هر آنچه باید بدانید – فرادرس – مجله

این اختلاف فشار باعث ایجاد بادهایی می شود که به مرکز شهر می وزند. دما و رطوبت عوامل شناخته شده ای در بقای ویروسهای سارس، مرس و آنفلوانزا می باشند. با ثبت شدن رنگ حقیقی در برد نزدیک معلوم شد، که سمت مایل به سرخ آن با ته رنگ های زرد و قهوه ای آمیخته است و آسمان آن هم به میزان کم تری همین رنگ را دارد. در Nebulous شما با لمس سلول های کوچک، آن را تصاحب می کنید و آن سلول همرنگ، عضوی از دایره ی شما خواهد شد.بدیهی است که با خوردن آن ها، دایره شما رو به رشد خواهد رفت و بزرگتر و بزرگتر می شود.نکته ای که در روند بازی مستلزم توجه زیادی می باشد، وجود چاله ها یا سیاه چاله های این کهکشان است.اگر با آن ها برخورد کنید، دایره ی شما به چند عضو کوچک تر تقسیم میشود و با خرد شدن آن،تمامی زحماتتان بر باد خواهد رفت.در این سیاره عجیب همه چیز بر طبق قدرت پیش میرود، اگر نخورید، خورده می شوید.حواستان باشد از دست دیگر دایره های بزرگ که قصد تصاحب شما را دارند فرار کنید.هرچند که هرچقدر بزرگتر باشید،سنگین تر می شوید و فرار برایتان سخت تر می شود.

به دنبال این موضوع، تجارت خانهها (Market) و بندرگاهها مناطقی بودند که شما در انها امکان خرید کردن داشتید، همچنین تجار حاضر در این مکان ها، میتوانستند با تمدنهای دیگر ارتباط برقرار کرده و تجارت بپردازند. هر مسیر تجاری سودی مشخص را برایتان به ارمغان میاورد که به محض رسیدن کاروان تجاری به بندر یا تجارتخانه مستقیم به جیبتان واریز میشد، مسیرهای تجاری را برای اولین بار شما تعیین میکردید، اما پس از یک بار، بازی به طورخودکار به تجارت ادامه میداد، یکی از مسائل جالب در رابطه با تجارت این بود که کاروانهای تجاری شما میتوانستند با تجارتخانه و یا بندرگاههای نیروهای دشمن هم ارتباط برقرار کرده و تجارت کنند، اما این نوع تجارت خطراتی مثل حمله نیروهای دشمن به محمولههای تجاری را به همراه داشت.

با وجود این که نمیتوان بهطور دقیق مشخص کرد که سهم هر کدام از این گازها در اثر گلخانهای زمین چقدر است اما بخار آب بین ۳۶٪ تا ۷۰٪، دیاکسید کربن بین ۹٪ تا ۲۶٪، متان بین ۴٪ تا ۹٪ و اوزون حدود ۳٪ تا ۷٪ در فرایند اثر گلخانهای زمین نقش بازی میکنند. به نظر میرسد از نظر تاریخی ابن رشد نخستین کسی است که بین کاربردهای گوناگون این کلمه خلط کرده و اعتقاد به تمایز واقعی بین وجود و ماهیت را به اشتباه به ابن سینا نسبت داده است. طبق اطلاعات به دست آمده، به نظر میرسد که Brotherhood Of Nod مسئول این حمله باشد، به همین دلیل شورای امنیت سازمان ملل به فکر مبارزه با این انجمن افتاده و دست به تشکیل نیرویی بین المللی میزند تا در مقابل Brotherhood Of Nod ایستادگی کند.

خروج از مرکز مدار آن 0.21 است، و این یعنی اینکه فاصلهی آن بین 0.31AU تا 0.47AU تغییر میکند. اندازه پایدار آنها بین 1 تا 5 نانومتر است. هیچ کدام از آنها نمی دانستند که هر دو بر روی سیاره جدیدی کار می کنند. مشتری یک غول گازی است و بزرگترین سیاره در منظومه شمسی محسوب می شود و توفانی عظیم در آن گردش می کند. بنابر اصل ناپایداری کلوین-هلمهولتز هماکنون سالانه حدود ۲ سانتیمتر از قطر مشتری کاسته میشود.

این منطقه شامل بیش از 200 سنگ آسمانی می باشد که قطر آنها بیش از 100 کیلومتر(60 مایل) است. وقایعی که منجر به جنگهایی تاریخی شدند که بسیاری از آنها در بازی بازسازی شدهاند. داستان بازی وقایعی در سال ۲۰۳۵ را روایت میکند. به عنوان مثال، احداث و پایه گذاری یک شهر در مناطقی که فاقد منابع مناسب بودند، به بهانه دور بودن از دیگران و جلوگیری از جنگ، بی شک باعث باخت شما میشد، چرا که کمبود منابع، با بیشتر شدن جمعیت و نیازهای شهر، وقایعی همچون کمبود ارتش، نیروی دفاعی و در انتها نابود شدن تمدنی باستانی را موجب میشد.

این دما، پایینترین دمای سطحی شناختهشده در منظومه شمسی است.پلوتون این سیاره در مدارهایی غیرعادی به دور خورشید میچرخد. زمانی که به سیاره های بزرگ تر می رسیم، اندازه گیری طول روز در آن ها سخت تر می شود. در زمان رسوبی، طلا را می توا ن در رگه ها، پوسته ها یا ذرات خاک که با فرسایش به دست می آید، جستجو کرد. گیم پلی، به سبک بازیهای استراتژیک همزمان در جمع اوری منابع، کنترل آن ها، ساخت یک ناوگان فضایی و سپس حمله به دشمن و دستیابی به اهداف مشخص شده خلاصه میشود. یکی از اهداف اصلی مریخنورد استقامت جستجوی نشانههایی از حیات باستانی در سیاره سرخ است.

در جو آن هیدروژنبه شکل H2 و ۱۲ درصد هلیوم و ۲ درصد متان وجود دارد اما از آنجایی که متان به شدت نور قرمز را جذب میکند این سیاره به رنگ آبی مایل به سبز دیده میشود. گاز متان اطراف آن باعث رنگ های آبی و سبز در آن شده است. عصر پادشاهان، یکی از ان عناوینی است که فراموش کردنش برای ما ایرانیها کار سختی است. در همین بین، محفلی مخفی و باستانی با نام Brotherhood Of Nod مدعی میشود که راه استفاه از این ماده را یافته و میتواند با استفاده از ان به پیشرفت علم و تکنولوژی کمک کند.

در طول روز درجه حرارت در سطح عطارد میتواند به 430 درجه سانتیگراد (800 درجه فارنهایت) برسد. همچنین ویژگیهای که در «التفهیم» برای عطارد بیان شد با بخشی از داستان هماهنگ است. گیم پلی جذاب و دوست داشتنی و البته اعتیاد آور سری، در کنار بخش تکنفره غنی و جذاب، حالتهای مختلف بازی، و همچنین بهبودهای عظیمی که بازی نسبت به نسخه قبلی خود داشت، باعث شد که این عنوان موفق به فروش دومیلیون کپی شود و بازخورهایی مثبت را از سوی منتقدان و مخاطبان دریافت کند. در این بخش علاوه بر فعالیتهای سیاسی، مانند فرستادن جاسوس یا قاتل به شهر دشمن، فرستادن دیپلمات برای مصالحه و مذاکره، باید شهرها را کنترل کرده و سلامت و شادی مردم را در کنار قدرت بخشیدن به ارتش خودتان حفظ میکردید.

Age of Empires II بر روی ساخت و احداث شهرها متمرکز بود، بازیکنان همانند هر بازی دیگری در سبک استراتژی همزمان، با جمع اوری منابع اقدام به گسترش شهرها و سپس ساخت ارتش میکردند و در نهایت با حمله کردن به دشمنان انها را شکست میدادند، اما موضوع مهم در رابطه با Age of Empires II وجود تجارت در بازی بود. گیم پلی بازی به دو بخش متفاوت تقسیم میشود، در حالت عادی، بازی به مانند عناوین نوبتی، نقشه بزرگی را در اختیارتان قرار میدهد، فعالیتهای سیاسی، ساخت و پیشرفت شهر و همچنین حرکات ارتش شما در این حالت کنترل میشود.

Homeworld، ساخته زیبای استدیو Relic Entertainmen به علت ساختار پیوسته مراحل بخش یکنفره، فضای سه بعدی و گرافیک چشم نواز بازی در خلق فضا مورد ستایش منتقدان قرار گرفت، به عقیده بسیاری از منتقدان، Homeworld و ساختار پیوسته مراحلش در کنار محیط کاملاً سه بعدی، انقلابی در سبک استراتژی همزمان ایجاد کردند. بخش داستانی به طور خاص توسط فیلمهای کوتاهی که به عنوان میان پرده نمایش داده میشوند روایت میشود، این فیلمهای زیبا، توسط دست اندر کاران استدیو Westwood تهیه و حتی بازی شده اند و در این میان، فقط یک بازیگر حرفهای، یعنی Joseph D. Kucan، نقش فرمانده نیروهای Brotherhood Of Nod را برعهده دارد.

همچنین نسخه اصلی بازی در سال ۱۹۹۵ بخش چندنفرهای را شامل میشد که از ۴ نفر به طور همزمان پشتیبانی میکرد. بازی وقایع تاریخی مهمی در سالهای پایانی جمهوری رم و سالهای ابتدایی آغاز امپراطوری روم را شامل میشود. همچنین همچون بازی کهن شطرنج، در Rise of Nations برنامه ریزی و اینده نگری نقش بسیار مهمی داشت، چرا که یک حرکت اشتباه در مراحل ابتدایی بازی میتوانست عواقبی جبران ناپذیر در سالهای بعدی و دورههای تاریخی بعدی داشته باشد. Rise of Nations توسط یکی از خالقان اصلی Civilization ۲ یعنی آقای Brian Reynolds طراحی و ساخته شد، حضور Brian Reynolds وجود شباهتهای بسیار این عنوان با سری دوست داشتنی تمدن را توضیح میدهد، اما نکته مهم این است که آقای رینولدز توانست المانهای اصلی یک بازی کاملاً نوبتی، مثل قلمرو، اصطحلاک، ساخت عجایب، مبارزات مبتنی بر شرایط زمین و گذر زمان را در قالب یک بازی همزمان بهینه سازی کند.

دیدگاهتان را بنویسید