CPH Theory نظریه سی پی اچ

سازگاری با گرانش صفر در بهترین حالت دشوار و در بدترین حالت ناتوان کننده است. تکنیکهای غیرفعال خورشیدی شامل جهتدهی ساختمان به سمت خورشید، انتخاب موادی با جرم حرارتی مطلوب یا دارای خصوصیات پراکندگی نور و طراحی فضاهایی است که بهطور طبیعی هوا را به گردش درمیآورند. وقتی زیستگاه طبیعی گیاهان و جانوران تخریب شود. آیا تا حالا توجه کردهاید که وقتی یک وسیله آهنی در معرض هوا یا در جای مرطوب قرار میگیرد، چه اتفاقی برای آن میافتد؟ فشار بادهای خورشیدی این میدان ضعیف را در جهت مقابل به خورشید بسیار فشرده کرده و در پشت آن بسیار گسترانده است.

اورانوس متمایل به پهلوی خود است .ستاره شناسان گمان می کنند که احتمالا یک شی بزرگ به شدت به این سیاره برخورد کرده و سبب تمایل بیشتر آن به یک سمت شده است . محل اصابت این برخورد عظیم که امروزه رشته کوههای بلند و مدوری آن را احاطه کرده که به حوضه کالوریس به قطر 1300 کیلومتر شهرت یافته است. با این حال، مشاهدهی سطح سیارهی زهره از میانهی فضا کار دشواری است؛ چرا که جو متراکم و ابرهای اسیدی ضخیم، اطراف آن را احاطه کردهاند. حرکت اجرام در کهکشان ما تصادفی نیست بلکه از یک الگوی چرخشی پیروی می کند، درست مانند دیگر کهکشان های مارپیچی.

این لکهی سیاه مانند لکهی سرخ مشتری سیستم توفانی پرفشاری بود که ابعادی برابر با زمین داشت و با سرعت زیادی در مخالف جهت چرخش سیاره حرکت میکرد. سرعت این سیاره بسیار سریع بوده بطوریکه با سرعتی بیش از 36,000 کیلومتر در ساعت به دور خود می چرخد. به غیر از این کمربند، کمربندهای دیگری نیز موازی با آن به شکل لایه های پوست پیاز کره را در بر گرفته اند. در خصوص پیدایش جهان و چگونه به وجود آمدن زمین و آسمانها وخلقت انسانها و تمامی موجوداتی که در زمین و کره های بیشمارجهان هستی وجود دارند، در اعتقاد و باور ادیان گذشته چون یهودیان ، مصیحیان و مسلمانان بطور خلاصه و اشاره ای چیزهایی آمده است.

و اینکه آنها تنها انسانهای باقی مانده در جهان هستند. همچنین آشکارسازی اتان در جوّ نپتون بر تفاوت اندک میان دو سیاره افزوده است اما بزرگترین تفاوت این دو سیارهی دوقلو در بازتاب گرمای اضافی حدود ۲٫۵ برابر میزان دریافتی ازخورشید در نپتون است که نمونهی آن در مشتری و زحل دیده میشود و بر طبق نظریهای یکسان در مورد هر سه سیارهی این بازتاب اضافی گرما، ناشی از گرمای بهجای مانده در دوران اولیهی شکلگیری است. این قمر از این جهت منحصربهفرد است که تنها قمر نزدیک به سیاره است که حرکت معکوس (در جهت عقربههای ساعت) دارد؛ همچنین با ۳۵۴ هزار کیلومتر فاصله از نپتون تقریباً هم اندازهی فاصلهی ماه از زمین است که تقریباً هر شش روز یک بار به دور نپتون میچرخد.

فاطمه فخرایی فرد در گفتوگو با خبرنگار ایمنا، اظهار کرد: جمعه -۱۴ آبانماه- ساعت ۰۰:۴۵ ماه از نزدیک خورشید عبور میکند و برای چند روز در نور درخشان خورشید محو میشود، یگانه قمر سیاره ما در حرکت مداری خود به دور زمین هر چهار هفته یک بار مسیر خود را کامل میکند و در نتیجه فازهای آن از ماه نو تا ربع اول، ماه کامل و ربع آخر تغییر میکند و هر ۲۹ و نیم روز یک بار به ماه نو بر میگردد. جو آن کاملاً شبیه جو کره مشتری بوده ولی به علت داشتن فاصله بیشتر از خورشید، درجه حرارت آن حداقل صد درجه کمتر از مشتری است، بنابراین گاز آمونیاک موجود در جو آن منجمد می شود و بدین دلیل است که بسیاری از ابرهای زحل را همان آمونیاک های منجمد تشکیل می دهند.

درجه برودت مشتری به حدی است که (130 درجه) گاز آمونیاک موجود در جو آن حداقل به صورت مایع در می آید. و حالا سایتی به نام iPet برای اولین بار امکان میدهد که به صورت آنلاین با یک حیوان خانگی واقعی بازی کنید. شاید مجبور شوید چند لحظه مکث کنید و دوباره چیزهای اطرافتان را ارزیابی کنید. زحل، دومین کوتاهترین روز را در منظومه شمسی دارد. نام مشتري را از روي نام اساطیر قدیمی رومی گرفته اند، مشتري بزرگترين سياره در منظومه شمسي است. ۳۱. البته تقسیمبندیهای دیگری نیز وجود دارد که با مبنا قرار دادن معیاری متفاوت، این تقریر از تکانگاری نوع (ب) را نوعی دوگانهانگاری بشمار آوردهاند.

شباهتها دیگری نیز وجود دارد که در ادامه به آنها اشاره میکنیم. «گایاتری ویوانات» یکی از نویسندگان این مقاله، دانشجوی دکترا در دانشگاه استکهلم توضیح میدهد: «سیاره قنطورس ب یک دنیای کاملا بیگانه با محیطی است که ما اینجا بر روی زمین و منظومه شمسی مشاهده یا تجربه میکنیم. این مقابله از موقعیت رصدخانه لارستان بین ساعات ۱۸:۴۲ تا ۰۴:۳۰ قابل رصد است، حدود ساعت ۲۳:۳۶ در وضعیتی با ۷۷ درجه بالاتر از افق جنوبی به بالاترین نقطه خود در آسمان میرسد. اگه مطالعه کرده باشید متوجه میشید که ما هفت آسمان داریم..

مطالعه ریزساختار پودرها و پوشش ها از طریق میکروسکوپ الکترونی روبشی گسیل مغناطیسی(FE-SEM) مجهز به آنالیز عنصری(EDS) و همچنین آنالیزهای پراش پرتوایکس(XRD) انجام گرفت. پس از عنوان سیاره محروم شد. وی افزود: اورانوس هفتمین سیاره نسبت به خورشید است، این سیاره با چشم غیر مسلح به هیچ عنوان دیده نمیشود و در سال ۱۷۸۱ میلادی توسط ویلیام هرشل، اخترشناس انگلیسی، کشف شد. آدامز در کمبریج ناکام ماند اما خوشبختانه درخواست لووریه با پاسخ مثبت «گرتفرید گـاله» در رصدخانه برلین مواجه شد و گـاله در نخستین شب جستوجو موفق به یافتن سیارهی مفروض شد و آنرا در محدودهای با اختلاف حدود یک درجهی قوسی نسبت به موضع محاسبه شده به دام انداخت که بیشک یکی از هیجانانگیزترین لحظات در تاریخ ستارهشناسی به شمار میرود.

این سیاره در مدت 248 سال و 54 روز یکبار به دور خورشید می گردد و برخی از دانشمندان سیاره شارون را قمر پلوتو می دانند. دانشمندان از صدها سال در حال تحقیق روی این مسئله هستند و به این نتیجه رسیده اند که زحل از ابتدا با حلقه به دنیا نیامده است بلکه میلیون ها سال قبل سیاره زحل هم مثل بسیاری از سیاره های دیگر هیچ حلقه ای دور خودش نداشته است. این سیاره چند میلیون سال پس از تولد خورشید به وجود آمده است.

دورترین سیاره منظومه شمسی از خورشید به فاصله تقریبی 5,920,000,000 کیلومتر (3,679,000,000 مایل) می باشد. سومین سیاره بزرگ منظومه شمسی است (قطر حدود 54,000 کیلومتر) که در فاصله 4,495,000,000 کیلومتری (2,793,500,000 مایل) خورشید قرار گرفته است. دمای سیارات در منظومه شمسی به ساختار و فاصله آنها از خورشید بستگی دارد. 2- مدار زهره دایره است(خروج از مرکز 0.007).تصویر مدار آن بر کره آسمان بیضی بسیار کشیده ای نزدیک به خط مستقیم است.چنین به نظر می رسد که زهره بر این خط به شرق و غرب خورشید نوسان می کند. برهان بر له این تمایز، آن گونه که ابتدا ابن سینا (1403 ه.ق.) آن را اقامه کرد و بعدها توسط کانت (A7/B11) تکرار شد، ساده و در عین حال قانع کننده است: مفهوم ماهیت بما هو ماهیت شامل مفهوم وجود نیست، به گونه ای که با تجزیه و تحلیل مفاهیم ماهوی و خرد کردن آن به اجزای تشکیل دهنده اش هیچ گاه به مفهوم وجود نمیرسیم.

دیدگاهتان را بنویسید