Microalgal Biodiversity As A Biotechnology And Environmental Potential

آلودگی هوا به تنهایی روزانه منجر به مرگ 30 نفر در شهر تهران (13) به عنوان بزرگ ترین قطب صنعتی و تجاری کشور و یکی از کلان شهرهای بزرگ دنیا می شود. در ابتدا، از داده های آلودگی هوا سازمان کنترل کیفیت هوا برای شهر تهران با توجه به این نکته که ایستگاه ها در مناطق گوناگون قرار گرفته اند و از این جهت که نماینده ی مناسبی برای آلودگی هوا باشند، برای دوره آماری 2008 الی 2012 انتخاب گردیدند. اگرچه کلاسیک های جدید این دیدگاه را مورد نقد قرار داده و معتقدند که طبیعت به گونه ای طراحی شده که در صورت بروز هرگونه نقصانی در آن، دست به ترمیم و اصلاح خود می زند، اما اکنون شرایط بحرانی زیست محیطی کره زمین بار دیگر ما را به سمت توجه به دیدگاه های گروه نخست رهنمون می سازد.

به فراخور پیچیده تر شدن مفهوم تهدید، اهمیت تعریف امنیت در بعد نظامی فروکاست و به همان میزان بر اهمیت امنیت در حوزه های فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و زیست محیطی افزوده شد. دمای سطحی عطارد میتواند به °۴۳۰ سانتیگراد برسد. دمای این سیاره در بازهای است که میتواند آب مایع روی سطح آن وجود داشته باشد، در نتیجه این سیاره در کمربند حیات ستارهاش قرار دارد. دمای این سیاره بسیار داغ است به طوری که سطح درخشان آن مانند قطعه آهنی است که به تازگی از کوره آهنگری درآمده است. دانشمندان بر این باورند که زندگی برروی تایتان امکانپذیر است ولی نه به شکل حیاتی که در زمین جاری است.

امروزه امنیت، صلح و ثبات در همه زمینه ها برای همه انسانها ، امری لازم و حیاتی محسوب می شوند. اگر اصل آتش و رنگ سرخ به انسان فرافکنده شود، رمز یک اصل متعالی در قلمرو کیهانی است؛ زیرا بنا بر آن، عمل سرخ مرحلة ازدواج کیمیایی نهایی است و بسیاری از پدیدة هستی با همدیگر متّحد می شوند. آن شش پاره به اندازۀ خونیرس است» (فرنبغ دادگی، 1369). خونیرث مهمترین اقلیمها است که در مرکز عالم قرار دارد و آن سرزمین ایرانیان است که همۀ (گونه) نیکی در آن بیش آفریده شده (همان).

ویلیام هنری پیکرینگ در سال ۱۸۹۹ قمر فوبه را کشف کرد که قمری نامنظم است و کاملا هماهنگ با زحل و دیگر قمرهای آن نمیچرخد. این جو علاوه بر هیدروژن و هلیوم شامل مقدار کمی مواد دیگر است . ظرف چند ساعت به عمق ۳۰ هزار کیلومتری میرسید و در اقیانوسی از هیدروژن و هلیوم فلزی فرو میرین. این ریزجلبـک، اولین بار به منظــور کشت آزمایشــی انبـوه، در بوستون آمریکا مورد آزمایش قرار گرفت و بعدها کشت آن در اسراییل، ژاپن و چک اسلواکی دنبال شد (20). نخستین پروژه تولید تجاری Chlorella sp. داده های (Final) FNL در واقع داده های NCEP هستند که توسط لابراتوار منابع هوا وابسته به NOAA مورد پردازش مجدد قرار گرفته است.

بر اساس نتایج تحقیق، علاوه بر منابع تولید آلودگی در شهرها، کویرهای اطراف تهران هم به عنوان چشمه های تولید ذرات موثر می باشند. یک نفر خیال دارد شما را متوجه خودش کند، با چشمانی باز اطراف خود را بنگرید. تیر، کوچکترین سیاره منظومه خورشیدی است و همانگونه که یک رخ از کره ماه همیشه رو به زمین است، یک رخ از تیر نیز به حالتی ابدی رو به خورشید و رخ دیگر آن پشت به خورشید است.

دیگر مواد احتمالی در ابرها شامل فریک سولفات، آلومینیوم کلرید و فسفریک انیدرید هستند. ترکیبات به دست آمده از آن ها بســیار متنــوع بوده و در برگیرنده طـیف گستــرده ای از مواد شیمیایی از جمله آلکالوئیدها، ایندول، ماکرولیدها، پپتیدها، فنل ها، اسیدهای چرب و هیدروکربن های هالوژن­دار می­باشد (15). با این مقدمه می­توان گفت، ریزجلبـک نامی عمـومی برای گروه بسیار مهم و متنوعی از گیاهـان میکروسـکوپی است که در سال­های اخیر با هدف بهره­برداری­های زیست فنآورانه و تولید ترکیبات فعال زیستی و محصولات ارزشمند و پرکاربرد در صنایع غذایی و داروئی و نیز در بحـث پایش و پالایش محیط زیست، به شدت مورد توجـه پژوهشــگران قرار گرفته­است.

از طرفی، رژیم غذایی پرکــالری در کنار سبک زندگی مدرن انسان ها، منجر به ایجاد چالش­های مربوط به سلامتی مانند چاقی، بیماری های قلبی، دیابت و غیره گشته است. TAP با نام های تجاری مختلف، به عنوان جایگزین مناسبی برای گوشت در رژیم های غذایی مطرح است. بنگلادش 46 درصد از جمعیتش را در مناطقی با ارتفاع بسیار کم از سطح دریا (کمتر از 5 متر بالای سطح دریا) سکونت داده است.

اکنون افرادی در حلقههای بسیار دور این زنجیره، از نام علی، صادق و جواد لاریجانی استفاده میکنند بیآنکه دربارهی خصوصیات ممیزهی آنان، مثلاً: نظریات فلسفی صادق، یا گرایشات سیاسی علی یا حتی تخصص جواد در فقه و حقوق، چیز خاصی بدانند. از این رو، تهدیدات مذکور ممکن است نتیجه اعمال و اقدامات مشخص اشخاص و گروههای اجتماعی باشند تا اقدام های دولتی. ناسا پیشنهاد میکند که تماشای سیاره زهره را در این شبها از دست ندهیم و میگوید: سیاره همسایه پوشیده از ابر ما طی چند روز آتی به افق نزدیکتر میشود و تا سال نوی میلادی از دید بسیاری از ما ناپدید میشود.

اکتشافات کاسینی از این ماه نظر بسیاری را به آن جلب کرد و طرحهای متعددی برای کاوش در انسلادوس پیشنهاد شد اما هیچکدام نهایی نشدند. بسیار عالی، مواردی که گفتین کاملا درسته و واقعا علم آسترولوژی در بحث پیش بینی بازارهای مالی وجود داره، به طور مثال انجمن سینرژی و آسترولوژی ایران در تاریخ ۱۸ آبان ماه ۹۹ پیش بینی در مورد افزایش قیمت ارزهای دیجیتالی انجام داد و امروز در تاریخ ثبت این دیدگاه، قیمت بیت کوین بیش از ۳۰ هزار دلار شده! در این گفتار از اصطلاح عمومی “ریز­جلبک” برای اشاره به هر دوگروه جلبک­های میکروسکوپی و سیانوباکتری­ها استفاده خواهد شد.

بگذارید در همین ابتدا به شما بگوییم که مرحله ی هفتم را عملا هیچ کس نمی تواند برای شما بصورت جامع تشریح کند ، چون صحبت از زمینی است که هفت میلیارد انسان روی آن زندگی می کنند و هر فردی که این داستان را بخواند به این نکته پی می برد که راز جدیدی در ورود شازده کوچولو به زمین نهفته شده است. فاصله این سیاره از خورشید ۲۲۸ میلیون کیلومتر است. نپتون به عنوان هشتمین سیاره از خورشید یکی از آخرین غولهای گازی است. خورشید تنها یکی از صدها میلیارد ستاره در کهکشانی است که ما در آن زندگی می کنیم و به آن کهکشان راه شیری گفته می شود.

علاوه بر این، بر طبق باور برخی دانشمندان و نیز نتایج بدست آمده از تحقیقات آنها تا به امروز، برخی از گونه های حیات میکروبی و باکتری ها و حتی بالاتر از آن در مریخ وجود داشته واین در حالی بود که این گونه های حیات در حال رشد و تکامل بودند. استفاده از ریزجلبک­ها به عنوان دارو قدمتی حتی بیش تر از تحقیقات سیستماتیک بر روی این گیاهان میکروسکوپی دارد (22). اولین گزارش از ترشحات سمی سیانوباکتری ها در سال 1917 توسط “هاردر” هنگامی که مشغول مطالعه بر روی Nostoc punctiforme بود ارائه گردید و پس از آن مشاهداتی از تأثیر مهاری مواد ترشحی توسط ریزجلبــک ها، بر رشد عوامل بیماری زا و باکتری­ها منتشر گردید (23). پرات و همکارانش (1944) نخستین بار مخلوطی از اسیدهای چرب (chlorellin) را به عنوان ترکیبات فعال زیستی از Chlorella استخــراج نمودند، که فعـالیت باکتــری­ های گرم مثبت و گرم منفی را در آزمایشگاه مهـار می نمود (23). در دهه 1950 غربالگری سیستماتیک ریزجلبک ها به منظور استخراج ترکیبات آنتی بیوتیک آغاز شد (24). اگرچه در طول دهه های پس از آن بیش تر مطالعات در زمینه استخراج ترکیبات فعال زیستی با خواص دارویی، بر روی ماکروجلبک­ها متمرکز بود؛ زیرا دسترسی به آن ها آسان تر به نظر می­رسید؛ با این وجود، مطالعات در زمینه فعالیت­های ضد میکروبی و ترکیبات ضد باکتریایی ریز جلبک ها نیز به تدریج از دهه 1950 تا 1970 شکل گرفت که اغلب بر کاربرد این ترکیبات در محیط زیست تمرکز داشت (25-31). به عنوان مثال، “سی بورث” (1959) یک گونـه ریز جلبــک sp.

دیدگاهتان را بنویسید