگ در بیماران با فشارخون بالا باعث افزایش بی رویه فشار خون میگردد.برای پیشگیری از عوارض رنگ قرمز، توصیه میشود که در درمان با رنگ قرمز، از ترکیب آن با رنگ آبی استفاده شود. این بدان معناست که عطارد بسیار آرام به دور خود می گردد.

سعید در اوج ناباوری با خودش می گفت چگونه در این مدت کوتاهی که از زمین دور مانده این همه پیشرفت علمی در زمین حاصل شده است و در حالیکه از این وضعیت راضی بنظر می رسید ، وقتی اسم زمین را شنید با اطمینان و آرامشی که در وجودش احساس می کرد یک بار دیگر خود و همراهانش را به طور کامل معرفی کرد و گفت که او هم از ساکنان زمین بوده که چندین سال قبل در اثر یک کشف تصادفی از زمین خارج شده و به دام موجودات فضایی که قصد حمله به زمین را داشتند گرفتار شده و نهایتاً این که چطور از دست آن ها فرار کرده و با همنوعان خودش در نیمه دیگر زمین برخورد کرده و این که با چه هدفی به زمین آمده است.

این نگرش نسبت به هستی هم در اندیشة متفکران ایرانی پیش از اسلام و هم در دورة اسلامی بازتاب دارد. کاوشگر فضایی ویجر2 در سال 1986 یازده حلقه باریک این سیاره را از نزدیک مورد بررسی قرار داد. در طی سال های اخیر و با افزایش محبوبیت ستاره شناسی و نجون در بین افراد و از طرفی نیز با گسترش دستاوردهای ناسا مانند ساخت تلسکوپ جیمز وب بسیاری از زبان آموزان نیز به سمت یادگیری این لغات گرایش پیدا کرده و تلاش می کنند به روزترین مطالب را در مورد این مسائل آموزش ببینند. در چند سال اول موقعیت رصد شده اورانوس نسبت به نقشه دولامبر یکی بود ولی به مرور زمان اختلافاتی بین این دو دیده شد.

اولین حلقهها در سال 1977 کشف شدند، در حالی که دو حلقه بیرونی توسط تصاویر به دست آمده از تلسکوپ فضایی هابل در سالهای 2003 و 2005 دیده شدند. چین و کشورهای آسیای شرقی که از لحاظ تاریخی در معرض تأثیر فرهنگی چین بودهاند (مانند ژاپن، کره و ویتنام)، برپایه عناصر پنجگانه چینی آب (تیر)، فلز (ونوس)، آتش (بهرام)، چوب (مشتری) و خاک (کیوان) نامگذاری کردهاند. سنگ های قرمز برای معالجه بیماری ها و محافظت از آتش و رعد و برق استفاده می شدند و جوان هایی با موهای قرمز، برای اطمینان از برداشت خوب محصولات، قربانی می شدند. به گفته اخترشناسان کمابیش مشخص است که این سیاره از یخ و توده های سنگ تشکیل یافته است.

سنگ های قرمز عقیق و لعل، تزیینات مورد علاقه ی جواهرسازان عرب ( یا مشتریان جواهرآلات ) هستند.اعراب عقیده دارند که دارنده سنگ عقیق، آن را صاحب شخصیت خاصی می کند و سنگ لعل هیجان و عصبانیت را از بین می برد. رنگ قرمز نماد رابط بین علاقه و زندگی و اشتیاق می باشد، و مرتبط به پیمان عاشقانه و دوستانه است.به همین دلیل برای هدیه های عاشقانه و برای بیان عشق، مثل روز ولنتاین گل قرمز می دهند. با تغییر فصل در مریخ این مقدار بین ۲۰ تا ۳۰ درصد دستخوش تغییر می گردد.در هر زمستان تغلیظ گاز دی اکسید کربن در قطبها منجر به کاخش میزان این گاز در اتمسفر می گردد.

قابل ذکر است سیاره مریخ هسته ای آهنی دارد و در سطح این سیاره آهن به میزان زیادی وجود دارد به صورتی که این عنصر با قرار گرفتن در معرض اکسیژن کافی به اکسید آهن که رنگ قرمزی دارد تبدیل می شود و این ترکیب طول موج های سبز و آبی رنگ طیف نوری را جذب و طول موج قرمز رنگ را ساطع می کند. یک ستاره ی دنباله دار یک بدنه ی یخی دارد که شبیه به ستاره است .

دو مورد بعدی، اورانوس و نپتون ، غولهای یخی هستند که عمدتاً از موادی با نقطه ذوب نسبتاً بالا در مقایسه با هیدروژن و هلیوم تشکیل شدهاند که به آنها فرار میگویند ، مانند آب ، آمونیاک و متان . یکی از تعابیر منفی رنگ قرمز در آسیای جنوب شرقی این است که ترحیم نامه ها، به صورت سنتی با جوهر قرمز نوشته می شوند. رنگ قرمز آدرنالین را آزاد می کند و محرک اعصاب و خون است به همین دلیل باعث می شود گردش خون در بدن زیاد شود.

و در مراسم عاشورا رنگ قرمز نماد شهادت می باشد. لکههای کوچک سفید رنگی اطراف این لکهی سیاه به چشم میخوردند که در ارتفاع بالاتری نسبت به خود لکه واقع شده بودند و از خانوادهی ابرهای سیروسی به شمار میرفتند. ایران، جالب است بدانید که براساس این تصویر، غروب خورشید در مریخ تفاوت زیادی با غروب های زمینی و رنگ های گرمی دارد که در این زمان در آسمان رویت می شوند و به جای توناژهای زرد و قرمز شاهد رنگ آبی در آن هستیم.

مریخ چهارمین سیاره منظومه شمسی از خورشید است. 13. مشتری هم حلقه دارد و در واقع سومین سیاره ی منظومه ی شمسیت که مشخص شده حلقه دارد. هم چنین این سیاره می تواند در آینده به عنوان یکی از منابع هلیم-۳ تبدیل شود. با توجه به تحقیقات زیادی که در زمینه دلیل سرخ بودن مریخ صورت گرفته اما هنوز دلیل محکم و قاطعی در این مورد ارائه نشده است. زمین سیارهای است منحصر بفرد ، دارای آب مایع و جوی که قسمت اعظم آن از نیتروژن و اکسیژن تشکیل شده که تداومحیات را ممکن میسازند.

در سطح مریخ، فشار جو عمدتا حدود تنها ۷/۰ کیلوپاسکال یعنی تقریبا ۷/۰ درصد فشار جوی سطح زمین می باشد. این سیاره بسیار نزدیک به ستاره قرار دارد ، اما از آنجا که خورشید آن یک کوتوله قرمز است ، گرمای کمتری از ستاره خود دریافت می کند و درجه حرارت در سطح سیاره بیش از 0 درجه سانتیگراد نیست. در عمق اتمسفر، نسبت هلیوم به هیدروژن شبیه به خورشید است. در ژاپن، رنگ قرمز یک رنگ ملی فراگیر و همه جا حاضر است، و در پرچم کشور دیده می شود. در تصاویر مخابره شده توسط این ربات، سخره های متعددی دیده می شوند اما برای نخستین بار، در روز مریخی نهصد و پنجاه و ششم (یا سول ۹۵۶) که با ۲۶ فروردین ۱۳۹۴ مصادف گردید دوربین مذکور موفق شد عکسی متفاوت از غروب خورشید را در سیاره سرخ بگیرد.

جالب است بدانید که براساس این تصویر، غروب خورشید در مریخ تفاوت زیادی با غروب های زمینی و رنگ های گرمی دارد که در این زمان در آسمان رویت می شوند و به جای توناژهای زرد و قرمز شاهد رنگ آبی در آن هستیم. عکس غروب خورشید در مریخ در فاصله زمانی میان توفان های گرد و غباری گرفته شده که در این سیاره رخ داده اند منتها حتی در آن زمان هم حجم قابل توجهی از غبار در آسمان وجود داشت.

جعبههه را هم واسه برههه دارم. در بعضی شبها که با چشم غیر مسلح به آسمان نگاه می کنید این سیاره را به صورت یک ستاره قرمز رنگ مشاهده خواهید کرد. امروزه خیلی از مخاطبان فکر میکنند بازیهای بقا باید پر از صحنههای خشن، تصمیمات دشوار و کلی خون و خونریزی باشد اما سالها پیش استودیو موجنگ یک بازی سندباکس متفاوت روی استیم منتشر کرد که بسیار سرگرمکننده، رنگارنگ و خلاقانه بود. در سال 1905 پرسیوال لاول ، ستاره شناس آمریکایی نیروی گرانشی را کشف کرد که بر دو سیاره نپتون و پلوتون و اورانوس تاثیر می گذاشت. بیست و دو قمر نامنظم مشتری هنوز بهطور رسمی نامگذاری نشدهاند.گمان میرود قمرهای منظم مشتری از دیسک چرخان سیارهای شکل گرفته باشند؛ حلقهای از گاز و سنگریزه که مشابه دیسک اولیهی سیارهای است.

در این دوره همچنین چندین آتشفشان عظیم فعال بوده اند.به علاوه در این دوره فرسایش سطح توسط آب منجر به شکل گیری شبکه های دره ای در مریخ شده است. در طیف آن ، همچنین متان دود و آب تحت سلطه است. Bayer در اصل مجموعه ای از فیلترهای رنگی است که روی حسگر تشخیص دهنده Mastcam قرار گرفته است. یافته ها حاکی از آن است: رنگ قرمز باعث بالا رفتن تستوسترون می شود، در نتیجه فرد احساس قدرت و تهاجم بیشتری خواهد داشت.به طور مثال ورزشکارانی که از لباس و وسایل قرمز رنگ در مسابقات رزمی استفاده می کنند شانس بیشتری برای برنده شدن نسبت به حرف آبی پوش خود داشتند.

کاوشگر کنجکاوی که در تاریخ ۱۷ اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۱ روی مریخ فرود آمد سال های پر مشغله ای را پشت سر گذاشته است. به عنوان طیف های مختلف رنگ قرمز شناخته می شوند، این رنگ از طیف کم رنگ تا پر رنگ دارای تنوع رنگی بسیار است، که رنگ های پر رنگ و قوی آن نشان دهنده جذابیت شخصیتی در فرد می باشد. در این جهان اسرار شگفت انگیز بسیاری وجود دارد! برای اکسیژن به کپسول و کلی تجهیزات پناه می برند، برای تو هم فقط خیال و تجهیزات خیال نوردی درمون این دل دیگه. به موجب صلح­نامه­ای که در سال 422 میلادی امضا شد، ایرانیان در کشور خود به عیسویان آزادی دینی دادند و رومیان هم همین حق را برای زرتشتیان مقیم بیزانس قائل شدند.

دیدگاهتان را بنویسید