۳۱ مورد از زیباترین تصاویر زمین از فضا

پژوهشگران خاک به دست آمده از بخشی نزدیک قطب شمال بهرام را با کمی خاک باغچه زمینی هم سنجی کردند و به این نتیجه رسیدند که خاک بهرام برای رشد گیاهانی چون مارچوبه مناسب است. این دوربین همچنین تصاویر را در طولموجهای نزدیک فروسرخ جمعآوری کرده که به پژوهشگران در یادگیری کانیشناسیمریخ کمک میکند. علاوه بر این، تصاویر ماهوارهای که از سنگریزهها در سطح این سیاره تهیه شده بود، نشان میداد روزی در این سیاره جریان آب وجود داشته است. با مطالعه تصاویر تهیه شده توسط مریخنورد ازسنگهای بازالتی و تیره سطح مریخ، گمانهزنیهایی از پوشیده بودن این سیاره از آب در سالهای دور به میان آمد.

زمانی در گذشته های خیلی دور، ناهید احتمالاً اقیانوس های آب داشته است اما از بین رفته اند. اما آنچه حائز اهمیت است توجه به این نکته میباشد که فاصله دو سیاره در مقابلههای نزدیک الزاما یکی نیست و به همین دلیل است که نزدیکترین مقابلهها (مانند آنچه در ۲۷ آگوست سال ۲۰۰۳ رخ داد) در فواصل زمانی بسیار طولانی رخ میدهند. عکس این مطلب در مقابلههای دور صادق است چرا که این نوع مقابلهها در صورت فلکی شیرو در ماه بهمن و اسفند رخ میدهند، در نتیجه از نیمکره شمالی زمین بهتر دیده میشوند.

در این هنگام بهرام در جنوب استوای سماوی قرار دارد و بنابراین این نوع مقابلهها از عرضهای جغرافیاییجنوبی زمین بهتر مشاهده میشوند. به این ترتیب اگر روی استوای بهرام باشید، دمای سطح ۲۰ درجه سلیسیوس و دمای اطراف سر شما صفر درجهاست. گروه کمی از دانشمندان معتقدند که افزایش گاز های گلخانه ای عامل اصلی این افزایش دما نیست بلکه افزایش انرژی تابیده شده از خورشید عامل اصلی می باشد.اما بیشتر کارشناسان هواشناسی تاثیر این عامل را در روند افزایش دمای عمومی کره زمین بسیار ناچیز می دانند.

باید توجه داشت كه آب كشف شده خالص نیست و نوعی نمك موجود در آن باعث میشود كه این آب بتواند در دمای معمول ۵۰ درجه سلیوس زیر صفر مریخ جاری باشد. فشار شدید بر متان، منجر به تجزیه مولکولها و آزادسازی کربن میشود. بنابراین گاهی به صورت قرص کامل و گاهی مانند هلال باریک دیده میشود. در حالی که حفرههای دیگر دستخوش تخریب قابل توجهی نشدهاند و یا آنکه تقریبا بطور کامل از نظر محو شدهاند. هنگامی که ناهید در طرف مقابل خورشید قرار دارد در مرحله کامل است، در حالی که وقتی بین زمین و خورشید قرار دارد در مرحله جدید ظاهر می شود.

در حالی که در جو بهرام (مریخ) ۹۵ درصد دی اکسید کربن، ۳ درصد نیتروژن، ۱٫۶ درصد آرگون و فقط مقدار ناچیز اکسیژن و آب وجود دارد. بیش از ۵ دهه پیش، فضانورد جان گلن (John Glenn) به عنوان اولین فضانورد آمریکایی که از جو زمین خارج شد، این تصویر را از شبهجزیره فلوریدا آمریکا ثبت کرد. در سال 1610 گالیله 4 قمر بزرگ این سیاره را کشف کرد که به عنوان قمرهای گالیلهای شناخته میشوند. زحل آخرین سیارهای است که نمی توان تاریخ کشف آن را مشخص کرد اما به نظر می رسد که اولین بار توسط آشوریان ثبت شده است.

6چرا امیرکبیر مدرسه دارالفنون را تأسیس کرد ؟ ناسا در حال حاضر پنج فضاپیمای کاربردی را در اطراف و روی سیاره مریخ دارد: کاوشگرهای فرصت و کنجکاوی که به ترتیب در سالهای ۲۰۰۴ و ۲۰۱۲ در مریخ فرود آمدند و مدارگردهای اودیسه مریخ، MRO و ماون که در مدار سیاره سرخ گردش میکنند. در این میان تعداد قمرهای منظومه شمسی بسیار زیاد است و این رقم به دلیل پیشرفتهای فنآورانه و افزایش قدرت تلسکوپها دائم در حال افزایش است. این سیاره در حال چرخش به دور ستاره تی گاردن در منطقه قابل سکونت قرار دارد و تا جولای 2019 این بزرگ ترین سیاره قابل سکونت بر پایه شاخص تشابه زمین است که کشف شده است.

اطلاعات به ثبت رسیده توسط این نورسنج به زمین ارسال میشوند و سپس به منظور کشف نوسانات نوری که به واسطه عبور سیارههایی از مقابل ستارههای میزبان ایجاد شدهاند، مورد تجزیه و تحلیل قرار میگیرند. البته ناگفته نماند که روشهای فعلی کشف سیارات فرا خورشیدی هنوز محدودیتهای زیادی دارد. از نظر ماکس و برسه نوع اقتدار ( سنتی ،کاریزماتیک و قانونی ) وجود دارد . 3.در بررسی ساخت ها و روابط اجتماعی در جامعه مدرن ، اقتدار مورد توجه قرار گرفت .

مسئله اصلی مورد علاقه او برتری جویی است که اشاره به نوعی اقتدار با دوام و منسجم دارد .اندیشه لوکاچ نیز موجب ارتباط بین اندیشه ماکس وبر و مارکس در تفسیر جامعه جدید شد . منظومهای ستارهای است که در فاصلهی 1300 سال نوری از زمین در صورت فلکی شکارچی قرار دارد. نوری که از خورشید به مریخ میرسد نصف نوری است که زمین دریافت میکند، اما روز مریخی چهل دقیقه طولانیتر از روز زمینی است. به دلیل چرخش آهسته در محور خودش، 243 روز زمینی طول می کشد تا یک چرخش را انجام دهد و یک روز را سپری کند و 225 روز طول میکشد تا 1 سال را سپری کند و یک سال را سپری کند!

به طور کلی ، نظریه انتقادی مکتب فرانکفورت به دیدگاه اقتصادی تک بعدی مارکس انتقاد می کند و پیوند مارکسیسم و فرویدیسم را لازم می شمرد .(هیچ فردی ذاتاً خوب یا بد نیست) و آن دو را در یک کلیت می داند . اولین شرط خلق این دنیای جدید ، این است که ما باید از ظرایط موجودمان انتقاد کنیم . در شهربازی ربوکیدز کودکان با انجام بازیهای تعاملی و رباتیکی دنیای متفاوتی از بازی را تجربه میکنند و با جهان فناوری آشنا میشوند. عكسهایی از مریخ به زمین رسیده بود كه در آنها به طور واضح دیده می شد که رگه های تیره روی یک سرازیری مریخ چگونه با فصل ها تغییر میکنند.

در اوت ۲۰۰۸، کاوشگر فینیکس با انجام آزمایشها ساده شیمیایی، مثل آمیختن آب زمین با خاک بهرام، با هدف آشکارساختن pH خاک بهرام، نشانههایی از نمک پرکلراتپیدا کرد، که این موضوع تئوری دانشمندان بسیاری را که ادعا کرده بودند خاک بهرام به طور چشمگیری دارای ویژگی بازی است، تایید میکرد. نخستین مدیر موسسه اجتماعی فرانکفورت ، کارل گرونبرگ بود که مقام خود را در دانشگاه وین رها کرده و در فرانکفورت ، کرسی اقتصاد و علوم اجتماعی را به دست آورد. دفعه بعدی که این دو سیاره بسیار نزدیک به هم در آسمان زمین ظاهر میشوند، مارس ۲۰۸۰ خواهد بود.

به نظر می رسد که دارای جمجمه و موهای بسیار بلندی است. اما در این کتاب سیاره پاندورا مرموز بیش از یک منحصر به فرد شیطانی به نظر می رسد. ایا رتبه بندی اعتباری شما بنا به دلایلی که خارج از کنترل به نظر می رسد بد است؟ بنابراین، پلوتون می تواند به عنوان پاسخی برای این سوال باشد: قبلاً یک سیاره در نظر گرفته می شد، اما اکنون اینطور نیست. بازدید از این غارهای یخی برای عموم مردم امکانپذیر است و مردم میتوانند در تابستان به دیدن این غارهای یخی بروند. اورانوس نیز حلقه هایی دارد، اگرچه دیدن آنها دشوارتر است.

دیدگاهتان را بنویسید