2) دانش ما از دیگر سیارات

برای کامل کردن این جملات ، چهار جمله دیگر پیشنهاد شده است. 22 آیا میتوان مطمئن بود که آواهای او نشانهای برای چیزی است که احیاناً مدنظرش بودهاست؟ نخستین هدف این فضاپیما کشف حیات در سطح سیاره مریخ بود. همچنین بازیکنان میتوانند به عنوان شورا در یک یا چند سیاره نامزد شوند. تخمین سهم هر یک از منابع صحرایی تولید گرد و غبار در اطراف ایران برغلظت PM10اندازهگیری شده در ایستگاه های سنجش آلودگی شهر تهران توسط گیوه چی (18) نشان داد که در دوره مورد مطالعه عمده گرد و غبار تهران از صحاری عراق و سوریه وارد شده است، به طوری که صحاری شمال عراق وشرق سوریه به ترتیب 55%و30% گرد و غبار وارده به تهران را به خود اختصاص می دهند (19). از نتایج جالب توجه در شناسایی خاستگاه های تولید طوفان های گرد و غبار در خاورمیانه با بهره گیری از سنجش از دور توسط کریمی و همکاران (20) آن است که بیش ترین سهم تولید طوفان گرد و غبار برای کشورهای عراق، سوریه، عربستان سعودی، ایران، اردن و ترکیه می باشد که کشورهای عراق و سوریه بیش ترین سهم را دارا می باشند.

سفینه های فضایی برای جلوگیری از پرتاب بیش از حد آن، باید برای ورود به مدار سیاره جدید نیز کندتر شوند. جو آن 200 مرتبه از جو زمین رقیق تر است و فشار این جو رقیق حدود پنج میلی بار است(فشار جو زمین بیش از 1000 میلی بار است).هسته سیاره بصورت ترکیبی از آهن وسیلیسیم وجنس جبه نیز از سیلیسیم می باشد. این سیاره بیش از ۱۰۰ قمر دارد که ۶۹ تای آن ثبت رسمی شده است. این سیاره ی نشسته در حاشیه های متعلق به جای دیگری در آسمان ها، به شما فرمان می دهد (و بله، مریخ ارتش را حکومت می کند) بایستید، دیده شوید و کارها را به انجام برسانید.

این امر همچنین به پیشرفت های فن آوری سیستم های پیشرانه بستگی دارد. این یافته در آن زمان توجه رسانهها را به خود جلب کرد اما مطالعات بعدی این ایده را رد کرد. عملا، این بدان معنی است که شما فقط زمانی می توانید سفر خود را شروع کنید که زمین و مریخ به درستی در یک صف قرار بگیرند. هستهی بیرونی، که حدود 31% از جرم زمین را به خود اختصاص داده، لایهای است داغ و رسانای الکتریکی از آهن و نیکل مایع؛ و حرکات همرفتی در آن بهوقوع میپیوندد.

دو حلقهی ضعیف بیرونی، طبیعتی نسبتاً یکپارچه دارند. بعداً دو حلقه دیگر کشف شد . اما آنها در سال 1892 میلادی قمر پنجم مشتری و در سال 1898 میلادی قمر نهم سیاره زحل را کشف کردند. برای تعیین مدت زمان رسیدن به مریخ، ابتدا باید فاصله دو سیاره را بدانیم. البته باید در نظر داشت احتمالا آنچه امروز از این سیاره میبینیم بازمانده شرایط آشوبناک دوران شکلگیری آن است. سیاره ی سرخ همانند زمین، یخهای قطبی، درههای عمیق، کوه، غبار، طوفان و فصل دارد.

سیاره سرخ از زمین کوچکتر است و جاذبه ی سطحی کمتری نسبت به زمین، جایی که آن را خانه مینامیم دارد. مانند پرتاب دارت به سمت هدف در حال حرکت، آنها باید محاسبه کنند که هنگام رسیدن فضاپیما، این سیاره کجا خواهد بود، نه هنگام ترک زمین، کجاست. جو این سیاره لایههای زیادی با دماهای مختلف دارد. از سوی دیگر اگر خوب به بدن خود برسید، بازی مزد تلاش شما را با شخصیتی قدرتمندتر، سریعتر و منعطفتر میدهد. بین سالهای 1963 تا 1974 میلادی کاوشگرهای بسیاری از طرف روسها و آمریکایی ها به سوی سیاره مریخ فرستاده شدند و تعدادی از این کاوشگرها در انجام ماموریت خود ناکام ماندند و تعدادی دیگر توانستند ماموریت خود را با موفقیت انجام دهند.

در کل سیاره ها رو میتونیم اصلی ترین زیر بنای این بازی بدونیم. همه اینها در اواخر دهه 1990 زمانی که ستاره شناسان در مورد اینکه آیا پلوتو واقعاً یک سیاره است یا خیر، تغییر کرد. اعداد همچنین فرض می کنند که این دو سیاره در یک فاصله ثابت باقی می مانند. این سیاره همسایه بعدی زمین است که گاهی به ما نزدیک می شود و به حدود ۵۸ میلیون کیلومتری ما می رسد و گاهی در آن سوی خورشید به فاصله ۴۰۳ میلیون کیلومتری از ما قرار می گیرد. به گزارش سان؛ اسکات سی وارینگ، کارشناس خودخوانده، میگوید این عکس یک موجود بیگانه صورتی رنگ را نشان میدهد که مریخ نورد ناسا آن را فاصلهای نزدیک ثبت کرده است.

این کوه نزدیک به ۲۲ کیلومتر ارتفاع و قطری در حدود ۶۰۰ کیلومتر دارد. ۲- مریخ بلندترین کوه ها را در بین سیارات منظومه شمسی داراست! از این رو آن ها را سیارات سنگی می نامند کره ی زمین یکی از آن هاست . 2. داخل ناهید هسته ای آهنی داشته و جبه ی صخره ای ذوب شده دارد یعنی ترکیب داخلی آن شبیه ترکیب داخلی زمین است. یعنی وقتی یک کاوشگر از زمین پرتاب می شود در حالی که دو سیاره در نزدیکترین فاصله قرار دارند، مریخ در طی 39 روزی که برای کاوشگر طول کشید، همان فاصله را خواهد داشت.

اما برخلاف زهره یا هر سیاره دیگر، استوای آن تقریباً با زاویه عمود از مدار خود قرار دارد – یعنی درواقع از پهلو به دور خود میچرخد. ابرهای نازک هم %70 از نور خورشید را به فضا منعکس می کند و همین امر باعث می شود که زهره درخشانترین سیاره در آسمان زمین باشد حتی درخشانتر از ماه! البته دانشمندان بر این عقیده اند که ممکن است این آتشفشان هنوز هم فعال باشد.

میکروفسیل ها(فسیل هایی بسیار ریز) از ساختار باکتری شکل اولیه را درون سنگ مریخی یافته اند.نتایج کار این گروه هنوز بطور قطعی اثبات نشده است.سن این شهابسنگها کمتر از 2 میلیارد سال تخمین زده شده است.ترکیب ساختمانی آنها نشاندهنده این است که در جریانات بازالتی مواد مذاب یا lava ودر نتیجه فعالیت آتش فشانی شکل گرفته اند.این شهاب سنگها در سه گروه با نامهای شرگوتیت(Sherogottites) ناخلایت وچاسییگنی(Chassigny)یا SNC .کشف گاز حبس شده درون این شهابسنگها یکی از نشانها های مریخی بودن آنها به حساب می آید.ترکیب ایزوتوپیک این سنگها تشابه بسیار زیادی با ترکیب جو مریخ دارد.

به مهمانی ها و جشن های متعددی دعوت شده و دوستان جدیدی پیدا خواهید نمود. درست است که افزایش دره ها در مناطق اولیه و بسیار ترک خورده مریخ به مناطقی هدایت می شود که مدتی است در 5/0 میلیارد اول ، رودخانه های مریخ مدتها پیش قلمداد می شوند. بعد ها مشاهدات ویلیام هرشل این کشف را تایید کرد و مشخص شد که نواحی سفید رنگ در واقع پوششهای قطبی مریخ اند.

احتمالا گرانش یا جاذبه سیاره زحل این قطعات را کنار هم جمع کرده و به مرور زمان این حلقه ها بوجود آمده اند. از جهاتی هم شبیه زمین است و یک شبانه روز آن حدود۲۴ ساعت و۴۳ دقیقه طول می کشد.اگر هرشب در یک ساعت خاص مریخ را رصد کنید حدود ۳۳ شب وقت لازم است تا بتوانید کل سیاره را رصد کنید. این سیاره ظاهرا اولین سیاره ای با آب و هوای زمین مانند و مناسب برای وجود انسان بوده است. بنابراین این محیط اطراف ما شب و روز، جاذبه زمین و غیره هر یک به طور کل بر روی خلق و خوی، اعمال و رفتار انسان تاثیر میگذارد.

ولی به طور متوسط 228 میلیون کیلومتر از خورشید فاصله دارد. در ژوئن ۲۰۱۷، هنگامی که وب سایت او به طور مرموزی برای مدت کوتاهی بسته شد، طرفداران او شوکه شدند. این سایت به سرعت به یکی از محبوبترین سایتها برای علاقهمندان به بشقاب پرندهها تبدیل شد. سرعت گریز از سطح آن 5 کیلومتر بر ثانیه است. این سیاره در یک مدار بیضی شکل و با سرعتی حدود 1/24 کیلومتر در ثانیه به دور خورشید می چرخد که اوج یا دورترین فاصله آن از خورشید 2۵۸ میلیون کیلومتر و در حضیض یانزدیکترین فاصله ۲۰۸ میلیون کیلومتر از خورشید فاصله می گیرد.

نور با سرعت تقریبی 186282 مایل در ثانیه (299،792 کیلومتر در ثانیه) حرکت می کند. بهترین زمان رصد مریخ زمانی است که با زمین در حالت مقابله باشد در این وضعیت فاصله بین دو جرم به حداقل رسیده ومی توان عوارض سطحی سیاره را با تلسکوپهای آماتوری نیز مشاهده کرد.این وضعیت هر ۲۶ ماه یکبار تکرار می شود و۳ ماه قبل و۳ ماه بعد ازاین تاریخ است که سیاره ارزش رصد کردن پیدا می کند ودر بقیه روزها اندازه آن بسیارکوچک است.

چیزی که این سیاره را بسیار خاص کرده این است که اندازه این سیاره تغییر میکند. و این بسیار جذاب است. خورشید در مرکز همه مدارهای این نه سیاره واقع شده است. طبق وب سایت مرکز پرواز فضایی ناسا گودارد، آرایش مناسب برای پرتاب به مریخ تقریباً در عرض 9 ماه شما را به این سیاره می رساند. ماه گذشته، وارینگ ادعا کرد که شواهدی از یک پایگاه عظیم بیگانگان در مریخ کشف کرده که ناسا نمیخواهد مردم چیزی درباره آن بدانند. درواقع سیاره کشف شده با نام قنطورس ب نیز بسیار بزرگ است.

از ویژگیهای خاص مریخ، داشتن دومین قله بلند منظومه شمسی است؛ این قله که المپوس مونز نام دارد، یک آتشفشان فعال است. این سیاره در زبان انگلیسی با نام Venus شناخته میشود. فاصله مریخ تا زمین به موقعیت هر دو سیاره در مدار خود بستگی دارد. شما باید از قبل برنامه ریزی کنید تا مطمئن شوید تا زمان رسیدن به فاصله مدار مریخ، مریخ جایی است که شما به آن نیاز دارید!

دیدگاهتان را بنویسید